Recenzja Xblitz SMART – w pełni zautomatyzowany uchwyt samochodowy na iPhone’a z MagSafe

Recenzja Xblitz SMART – w pełni zautomatyzowany uchwyt samochodowy na iPhone’a z MagSafe

Recenzja Xblitz SMART – w pełni zautomatyzowany uchwyt samochodowy na iPhone’a z MagSafe

0

Testowany Xblitz SMART to iście kosmiczny uchwyt samochodowy, który spodoba się każdemu fanowi nowinek technologicznych. Jeszcze bardziej temu, który posiada iPhone’a wyposażonego w magnetyczne mocowanie MagSafe. Duża moc gwarantuje szybkie ładowanie, a automatyczny zacisk pewny chwyt.

Xblitz SMART

Xblitz Smart to taki uchwyt z tych najbardziej „gadżeciarskich”, który zapewne chciałbyś najbardziej. Nie należy do najtańszych, ale swoją dość wysoką cenę usprawiedliwia dobra jakość wykonania, wysoka moc ładowania indukcyjnego MagSafe 15W oraz pełna automatyka chwytania urządzenia, którą będziesz chciał się pochwalić każdemu współpasażerowi, który jeszcze go nie wiedział.

automatyczny uchwyt samochodowy

W zestawie sprzedażowym znajdziemy niemal wszystko, co będzie nam niezbędne do skorzystania z urządzenia. Producent załączył do opakowania aż dwa uchwyty – jeden do mocowania na kratce nawiewu, a drugi do montażu na przedniej szybie bądź kokpicie.

Dodatkowo dołączono przewód USB z drugiej strony zakończony wtykiem typu C za pomocą którego urządzenie jest zasilane. Nie zabrakło także specjalnego krążka, który w razie chęci mocowania uchwytu na desce rozdzielczej, pozwoli uniknąć sytuacji ciągłego przyklejania i odklejania uchwytu od deski.

Krążek przyklejamy na desce raz, a później uchwyt możemy zakładać i ściągać bez martwienia się o powierzchnię kokpitu.

Sam uchwyt jest dość pokaźnych rozmiarów i o dużej masie 179 gramów. Mając różne doświadczenia z uchwytami przyklejanymi do szyby, trochę się obawiałem o to, czy aby na pewno tak ciężki uchwyt wraz z telefonem (iPhone 13 Pro jest bardzo ciężki!) w tym wypadku przyklejony do przedniej szyby nie odpadnie przy pierwszej lepszej dziurze. I.. niestety nie sprawdziłem tego.

Moja szyba jest dość wąska i zamocowany na niej nie pozwala albo zamocować telefonu (nie mieści się na wysokość, uderza o obudowę lusterka) albo zasłania ekran do obsługi pojazdu.

Natomiast producent użył tu dość sporej przyssawki z klipsem generującym podciśnienie, dodatkowo powierzchnia przyssawki jest powleczona niebrudzącym klejem. Taki tandem daje bardzo silne mocowanie, które o ile nie pozostawimy samochodu w dużym słońcu, powinien solidnie przytwierdzić całość do szyby.

Natomiast dużo lepszym rozwiązaniem w moim wypadku okazał się uchwyt do mocowania na kratce nawiewu.

Zainstalowana w niej stopka gwarantuje stabilność mocowania i zabezpiecza kratkę przed uszkodzeniem. Dzięki temu, że masa uchwytu i zamocowanego w nim telefonu nie obciąża samej listwy kratki, a opiera się na stopce.

Tak zainstalowany telefon jest również bardziej pod ręką i wygodniej go obsługiwać w czasie jazdy. Dodatkowo uchwyt można obracać na boki, tym samym obrócić go bardziej w naszą stronę co jeszcze polepsza ergonomię obsługi.

Urządzenie zasilane jest za pomocą kabla USB. Musimy więc posiadać albo port USB w samochodzie, który zasili uchwyt (pamiętajcie, że to MagSafe, który wymaga dużej mocy, której zapewne będzie brakować w zwykłym USB samochodu), albo odpowiednią ładowarkę zapalniczkową. Brak mocy z zasilacza uniemożliwi nam wykorzystanie potencjału Magsafe i ładowania indukcyjnie telefonu z pełną mocą 15W.

Dużą zaletą urządzenia jest uniwersalność. Mam dokładnie na myśli fakt, że urządzenie działa z urządzeniami MagSafe (od iPhone’a 12 w górę), ale także innymi, nieposiadającymi tej technologii mocowania magnetycznego.

 

Jeżeli posiadamy telefon z MagSafe, odkładanie telefonu na uchwyt będzie jeszcze bardziej intuicyjne i szybsze, ponieważ wtedy możemy odchylić łapki i stopkę do tyłu, a telefon mocować tylko magnesem.

Jeżeli jednak chcemy ulepszyć mocowanie lub właśnie nie mamy urządzenia z MagSafe, wtedy odkładamy go na stopkę, a ta uniesie nasz telefon tak, aby zapewnić najlepsze mocowanie dla zaciskających się na nich łapkach.

 

Zaciśnięcie łapek jest w pełni automatyczne. Uchwyt Xblitz SMART został wyposażony w specjalny sensor. Wykrywa odłożony telefon i zaczyna zaciskać się na nim. Gdy chcemy go uwolnić z objęć, należy nacisnąć jeden z klawiszy znajdujący się na krawędziach uchwytu.

Oczywiście jeżeli mocujemy telefon za pomocą MagSafe, to po postu odkładamy go na magnes i ściągamy z magnesu bez wciskania czegokolwiek.

Całość działa bardzo sprawnie. Nawet automatyka działa w sumie bezbłędnie i szybko. Zaciśnięcie telefonu to około 2-3 sekund. Zwolnienie podobnie.

 

Podsumowując

Jeżeli poszukujecie nowoczesnego uchwytu samochodowego z wbudowaną ładowarką indukcyjną MagSafe, to Xblitz SMART jest ciekawą propozycją.

Kosztuje około 200 złotych. To nie jest niska kwota za uchwyt samochodowy, ale też nie jest powalająco wysoka jak za uchwyt, który poza funkcją chwytania, robi mega wrażenie, ma szybką ładowarką indukcyjną MagSafe o mocy 15W i dwie możliwości montażu w pojeździe. Dla mnie super.

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.