Recenzja Thule Paramount Backpack 27L Black – Profesjonalny plecak na laptopa i nie tylko

Recenzja Thule Paramount Backpack 27L Black – Profesjonalny plecak na laptopa i nie tylko

Recenzja Thule Paramount Backpack 27L Black – Profesjonalny plecak na laptopa i nie tylko

0

Thule Paramount Backpack to efektowny i funkcjonalny plecak, który łączy wyjątkowy design z wygodą użytkowania oraz praktycznymi funkcjami. W mojej recenzji przeanalizuję jego cechy, zapewniające nie tylko estetykę, ale także komfort podczas codziennych podróży i użytkowania w mieście.

Thule Paramount w kolorze czarnym
Thule Paramount w kolorze czarnym

Jestem wielkim fanem plecaków od Thule. Korzystam prywatnie z tych produktów od wielu lat, dlatego wybaczcie, ale najpewniej doczytacie się tu w większości samych ochów i achów. Jednak te produkty po prostu na to zasługuje. Thule Paramount na to zasługuje.

Nowy plecak. Zapięty.
Nowy plecak. Zapięty.

Design i Funkcjonalność

Zacznijmy od funkcjonalności. Dla mnie dobry plecak to taki, który potrafi w sobie sporo pomieścić, ale przy tym gwarantuje bezpieczeństwo rzeczom, które w nim umieszczam. Mówiąc bezpieczeństwo mam oczywiście na myśli dedykowane kieszenie, usztywnienia czy inne rozwiązania, które zagwarantują, że mój laptop czy tablet noszony na plecach czy rzucony w kąt, nie ucierpi, ale także przez bezpieczeństwo mam na myśli odporność na wypadek kieszonkowców.

Zapakowany plecak. Zdjęcie producenta.
Zapakowany plecak. Zdjęcie producenta.

W tym modelu odpięcie klapy zasłaniającej dostęp do wszystkich przegródek nie należy do najłatwiejszych, ale tak właśnie miało być. Specjalny haczyk do odpięcia wymaga nieco ręcznej pracy.

Zapięcie na haczyk nie ułatwia jego odpięcie, ale o to w tym produkcie chodziło. Dzięki niemu Twoje rzeczy będą bezpieczniejsze w tłumie.
Zapięcie na haczyk nie ułatwia jego odpięcie, ale o to w tym produkcie chodziło. Dzięki niemu Twoje rzeczy będą bezpieczniejsze w tłumie.

Dlatego plecaka nie da się łatwo i niewyczuwalnie odpiąć i ukraść z niego laptopa. Wsadzony do plecaka komputer będzie bezpieczny nawet w zatłoczonym autobusie czy metrze, a za razem dzięki bocznym zamkom, mamy łatwy dostęp do podręcznych mniejszych rzeczy, gdybyśmy chcieli sięgnąć po paczkę gum czy wodę.

Mała kieszonka z łatwym odpięciem z boku pozwala dostać się do mniej ważnych przedmiotów wewnątrz, którą są często potrzebne w biegu.

Generalnie plecak dzieli swoje przestrzenie o pojemności 27 litrów na te bezpieczne i bardziej narażone. W tych ostatnich lepiej przechowywać mało wartościowe rzeczy, do których potrzebujemy często dostęp, również w biegu.

Średniej wielkości kieszkona pozwala na szybki dostęp do biletu czy innego dokumentu lub tabletek na bół głowy.

Do bezpiecznych przestrzeni dostęp jest możliwy w zasadzie tylko po uwolnieniu blokady haczyka, która wymaga chwili wprawy i nie jest możliwa bez zauważenia tego, także podczas, gdy plecak mamy na plecach, jesteśmy w tłoku i każdy inny plecak łatwo byłoby nam obrobić.

Bardzo duży i pakowany plecak Thule na najdalsze wyprawy.

Plecak Paramount został zaprojektowany, aby sprostać różnorodnym potrzebom miejskiego życia. Jego estetyczny wygląd idzie w parze z funkcjonalnymi rozwiązaniami ułatwiającymi korzystanie z różnych środków transportu.

Wnętrze plecaka ma mnóstwo funkcjonalnych przegórdek o różnym stopniu bezpieczeństwa.

Wytrzymałość i Ochrona

Testy w centrum Thule Test Center™ w Szwecji gwarantują wytrzymałość plecaka w ekstremalnych warunkach. Materiały o wysokiej jakości oraz wodoodporna powłoka bez substancji PFC zapewniają trwałość i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Jeden z moich plecaków Thule Crossover 2 przez ostatnia lata zwiedził ze mną kawał świata, od domu rodzinnego Steva Jobsa ze słynnym garażem, gdzie powstało Apple, po rajskie plaże na całym świecie.

Recenzja THULE Crossover 2 Backpack 20L – mega solidny plecak na laptopa, tablet, telefon i wiele więcej z fantastycznymi rozwiązaniami dla bezpiecznego przenoszenia rzeczy

Mam go do dziś i choć widać na nim ślady wielu wypraw, wciąż świetnie mi towarzyszy. Niestety, Afryki z Paramountem nie zwiedziłem, ponieważ przesyłka od marki Thule nieco się spóźniła, jednak już wkrótce będę mógł sprawdzić jak dobrze sprawi się ten plecak na kolejnej wyprawie. Zapewniam, że dam Wam znać 🙂

Organizacja i Bezpieczeństwo

Jak wspominałem, plecak oferuje różne sposoby dostępu do komory głównej, w tym przez zamek błyskawiczny z tyłu, zwijane górne zamknięcie lub zamek z boku. Posiada także wszechstronną organizację wnętrza z liczba kieszeniami na drobiazgi, laptop, tablet oraz kieszenią z miękką wyściółką na okulary przeciwsłoneczne.

Druga kieszkonka do wygodnego dostępu do plecaka w ruchu.

Ma też fajny schowek w „w plecach” zamykany na zamek.

Kieszeń w zasadzie już w cześci pleców pozwala ukryć kosztowne przedmioty.

Pozwala zmieścić tam niewielkie, acz wartościowe przedmioty, jak pieniądze, karty czy telefon, do których po założeniu go na plecy nie ma w zasadzie dostępu. Będzie zatem idealny w podróż.

Można tu schować okulary lub innego rzeczy.

Komfort noszenia ciężkich przedmiotów

Plecak Thule Paramount należy do grupy dużych plecaków. Z powodzeniem możemy w nim umieścić w sposób bezpieczny duży 16 calowy komputer, ale także całą masę innych rzeczy.

Nie wiem jak Wasze plecy, ale moje raczej nie przepadają za ciężkimi plecakami. By im ulżyć, Thule zastosowało specjalne okładziny na plecy, które zmniejszają nacisk na plecy oraz sprawiają, że ewentualne sztywne przedmioty znajdujące w plecaku nie będą nas uwierać. Dodatkowo szerokie szelki na ramiona rozkładają masę ciężkiego plecaka na maksymalną wygodną szerokość.

By plecak podczas chodzenia nie zsuwał nam się, producent przygotował szelkę spinającą szelki na ramiona. Dzięki temu założony i zapięty plecak pozostaje zawsze na swoim miejscu, także podczas szybkiego truchtu.

Opaska na plecach pozwala łatwo założyć plecak na rączkę podręcznej walizki, by nie musieć go nosić lub w przypadku konieczności zdjęcia go z pleców, można go złapać nie tylko na górze, ale także z boku.

Takich rozwiązań zwiększających użyteczności i wygodę noszenia jest tu cała masa.

Można go chwycić bokiem i nieść w ręce jak podręczną walizkę.

Zrównoważony Charakter Produkcji

Jakość Thule idzie w parze z troską o środowisko. Produkt posiada certyfikat bluesign®, co świadczy o przestrzeganiu najwyższych standardów ochrony środowiska i pracowników. Wykorzystanie tkanin bez substancji szkodliwych dla środowiska dodatkowo podkreśla ekologiczny charakter produktu.

Świetny plecak na laptopa w długą podróż.
Świetny plecak na laptopa w długą podróż.

Podsumowanie

Thule Paramount Backpack 27L Black to nie tylko stylowy plecak, ale również praktyczne rozwiązanie dla osób aktywnych w mieście. Jego trwałość, organizacja wnętrza, zrównoważony charakter produkcji oraz liczne rozwiązania funkcjonalne czynią go wartościowym partnerem w codziennych podróżach.

Pozostaje kwestia ceny, Thule nigdy nie należało do najtańszych, a jak powszechnie wiadomo za jakość zawsze płaci się dużo. Nie inaczej jest w tym wypadku. Plecak Thule Paramount dostępny jest w cenie 859,00 zł, co jest uzasadnione jego wyjątkową jakością i funkcjonalnością. Jego dostępność i możliwość bezpiecznego przechowywania wartościowych przedmiotów sprawiają, że jest to inwestycja w komfortowe i bezpieczne podróżowanie.

Wodoodporny z bezpieczną pdostawą.

Jeśli poszukujesz stylowego, solidnego i funkcjonalnego plecaka, który spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem wyglądu, jak i użyteczności, Thule Paramount Backpack 27L Black jest godnym polecenia wyborem.

Plecak do testów wypożyczył producent, firma THULE

ZaletyWady

Zalety

  • Doskonała jakość i świetne wykonanie
  • Cała masa praktycznych rozwiązań i ułatwień przenoszenia przedmiotów
  • Wygodne plecy i dużo schowków
  • Bezpieczny schowek w plecach i na komputer
  • Można nosić na plecach, zawiesić na walizce lub chwycić w rękę za uchwyt z boku

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *