Recenzja soundbaru HT-MT300 od Sony – usłysz lepiej i więcej!

Recenzja soundbaru HT-MT300 od Sony – usłysz lepiej i więcej!

Recenzja soundbaru HT-MT300 od Sony – usłysz lepiej i więcej!

0

Słuchamy jej wszędzie – w drodze do pracy i szkoły, podczas wycieczki, a najczęściej w domu. Muzyka to bowiem nieodzowny element naszego życia. Oto recenzja soundbaru od Sony, który pozwoli Wam za usłyszenie więcej, a także lepiej. Pasy zapięte? Zaczynajmy!

Czym soundbar w ogóle jest?

Soundbar to nic innego jak przystawka do telewizora, która zastępuje kino domowe. Są one w niewielkich rozmiarach, a korzystanie z nich jest niezwykle proste i bardzo satysfakcjonujące. Dźwięk takiego urządzenia jest piękny, więc idealnie sprawdzi się w roli przesłuchania nowego albumu, jak i obejrzenia długo wyczekiwanego filmu. Z nim na pewno poczujecie się jak w kinie. Dzisiaj po lupę bierzemy konkretny model od Sony, który nie tylko kusi ceną, ale też rozmiarem, designem i jakością dźwięku. Oto model HT-MT300.

Wygląd zewnętrzny

Jeżeli jesteście typem osoby, która ceni sobie estetykę i piękno wnętrza, to HT-MT300 jest dobrym kandydatem na zgarnięcie roli głównego głośnika w domu. Jest niezwykle mały, jego design jest nowoczesny i przykuwa uwagę – w pozytywnym jednak sensie. Nie szpeci bowiem powierzchni znajdującej się pod lub nad telewizorem (lub tej, na której przetrzymujecie sprzęt). Jest po prostu bardzo skromny, a tym samym gustowny. Moja wersja jest w kolorze czarnym, ale otrzymacie też białą. Ścianka przednia to w większości pole, które zagospodarowane jest przez głośniki. Górna natomiast ukazuje logo firmy Sony i przyciski, które pozwolą na zmianę głośności, piosenki i tak dalej. Z tylu znajdziemy miejsce na kable.

Jakość dźwięku

Jak na Sony przystało – jest bajecznie. Choć trudno opisać mi dźwięk, bo nie jestem od niego specem – jestem pod wrażeniem jego jakości. Nie spodziewałem się, że tak małe urządzenie będzie w stanie zastąpić mi ogromne kino domowe. Wszystko to zawdzięczamy technologii S-Force Pro Front Surround. To właśnie ona odpowiada za szybkie wypełnienie całego pokoju niezwykle dobrym dźwiękiem. Ten efekt ma miejsce dzięki zaledwie dwóm głośnikom przednim. Robi wrażenie, prawda?

Parowanie i korzystanie z urządzenia

Podłączenie zajmuje kilka chwil. Starsze soundbary wystarczy połączyć za pomocą wejścia HDMI, nowsze jednak bazują na bezprzewodowym działaniu – w tym HT-MT300. Wystarczy sparować go dzięki Bluetooth w ustawieniach telewizora lub innego urządzenia, takiego jak telefon. Jeżeli jest to Android, który posiada moduł NFC, wystarczy go zbliżyć do oznaczonej na środku literki „N”. Zanim to jednak zrobicie, podłączcie gadżet do zasilania. Korzysta się z niego niesamowicie – jest bardzo intuicyjny. Do zestawu dołączony jest pilot, dzięki któremu sterować soundbarem możecie z dowolnego miejsca z domu. Szybko przełączycie się pomiędzy telefonem a telewizorem, co pozwoli na wielozadaniowość.

Dla chcących więcej

Jeżeli jesteście osobami, które wymagają od sprzętu jeszcze więcej – możecie zaopatrzyć się w dodatkowy głośnik odpowiedzialny za wywoływanie dodatkowych wrażeń podczas oglądania filmów. Jest nim subwoofer, który może zostać umieszczony gdziekolwiek chcecie, nawet pod sofą – takie rozwiązanie bowiem poleca producent, ponieważ tryb „sofa” eliminuje tłumienie dźwięku oraz optymalizuje częstotliwość basu.

Podsumowanie

Posiadanie soundbara na zawsze odmieniło moje podejście do dźwięku. Teraz już wiem, że ten z telewizora nigdy nie był wystarczający. Cena modelu od Sony to około 900 złotych. Uważam, że naprawdę warto – kto nie chciałby bowiem posiadać w swoim domu małego kina?

Recenzja soundbaru HT-MT300 od Sony – usłysz lepiej i więcej!

Zalety Wady

Zalety

  • wygląd i rozmiar
  • dołączony do zestawu pilot
  • łatwe parowanie
  • jakość dźwięku
  • cena

Wady

  • cena
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/