Recenzja smart home od WiZ na podstawie wtyczki smart, żarówki, WiZ Squire i czujnika ruchu

Recenzja smart home od WiZ na podstawie wtyczki smart, żarówki, WiZ Squire i czujnika ruchu

Recenzja smart home od WiZ na podstawie wtyczki smart, żarówki, WiZ Squire i czujnika ruchu

0

Systemów smart na rynku jest cała masa, jednak wiele z nich jest dopiero eksperymentem trwającym w czasie rzeczywistym. Gdy już skupiamy się na budowaniu inteligentnego domu, który ma przetrwać lata i działać bez obaw, tak zależmy nam, aby wybrać producenta, który robi to dobrze.

Osobiście cenię sobie systemy smart od marki WiZ. które niejednokrotnie udowodniły mi, że producent wie co robi i tworzy systemy smart, które są niezawodne. W moje ręce trafiło kilka inteligentnych urządzeń, które pozwoliły mi zapoznać się z WiZ jeszcze lepiej niż wcześniej.

WiZ Squire

Lampki, które nadają nastrój pomieszczeniom to moje ulubione świetlne produkty. Ich wszechstronność sprawia, że nie są to tylko gadżety zbierające kurz. WiZ Squire to inteligentna lampka stołowa, która rozświetla zakątki pomieszczenia ustalonym przez nas snopem światła. Jej unikalną cechą jest dwustrefowa konstrukcja, która pozwala rzucać plamę świetlna na ścianę lub inny element, a jednocześnie tworzy na dolnej krawędzi świetlną poświatę.

Efekt jest genialny, a jeszcze większą frajdą jest możliwość dostosowania jasności zarówno dolnej, jak i górnej strony podświetlenia. Prawdą jest, że tak naprawdę mamy tutaj dwa zintegrowane ze sobą źródła światła, które mogą być niezależne od siebie pod kątem jasności – mamy też możliwość wybrania, która ze stron ma się świecić. Wybranie samego dolnego pasma światła idealnie sprawdza się jako subtelna lampka nocna.

Lampka wykonana została z tworzywa sztucznego i jest zasilana przewodowo. Producent pomyślał nad łatwym sposobem schowania przewodu poprzez dedykowany „rowek” w podstawie lampki, co pozwala bardzo łatwo go ukryć. Lampa ma moc 8,5 W, a łączna moc strumienia świetlnego wynosi 620 lumenów. Na froncie znajdziemy jeden klawisz służący do manualnego uruchomienia lampki. Cała magia odbywa się oczywiście w aplikacji WiZ na smartfonie. Tam możemy dowolnie wybrać kolor, jasność, a także zautomatyzować lampkę pod własne preferencję. System WiZ działa bez dodatkowych hubów, co jest sporą zaletą, gdyż nie musimy wtedy inwestować dodatkowych pieniędzy w półśrodki.

WiZ Squire jest aktualnie moim ulubionym produktem marki ze względu na klimat, jaki tworzy w pomieszczeniu. Podczas pracy przy komputerze, graniu czy innych czynnościach jak oglądanie filmów, tak zawsze moim kompanem była ta lampka tworząca idealną atmosferę do każdej sytuacji.

WiZ Czujnik ruchu

Oczywiście idealny smart home nie może obyć się bez czujników ruchu. Jak sama nazwa wskazuje produkt ten robi to, co wskazuje jego nazwa. Niemniej tak jak całą reszta produktów od WiZ i w tym wypadku mamy kilka dodatkowych opcji, które pozwolą nam dostosować produkt pod własne preferencje. Czujnik działa na dwa paluszki AA, które dołączone są do zestawu. Sam zestaw sprzedażowy jest wyposażony również we wkręty montażowe i ścienny uchwyt pozwalający na bezproblemowy montaż.

Niemniej możemy go równie dobrze postawić w dowolnym miejscu na płaskiej powierzchni i także wykona on to do czego został zaprojektowany. Urządzenie jest bardzo dokładne, wykrywa ruch z nawet bardzo mocno oddalonych odległości (według zapewnień producenta są to 3 metry i jestem się z tym w stanie bezproblemowo zgodzić). Czujnik uruchamia wybrane przez nas tryby oświetleniowe, a następnie wyłącz je po ustalonym przez nas czasie.

WiZ A60 żarówka

Żarówka od WiZ była pierwszym moim produktem od tej firmy. Nieprzerwanie jest ona przeze mnie użytkowana od ponad 3 lat. Jest to więc dobra rekomendacja, dla nowej żarówki, którą otrzymałem do testów. Żarówka o kodowej nazwie A60 to popularny model, gdyż posiada 8,5 W, co jest odpowiednikiem 60 W. Żarówka w praktyce ma prawie identyczną jasność jak opisywany wyżej WiZ Squire. Razem więc tworzą idealną całość.

Możliwość skorzystania z 16 milionów kolorów idealnie współgra z resztą ekosystemu. Podobnie jak inne produkty marki, tak i w tym przypadku możemy sterować oświetleniem poprzez aplikację na smartfonie lub za pomocą komend głosowych.

WiZ wtyczka Smart

Wtyczki smart to najprostszy sposób, aby przemienić nasz dom w początkujący smart home. Oczywiście jest to zarówno najłatwiejsze urządzenie na początek, aby wdrożyć się w całą zabawę, a zarazem jest to następnie jedno z najistotniejszych gadżetów. Do gniazdka możemy podpiąć co nam się żywnie podoba, bo przy pomocy tej wtyczki każde gniazdko staje się inteligentne.

Jeśli mamy jakieś oświetlenie, które nie jest smart, przy pomocy tej wtyczki może takie być, gdyż jak całą resztę produktów od WiZ i tutaj parujemy ją z aplikacją. Przy jej pomocy możemy włączać lub wyłączać podpięte do niej urządzenia. Sama wtyczka wyposażona jest także w miernik zużycia energii, co pozwoli nam podejrzeć ile dane urządzenie pobiera prądu. Wszystkimi produktami od WiZ możemy sterować nie będąc w domu, także bez problemu zapomniany telewizor, czy inne urządzenie elektroniczne będziemy mogli wyłączyć zdalnie.

 

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *