Recenzja Smart Finder od CSOP – brelok, dzięki któremu nie zapomnisz kluczy i dowiesz się, gdzie zostawiłeś portfel

Recenzja Smart Finder od CSOP – brelok, dzięki któremu nie zapomnisz kluczy i dowiesz się, gdzie zostawiłeś portfel

0

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 3

Jak często zdarza Ci się poszukiwać w domu czy biurze kluczy, portfela lub telefonu? Ile razy zdarzyło Ci się kompletnie nie mieć pojęcia o tym, gdzie zostawiłeś portfel i czy na pewno jest w domu ,czy może zgubiłeś go po drodze lub został Ci skradziony? Dzięki technologii Bluetooth LE oraz takim gadżetom jak Smart Finder, który do oferty wprowadza firma CSOP, jednym dotknięciem telefonu dowiesz się gdzie się podziały.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 5

Smart Finder to brelok w formie niewielkich rozmiarów plastikowej pastylki, który możemy przypiąć do kluczy od domu, kluczyków od auta lub schować w jednej z przegródek portfela. Dzięki komunikacji Bluetooth i aplikacji Small Lovely bardzo szybko odnajdziesz zapomniane i pozostawione gdzieś w ciuchach klucze lub dowiesz się gdzie zostawiłeś portfel. Mało tego, Smart Finder potrafi komunikować się dwukierunkowo. Oznacza to, że jeżeli masz pod ręką brelok, możesz w bardzo łatwy sposób namierzyć zapodziany telefon?

 

Gadżet dla roztargnionych i bałaganiarzy

Smart Finder to urządzenie nie nowe na rynku. Od jakiegoś czasy używam podobnego rozwiązania, którego recenzję pisałem kilka miesięcy temu – mowa o amerykańskim TILE. Oba urządzenia działają w podobny sposób, jednak Smart Finder ma przewagę nad amerykańskim gadżetem na wielu płaszczyznach, a przy tym przy obecnej cenie dolara , w zakupie jest tańszy.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 1

Plastikowa pastylka wyposażona została w moduł Bluetooth 4.0 Low Energy, dzięki czemu jednej baterii potrafi działać nawet do jednego roku. Dodatkowo we wnętrzu znajduje się buzzer, wydający piskliwy, bardzo dobrze słyszalny dźwięk. W momencie gdy zapodzieją nam się klucze, wystarczy uruchomić aplikację na smartfonie i uruchomić funkcję poszukiwania. Brelok zacznie wydawać z siebie głośne wysokie tony dźwiękowe, co znacząco ułatwi poszukiwania. Ponadto na ekranie telefonu wyświetlony jest radar odległości, dzięki któremu podczas poszukiwań łatwo sprawdzimy czy kierunek poszukiwań jest dobry lub czy może jednak oddalamy się od naszej zguby. To tylko część z funkcjonalności Smart Findera.

 

Jak to uruchomić?

TILE wyposażony jest we wbudowaną baterię, która wystarcza na około rok czasu ciągłej pracy. Bateria jest niewymienna. To największa wada tego gadżetu. Kiedy bateria się wyczerpie, urządzenie nadaje się tylko do wyrzucenia. Smart Finder zasilany jest baterią pastylkową – wymienną. Cena markowej to około 3-4 złote. Kiedy bateria się wyczerpie, kupujemy i wymieniamy ją na nową. To duża zaleta Smart Findera.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 7

Uruchomienie gadżetu jest bardzo proste. Wystarczy włączyć Bluetooth w telefonie, pobrać i uruchomić aplikację Small Lovely (dostępna dla iOS i Androida), która posiada polski interfejs użytkownika i postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

 

Jak szukać?

Dwukierunkowa komunikacja breloka Smart Finder pozwala na szukanie jego samego za pomocą telefonu oraz w drugą stronę – szukanie telefonu za pomocą breloka. Tej funkcji również nie znajdziemy w TILE – ten gadżet pozwala tylko na szukanie breloków. Aby znaleźć zgubione klucze, wystarczy wejść do aplikacji, dotknąć ikonki Szukaj, a następnie nacisnąć ikonę głośnika.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 9

Smart Finder głośno dwukrotnie ?zapika? za każdym razem gdy dotkniemy tą ikonę. Przyznam, że wolałbym, aby aplikacja pozwalała na włączenie ciągłego dźwięku. TILE odgrywa melodie, do momentu aż znajdziemy zgubę. Dodatkowo na ekranie wyświetlony jest radar poszukiwań. Zasięg Smart Findera jest bardzo duży – kilkadziesiąt metrów. Jeżeli jesteśmy blisko zguby, kropka znajdzie się bliżej naszej pozycji. Im dalej się znajdujemy od breloka, tylko kropka będzie dalej. Oczywiście im bliżej będziemy się zbliżać do breloka, tym na ekranie kropka będzie się do nas zbliżać. To również bardzo ułatwia poszukiwania.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 10

Co jednak jeżeli klucze z brelokiem zostawiliśmy na przykład w pracy, a sami jesteśmy już pod domem i grzebiąc w torbie staramy się je znaleźć? Jeżeli mimo poszukiwań nie słyszymy dźwięku, a radar nic nam nie pokazuje, możemy wejść w Miejsce zgubienia. Aplikacja wyświetli nam ostatnią pozycję na mapie, gdzie brelok był w zasięgu naszego smartfonu. Jeżeli pojawi się lokalizacja naszej pracy, oczywistym jest, że nasze klucze właśnie tam zostały pozostawione.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 11

Aby jednak nie dopuścić do takiej sytuacji, w której klucze czy portfel zostawiamy w biurze, warto skorzystać z funkcji ALARM. Pilnuje ona, aby breloki zawsze pozostawały w zasięgu naszego smartfonu. Jeżeli bezprzewodowe połączenie zostanie zerwane, na przykład dlatego, że zapomnieliśmy telefonu z domu lub zapomnieliśmy kluczy z pracy, wtedy urządzenia wydadzą dźwięk alarmu, że należy się wrócić. Funkcja ta jest możliwa do wyłączenia. Jeżeli zależy nam na długiej pracy na jednej baterii, warto ją wyłączyć. Poszukiwanie telefonu zaczynamy od dwukrotnego, szybkiego naciśnięcia klawisza na Smart Finderze. W tym momencie telefon zacznie dzwonić do momentu wyłączenia alarmu. Świetna sprawa!

 

Funkcje dodatkowe

Prócz funkcji poszukiwania zagubionych przedmiotów zabezpieczonych Smart Finderem, brelok pełnie również funkcję zdalnego spustu migawki aparatu fotograficznego. Wystarczy w aplikacji wybrać funkcję Selfie, ustawić aparat, odsunąć się i nacisnąć przycisk na Smart Finderze, aby wykonane zostało zdjęcie.

Recenzja Smart Finder od CSOP w AppleMobile.pl 4

Program obsługuje obie kamery telefonu – przednią i tylną. Świetna sprawa! Takiego rozwiązania również zabrakło w TILE.

 

Podsumowując o Smart Finder od CSOP

W aplikacji możemy dopisać nawet kilkanaście breloków Smart Finder (ograniczeniem się tylko technologia Bluetooth). Pozwala to zabezpieczyć sporą ilość zestawów kluczy, portfel i inne rzeczy. Zasięg jest imponujący – około 30 metrów. Funkcje dodatkowe zwiększają atrakcyjność tego gadżetu. Cena? Sugerowana to około 80 złotych za sztukę. To nie wiele. Za dużo mniej funkcjonalne TILE musimy zapłacić około 20-25 dolarów + wysyłka z USA do Polski.

 

Zalety:

  • + Wymienna bateria CR2032
  • + Duży zasięg
  • + Bardzo głośny buzzer
  • + Dwukierunkowa komunikacja
  • + Radar kierunkowy
  • + Polski interfejs aplikacji
  • + Możliwość poszukiwania telefonu

Wady:

  • brak możliwości uruchomienia alarmu w trybie ciągłym
  • Nasz smartfon musi być wyposażony w Bluetooth 4.0
  • TILE oferuje atrakcyjne pakiety sprzedażowe na kilka sztuk
Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *