Recenzja słuchawek Monster Diamond Tears – Audiofilski potwór w kryształowym wydaniu
Recenzja słuchawek Monster Diamond Tears – Audiofilski potwór w kryształowym wydaniu

Recenzja słuchawek Monster Diamond Tears – Audiofilski potwór w kryształowym wydaniu

0

Niewielu jest fanów dobrego brzmienia, którzy nie kojarzyliby marki Monster założonej przez Noeal?a Lee – inżyniera specjalisty od syntezy laserowej, a prywatnie audiofila i profesjonalnego perkusisty. Monster jest obecnie światowym liderem w produkcji wysokiej jakości przewodów połączeniowych o zastosowaniu A/V, a także słynie z wysokiej jakości słuchawek o studyjnym brzmieniu. Markę tę szczególnie upatrzyli sobie muzycy i celebryci, dzięki czemu jej popularności rośnie, a w ofercie pojawiają tak ekstrawaganckie produkty jak Monster Diamond Tears EDGE – słuchawki z obudową imitująca diamenty.

1

Słuchawki co raz częściej w wielkomiejskiej rzeczywistości stają się biżuterią. Nosimy je jako dodatek do codziennej stylizacji. Taki stan powinien cieszyć szczególnie panów, którym dodatków do codziennego ubioru światowi trendsetterzy jakoś skąpią.

maxresdefault-2

No bo co dzisiejszy pan może sobie z dodatków dodać do garderoby? Pasek? Zegarek? Szalik? Ciężko. Dlaczego więc nie słuchawki?

4

Monster zauważył ten trend i choć model Diamond Tears raczej nie jest dedykowany płci męskiej, to wyraźnie widać, że produkt ten ma cieszyć nie tylko uszy, ale również oko.

717A3518808169BE46726F66C84E

Monster Diamond Tears to słuchawki przewodowe. W zestawie nie mogło zabraknąć więc odpowiedniego przewodu połączeniowego. Jak na markę Monster przystało kabel ten jest najwyższej jakości – gruby, miedziany o wysokiej czystości, do tego ekranowany i zalany przezroczystym tworzywem sztucznym, zapewnia najwyżej jakości doznania muzyczne w studyjnej jakości, a dodatkowo odpowiedni materiał izolacyjny zapobiega jego plątaniu i przenoszeniu niepowołanych dźwięków podczas ocierania się o ubranie.

monster-diamond-tears-edge

W zestawie nie znajdziemy jednak tlyko jednego przewodu, ale aż trzy. Dwa pierwsza są dedykowane urządzeniom Apple, drugi smartfonom. Wyposażone w odpowiedni pilot na przewodzie do obsługi wbudowanego w gadżet odtwarzacza muzycznego i mikrofon do wygodnego prowadzenia rozmów. Trzeci nie posiada pilota, można go używać z każdym innym źródłem dźwięku wyposażonym w złącze JACK.

6

Prócz przewodów producent dołączył specjalny płyn i ściereczkę do czyszczenia, konserwacji i polerowania diamentowych obudów zestawu słuchawkowego. Płyn, ściereczkę, jak również same słuchawki możemy przechowywać i przenosić w specjalnie do tego stworzonym i znajdującym się w zestawie etui.

5

Jeżeli chodzi o specyfikację, to jest to produkt zagadka. Producent w żadnych materiałach nie ujawnia parametrów tego zestawu. Tak naprawdę jedyne co wiemy, to to, że słuchawki Monster Diamond Tears to zestaw zapewniający studyjną jakość brzmienia. Ich klasę i jakość ma nam potwierdzać marka Monster oraz fakt, że z słuchawek korzystają takie muzyczne osobistości, jak Wonder Girl, 2PM, 2AM, Miss A, Sane E i JOO.

petranemcova

Rzeczywiście dźwięk płynący z muszli jest niezwykle naturalny, klarowny i diamentowo czysty. Monster chwali się, że słuchając utworów na tych słuchawkach poczujemy się, jakbyśmy siedzieli naprzeciwko artysty w studio. Przyznam szczerze, że w przypadku tego sprzętu jestem w stanie w to uwierzyć.

12

Niestety nie miałem za wiele czasu na odsłuch, gdyż zestaw ten jest rozrywany przez redakcje, a kolejka długa i ciągle rośnie. Podczas trzech dni z weekendem włącznie nie testowałem ich w żaden szczególny sposób.

14

Po prostu słuchałem ulubionych playlist. Podoba mi się lekkość dźwięków generowanych przez te przetworniki. Szczególnie w utworach, w których jest sporo wokalu. Jednak największą zaletą Diamondów jest umiejętność poradzenia sobie z każdym rodzajem muzyki. Ostatni album Daft Punk brzmi nieziemsko!

monster-diamond-tears-edge-headphones-04-570x570

Podsumowując Monster Diamond Tears to słuchawki drogie, ale bardzo dobrze wykonane i zapewniające studyjną jakość. Ich design jest ekstrawagancki, dlatego zdecydowanie nie jest to model dla każdego. W innej obudowie zdecydowanie mogłyby mi się podobać.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Świetnie wykonane
  • Oryginalne wzornictwo
  • Świetnej jakości dźwięk

Wady

  • Cena
  • Brak dostępnej specyfikacji tego produktu
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *