Home Recenzje Akcesoria Recenzja: Klipsch Image X7i ? urzekający dźwięk dla fanów Apple
Recenzja: Klipsch Image X7i ? urzekający dźwięk dla fanów Apple

Recenzja: Klipsch Image X7i ? urzekający dźwięk dla fanów Apple

1

Kultowy producent z branży audio wprowadził do oferty ciekawe słuchawki, których obudowa wykonana jest z porcelany. Przeznaczone są do współpracy z iGadżetami. A dźwięk? Poezja.. 

Słuchawki Image X7i to produkt dedykowany urządzeniom Apple. Posiadają certyfikat Made for iPod, dzięki czemu idealnie współpracują z odtwarzaczem muzycznym iGadżetu, pozwalając na bezproblemową regulację głośności, przełączanie utworów i uruchamianie oraz wyłączanie muzyki. W zestawie prócz słuchawek znajdziemy komplet pięciu gumek dousznych w różnych rozmiarach, dzięki którym dopasujemy słuchawki do każdej wielkości ucha.

 Dodatkowo jest przyjemne w dotyku i świetnie wykonane etui na zamek do bezpiecznego i wygodnego transportu słuchawek, oraz przejściówka z JACK na 2 JACK do komputerów PC, pozwalająca na korzystanie z funkcji słuchawek i wbudowanego mikrofonu także na komputerach PC podczas rozmów przez  internetowe komunikatory głosowe.Słuchawki wyglądają genialnie. Świetnie pasują do białego iPhone’a na którym jest testuje. Są również w kolorze białym z siwymi wstawkami. Przewody są płaskie i względnie szerokie. Ma to zapobiegać plątaniu kabla, ograniczać szumy wytwarzane przy pocieraniu przewodu o ubranie podczas ruchu i.. dobrze wyglądać. Pilot jest smukły i dosyć długi, co pozwoliło na rozmieszczenie klawiszy funkcyjnych w sporych odstępach ułatwiających bezwzrokowe manipulowanie odtwarzacze muzycznym.  Wbudowany w niego został mikrofon pozwalający prowadzić rozmowy głosowe bez odłączania słuchawek od urządzenia. Piękna nadaje im ceramiczna obudowa słuchawek, przez co wyjątkowo mocne, a co najważniejsze reprodukują muzykę ze znaną i wręcz legendarną już jakością Klipsch?a. Są malutkie i lekkie przez co w cale ich nie czuć w uchu. Stabilne umiejscowienie w uchu dają nam dopasowane gumki. Są wygodne i z powodzeniem można w nich nawet biegać

 

Pełnozakresowe maluchy dostarczają wprost do naszej głowy wspaniały niski bas, czyste średnie tony oraz świeże i krystaliczne dźwięki najwyższe. Są to słuchawki, które ciężka zagiąć na jakimkolwiek polu czy to w ciężkich brzmieniach rocka, czy niełatwych dźwiękach popu. Niezależnie czy poziom dźwięku jest głośny czy maksymalny, dźwięk jest czysty i nie ma mowy o jakichkolwiek trzaskach. Słuchając ulubionych kawałków miałem dreszcze i gęsią skórę. Są niesamowite!Czy mają wady? Za pewne cena. Sugerowana cena detaliczna to aż 645 złotych. To nie jest mało jak na słuchawki do telefonu. Nie jest też za dużo jak na oferowaną jakość i doznania, których doświadczamy przy ich użytkowaniu. Brakuje mi piankowych douszników, które do zestawów dołącza konkurencja w przypadku słuchawek w podobnej półce cenowej.

Te piankowe mimo wszystko lepiej tłumią dźwięk zewnętrzny niż gumowe. Producent zarzeka się, że X7i potrafi wytłumić aż 29 dB z otoczenia. To jednak wciąż mało.

Werdykt:

Piękne, grają tak, że włosy dęba stają. Czysto, klarownie, krystalicznie.

Zalety:

  • – Doskonały dźwięk
  • – Świetny design
  • – Współpracują z urządzeniami Apple
  • – Dzięki przejściówce możną podłączyć je do PC
  • – Bogaty komplet gumek dousznych w różnych rozmiarach

 

Wady:

  • – Cena
  • – Brak piankowych douszników

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *