Recenzja słuchawek bezprzewodowych Jabra Evolve2 30

Recenzja słuchawek bezprzewodowych Jabra Evolve2 30

Recenzja słuchawek bezprzewodowych Jabra Evolve2 30

0

Wczasach powszechnych telekonferencji i pracy zdalnej dobre słuchawki to podstawa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek od różnych producentów, a rozpiętość cen może przeprawić o zawrót głowy. Jednak nie wszystkie z nich to słuchawki profesjonalne, zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu i długich godzinach rozmów. Przez blisko rok miałem okazję testować słuchawki profesjonalne słuchawki duńskiej firmy Jabra. Po modelach z wyższej półki Evolve2 85, których recenzje znajdziesz tutaj przyszła pora podzielić się wrażeniami na temat budżetowych słuchawek Jabra Evolve2 30.

Pierwsze wrażenie

Każdy, kto miał w ręku droższe modele słuchawek Jabra, takie jak Evolve2 85 czy Evolve2 85 będzie trochę zaskoczony. Evolve2 30 to model bardzo budżetowy i to widać od samego początku. Słuchawki zapakowane są w kartonową torbę, a nie w solidne pudełko. W zestawie próżno też szukać solidnego twardego futerału. Zastąpiono go miękkim pokrowcem z sukna, który zapewnia jedynie podstawową ochronę słuchawek. Nie ma też żadnych dodatkowych akcesoriów. Te nie są potrzebne, bo słuchawki Evolve2 30 działają wyłącznie w technologii przewodowej. Do komputera podpina się je kablem z wtykiem USB-A. Sam kabel ma 140 cm długości i jest to wystarczające, by zachować swobodę ruchów.

A co z samymi słuchawkami? Tu mam dobrą wiadomość. Zarówno materiały jak i wykonanie są typowe dla Jabry, czy na najwyższym poziomie, dokładnie tak jak w droższych modelach. Plastikowa obudowa i nauszniki są doskonałej jakości, a suwaki wykonane ze stali nierdzewnej gwarantują, że całość posłuży nam długo, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Słuchawki są lekkie, ważą zaledwie 125g.  Przecież zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o środowisku biurowym. Biorąc pod uwagę, że ludzie będą spędzać w nich długie godziny ograniczenie wagi jest bardzo istotne. Przecież nikt nie lubi nosić na głowie ciężarów.

Komfort użytkowania

W kwestii komfortu użytkowania, słuchawki zasługują na prawie same pozytywy. Jak już wspominałem, są lekkie i dobrze siedzą na głowie. Ergonomia przycisków sterujących jest wzorowa, a ich funkcje logiczne. Prawdopodobnie jedynym minusem zestawu słuchawkowego są piankowe poduszki nauszne, które są pokryte imitacją skóry – aby spociły się uszy wystarczy pół godziny użytkowania. Nie jest to miłe uczucie, i od czasu do czasu trzeba zdjąć słuchawki, aby się ochłodzić. Z resztą ten problem dotyczy także innych modeli słuchawek biznesowych Jabra. Pozytywnym akcentem jest to, że poduszki są miękkie i nie męczą ucha nawet po kilku godzinach używania słuchawek.

Konstrukcja pałąka jest dobrze przemyślana. Słuchawki można dopasować praktycznie do każdej głowy. Wnętrze pałąka wyłożone jest gąbką pokrytą tym samym materiałem co nauszniki. Jest lekko chropowaty. Z jednej strony jest to zaleta, bo pałąk nie ślizga się na włosach. Z drugiej słuchawki wymagają częstszej konserwacji, do chropowaty materiał przyciąga zanieczyszczenia. Jeśli ktoś używa żelu lub lakieru do włosów, to wnętrze pałąka będzie musiał czyścić średnio raz w tygodniu. Na szczęście sztuczna skóra jest łatwa w konserwacji. Aby usunąć z niej zabrudzenia wystarczy nawilżana ściereczka do okularów, lub wacik z wodą i mydłem.

Jakość dźwięku

Jeśli chodzi o zastosowania typowo biurowe, słuchawki brzmią idealnie. Choć nie są wyposażone w ANC, grube poduszki całkiem dobrze tłumią dźwięki otoczenia, ale przepuszczają je na tyle, by nie stracić kontaktu z tym, co dzieje się dookoła i usłyszeć np. gdy ktoś nas woła.

Pomimo tego, że jest to zestaw słuchawkowy przeznaczony do pracy biurowej, Evolve2 30 zapewniają bardzo miłe doznania podczas słuchania muzyki. Świetną jakość dźwięku uzyskano dzięki 28-milimetrowym przetwornikom i dobrze dostrojonej sygnaturze dźwiękowej. Zrównoważony krajobraz dźwiękowy pozwala uzyskać świetnie brzmiące wokale i z muzyką taneczną te słuchawki radzą sobie znakomicie. Nieco gorzej brzmią ciężkie basy, bo emisja niskich częstotliwości jest na zaledwie zadowalającym poziomie. Opcjonalne oprogramowanie Jabra Direct które można pobrać na komputer, posiada wbudowany korektor, który pozwala dopasować dźwięk do swoich upodobań.

Jakość mikrofonu

Słuchawki Evolve2 30 posiadają dwa mikrofony zainstalowane na wysięgniku. Za dobrą jakość głosu odpowiada system redukcji szumów zewnętrznych. Całość świetnie sobie radzi z typowymi biurowymi odgłosami jak stukot klawiatury czy rozmowy w tle.

 

Obsługa Microsoft Teams i innych połączeń

Słuchawki certyfikowane są dla Microsoft Teams, co oznacza, że posiadają kilka funkcji sprzętowych dedykowanych tej platformie. Urządzenie jest wybierane automatycznie jako wejście i wyjście audio podczas uruchamiania aplikacji Teams; a przycisk na prawym nauszniku umożliwia odbieranie/kończenie połączeń lub otwieranie powiadomień z platformy. Również na prawym nauszniku znajdują się przyciski odtwarzania multimediów, przełącznik głośności oraz przycisk wyciszania/wyłączania wyciszenia.

Słuchawki wyposażone są także w diodę LED, które różnymi barwami informuje o zdarzeniach. I tak: zapala się na fioletowo, gdy słuchawki są gotowe do użycia z programem Teams. Ten sam kolor miga, gdy rozpoczyna się spotkanie w którym należy wziąć udział lub jest nieodebrane połączenie albo wiadomość na poczcie głosowej. Dioda miga na zielono, gdy trzeba odebrać połączenie przychodzące – jest to przydatne, gdy nie ma się założonych słuchawek. Prawdopodobnie najważniejszym kolorem diody LED jest czerwony – wskazuje to współpracownikom lub innym ludziom z otoczenia otoczenia, że użytkownik jest w trakcie rozmowy i nie należy mu w tym momencie przeszkadzać.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że Jabra Evolve2 30 to doskonałe słuchawki, które sprawdzą się w każdym biurze. Doskonała jakość odtwarzanego i rejestrowanego dźwięku oraz sprzętowa obsługa Microsoft Teams zapewnią komfortowy udział w telekonferencjach. Dzięki złączu USB-A słuchawki może bez problemu podłączyć do praktycznie dowolnego komputera. Dzięki dobrej jakości głośnikom, Jabra Evolve2 30 sprawdzą się także po godzinach pracy, do słuchania muzyki czy grania w gry.

Do tego zestawu słuchawkowego można mieć tylko jedno zastrzeżenie – niefortunny wybór materiału pokrywającego poduszki nauszne. Niestety w tych słuchawkach pocą się uszy, co może powodować lekki dyskomfort.

Nie zmienia to faktu, że słuchawki Jabra Evolve2 30 przedstawiają fantastyczny stosunek jakości do ceny. Jeśli ktoś potrzebuje solidnych profesjonalnych słuchawek, za bardzo rozsądne pieniądze to Evolve2 30 będą doskonałym wyborem.

Recenzja słuchawek bezprzewodowych Jabra Evolve2 30

 

Zalety Wady

Zalety

  • solidne ale lekkie
  • doskonała jakość dźwięku
  • sprzętowa obsługa Microsoft Teams
  • rozsądna cena

Wady

  • poduszki nauszne pocą uszy
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *