Recenzja słuchawek Audio-Technica DSR7BT ze wsparciem dla HiRes

Recenzja słuchawek Audio-Technica DSR7BT ze wsparciem dla HiRes

Recenzja słuchawek Audio-Technica DSR7BT ze wsparciem dla HiRes

0

Posiadanie drogiego i luksusowego samochodu to marzenie nie jednej osoby, nie inaczej jest z dobrymi słuchawkami. Model jaki otrzymałem do testu spodoba się osobom ceniącym elegancki design, rewelacyjne brzmienie i brak kabla. Słuchawki Audio-Technica DSR7BT to jedne z najciekawszych ostatnich premier tego producenta.

Designe idzie w parze z funkcjonalnością

Wygląd słuchawek Audio-Technica DSR7BT przykuwa oko, jest minimalistyczny, elegancki i spójny. Pierwszy kontakt zdradza nam, że mamy do czynienia z słuchawkami premium. Aluminiowe wykonanie, delikatna i miła w dotyku skóra –  kwintesencja gatunku.

Słuchawki opakowane zostały w karton zapewniający im dobrą ochronę podczas transportu do sklepu. W środku znajdziemy kabelek micro usb, papierologię, rewelacyjnie wykonany pokrowiec z mięciutkiej skóry i oczywiście same słuchawki. Ciekawym rozwiązaniem w produktach firmy Audio-Technica jest sposób wyjęcia samych słuchawek z pudełka.

Pokrowiec służący do transportu to jeden z ważniejszych elementów przy słuchawkach, które chcemy żeby wyglądały ładnie przez długi okres bez niechcianych rys. Wykonany został z delikatnej w dotyku, grubej skóry. Słuchawki mieszczą się w nim idealnie i nie miałem dyskomfortu z umieszczaniem ich do środka.

Słuchawki ładujemy przez port micro USB. Służy on nie tylko do samego zasilania urządzenia, ale posiada zdecydowanie większą rolę – po podłączeniu do komputera, odtwarzają bezstratne pliki audio HI-Res. Po testach stwierdzam, że rzeczywiście słuchawki pokazują jeszcze większy pazur niż na połączeniu bezprzewodowym.

Odsłuch i wrażenia

Słuchawki testowałem na iPhonie i Spotify w najwyższej jakości. Wrażenia? Słuchawki podczas pierwszego uruchomienia nie grały jakoś rewelacyjnie, ale po pewnym czasie i rozgrzaniu pokazały klasę i „pozytywnie rozsadziły czache!”. Zarówno tony niskie, wysoki i średnie są bardzo dobrze wyważone, jedynym mankamentem jest , że wyższych partii jest czasem za dużo. Prawdziwą robotę zestaw pokazuje dopiero po uruchomieniu plików DSD w wysokiej rozdzielczości. Wtedy możemy się nacieszyć prawdziwą głębią i szczegółowością każdej partii.

Wygoda użytkowania jest na poziomie „premium”, miękka skóra miło otacza nasze uszy i nie powoduje dyskomfortu. Pod dłuższym czasie można zwrócić uwagę na lekko zbyt duży docisk przez pałąk, ale wydaje mi się, że gdybym słuchawek używał zdecydowanie dłużej to „rozciągnęłyby się”.

Sterowanie słuchawkami odbywa się z poziomu suwaka i panelu dotykowego dostępnego na jednej ze stron, jest to całkiem wygodne, ale co do panelu dotykowego to mam zastrzeżenia, ponieważ bardzo trudno wyczuć go pod palcem i komfortowo z niego korzystać.

Podsumowanie

Słuchawki od firmy Audio-Technica zachwycają pod każdym względem – dźwięk, designe i jakość wykonania.Dodatkowo wsparcie dla plików w wysokiej, bezstratnej jakości – Hi-Res potęgują możliwości omawianych słuchawek. Deklarowany czas pracy słuchawek na baterii to 15 H – i tak w rzeczywistości jest. Wszystkie te zalety sprawiają, że słuchawki Audio-Technica DSR7BT są bardzo dobrym wyborem zarówno pod względem ceny jak i oferowanych możliwości.

Recenzja słuchawek Audio-Technica DSR7BT ze wsparciem dla HiRes

Zalety Wady

Zalety

  • rewelacyjny dźwięk
  • design
  • komfort
  • czas pracy na baterii
  • wsparcie dla plików HI-Res
  • dołączony pokrowiec

Wady

  • trudny w dostępie klawisz dotykowy
  • po czasie zbyt duży docisk
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *