Recenzja PURO ZETA SMART for iPad Pro 12.9 – etui do iPada największego kalibru
Recenzja PURO ZETA SMART for iPad Pro 12.9 – etui do iPada największego kalibru

Recenzja PURO ZETA SMART for iPad Pro 12.9 – etui do iPada największego kalibru

0

iPad Pro 12.9 jest gigantyczny i trochę nieporęczny. Natomiast oferuje genialny ekran i niesamowite doświadczenia podczas korzystania z multimediów, gier czy filmów. Zabezpieczenie go na wypadek wymsknięcia powinien być koniecznością, a etui PURO ZETA SMART dla iPada Pro 12.9 z 2018/2020 i 2021 to niezwykle przemyślana konstrukcja gwarantująca wysoki poziom ochrony.

Okazja sprawiła, że stałem się posiadaczem największego przedstawiciela tabletów od Apple, a konkretnie urządzenia iPad Pro 12.9 z 2021 roku. Przeogromny tablet, który przy na papierze niewiele mniejszym 11 Pro, które używałem do tej pory, wydaje się być po prostu wielką płyta chodnikową.

Tablet to dla mnie od zawsze urządzenie typowo kanapowe, dlatego wielkość ekranu ma znaczenie, a 12.9 cala to w końcu rozmiar, który mi odpowiada. Jedenastka okazała się bardzo poręczna, ale jednak mała, dlatego powrót do trzynastki bardzo mi odpowiada.

Pojawienie się nowego tabletu spowodowało jednak problemy natury ochronnej – jakie etui wybrać, aby nie zwiększało i tak mocno przekroczonych akceptowalnych gabarytów urządzenia mobilnego? Póki co padło na PURO ZETA SMART i przez te kilka dni użytkowania wydaje mi się, że to był strzał w dziesiątkę

Konstrukcja z odpinaną pokrywą

Tablet jest duży, etui jest duże to i pokrywa jest duża. Dlatego w tym tablecie okładka jest mocowana do etui za pomocą magnesu i w każdym momencie można ją odpiąć, aby nie przeszkadzała.

Wykonana została z tworzywa sztucznego, lekko gumowanego, miękkiego i w sumie przyjemnego w dotyku. Pozwala na łatwe umycie mokrą szmatką. Wiele osób daje tablety małym dzieciom. Nie pochwalam tego, ale widzę, że wiele rodziców tak robi. Jeżeli dziecko ubrudzi to etui, to nie będzie problemu z jego umyciem.

Okładka jest mocowana na magnes nie tylko do wytłoczki w którą wsadzamy tablet, ale także do frontu, aby dobrze chroniło ekran, także podczas lotu w kierunku podłogi. Wbudowane magnesy przy okazji współpracują z iPadem i wyłączają ekran w chwili zamknięcia pokrywy, a także zapalają go, gdy okładkę podniesiemy.

Konstrukcja wytłoczki czy inaczej nazywając ten element – case’em, został wykonany z TPU oraz tworzywa gumowanego. Krawędzie są gumowane, a plecki polikarbonowe. Konstrukcja posiada wszelkie wyprowadzenia nieutrudniające korzystanie z funkcjonalności iPada. Są więc kanały dla wszystkich 4 głośników, otwór dla portu USB-C, a także dla mikrofonów znajdujących się na górze.

Mocowanie dla Apple Pencil w krawędzi etui 

Ten iPad posiada obsługę nowego Apple Pencil 2 generacji, który potrafi ładować swoją baterię indukcyjnie korzystając z baterii tabletu. Wystarczy zbliżyć go do krawędzi, a bateria pisaka Apple zacznie być ładowana. W przypadku tego etui producent przewidział specjalną szczelinę do skorzystania z tego ładowania, a przy okazji do bezpiecznego transportu Apple Pencil wraz z tabletem, bez obawy że gdzieś nam się odczepi i odpadnie.

By go wypiąć, wystarczy ucisnąć go od spodu przez otwór. Sprytne i praktyczne rozwiązanie.

Wymusiło ono jednak poszerzenie prawej krawędzi etui, aby móc zmieścić pisak. Aby nie było problemów z korzystaniem z klawiszy zmiany poziomu głośności, przedłużono klawisze tak, aby zmiana głośności odbywa się bez większych problemów.

Duży plus także dla nieco podwyższonej krawędzi ponad powierzchnie ekranu. To w połączeniu z gumowaną konstrukcją sprawia, że jeżeli odepniemy okładkę i w tym samym czasie tablet nam wypadnie z ręki spadając na płaską powierzchnią ekranem do dołu, to jest szansa, że sam ekran nie ulegnie zniszczeniu.

Tył, który miło prezentuje sprzęt Apple 

Tył urządzenia posiada niemal w całości odsłonięte plecy za sprawą transparentnego polikarbonu. Tworzywo to jest bardzo mocne i odporne na uderzenia. Dzięki temu mamy pewność, że etui pozwoli zabezpieczyć tablet na trudy codziennego użytkowania.

Okienko na aparat zapewnia skorzystanie z kamer bez utrudnień. Jednak trzeba się liczyć tym, że błyszcząca powierzchnia tylnej obudowy bardzo lubi odciski palców. Niektórych może to razić, ja nie mam z tym problemu.

Etui można wygodnie postawić na blacie, aby oglądać na tablecie filmy. Wystarczy odpowiednio ułożyć okładkę, która zwija się w odpowiedni stojak.

Natomiast jeżeli potrzebujemy coś napisać na dotykowej klawiaturze lub poszperać w internecie, warto ułożyć okładkę tak, aby tylko nieznacznie odchylić ekran od powierzchni stołu, by wygodnie pisać o korzystać z dobrodziejstw tego wielkiego ekranu.

Póki co nie znalazłem lepszego etui w rozsądnej cenie i takiej jakości wykonania niż PURO ZETA SMART. Jeżeli szukacie dobrego etui dla iPada Pro 12.9 z roku 2018, 2020 lub 2021, to warto rozważyć zakup właśnie tego.

Etui do recenzji dostarczył sklep DoApple.pl

5/5 - (2)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *