Recenzja przedpremierowego głośnika Fresh ‚n Rebel Bold X – ten głośnik musi być hitem sprzedażowym!

Recenzja przedpremierowego głośnika Fresh ‚n Rebel Bold X – ten głośnik musi być hitem sprzedażowym!

0

Recenzja przedpremierowego głośnika Fresh ‚n Rebel Bold X – ten głośnik musi być hitem sprzedażowym!

2
0

Stylowy, zgrabny, można go zabrać wszędzie – z pewnością są to słowa wypowiadane bardzo często w przypadku wielu urządzeń. Nie zawsze jednak łączy się to z jakością dźwięku. Przedpremierowo miałem okazję otrzymać najnowszy głośnik z oferty Fresh ‚n Rebel, czyli firmy której jestem wielkim fanem.

Trzeba być oryginalnym, a w tym przypadku napewno to widać!

Ciężko wsród takiej masy urządzeń dostępnych na rynku wybić się na tle innych. Wymaga to z pewnością ciekawego pomysłu na tworzone produkty i przede wszystkim oryginalności. Fanem nie zostaje się po przetestowaniu jednego produktu, a kilku urządzeń danej marki – firma z krabem w logo zdecydowanie wpisała się w moje gusta muzyczne. Najnowszy głośnik z oferty Fresh ‚n Rebel nazwany „Bold X”, jest głośnikiem, który na pozór nie jest niczym nadzwyczajnym, ale tak się dzieje tylko do czasu!

Nie od dziś wiadomo, że sama jakość dźwięku to nie wszystko. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie liczy się stylistyka urządzenia i jakość wykonania. Może właśnie dlatego tak bardzo uwielbiam produkty od Apple, bo mam pewność, że po wyjęciu z pudełka ujrzę bardzo dobrze wykonany sprzęt. Wszystko zaczyna się jednak od opakowania, bo to one ma za zadanie zaciekawić osobę, która szuka dany sprzęt.

Najnowszy głośnik, czyli nasz Bold X opakowany został niebanalnie i z pewnością wyróżni to go na sklepowych półkach. Dobrze wykonany karton posiada przeźroczysty przód, przez który widać nasze urządzenie. Oczywiście nie zabrakło na opakowaniu wszystkich najważniejszych informacji na temat samego produktu i tego, co znajdziemy wewnątrz. Jeśli już przy tym jesteśmy, to wnętrze oprócz głównego dania skrywa w sobie kabelek służący do naładowania akumulatora i instrukcję obsługi, która mi osobiście się nie przydała.

Fresh ‚n Rebel słynie nie tylko z dobrej jakości produktów, ale i z oryginalnych kolorów, które wyróżniają się na tle innych. W przypadku nowego „bolda” miałem okazję otrzymać wersję hmm…wiśniową? Nie wiem, nie jestem dobry w kolorach, ale z pewnością jest on ładny i rzuca się w oczy. Ni to czerwień, ni to róż, ale coś fajnego!

Jakość wykonania, zastosowane porty i klawisze sterujące

Głośnik prokryty został w głównej mierze miękkim materiałem, który jest bardzo przyjemny w dotyku i przy okazji łatwo się czyści. Nie będzie w tym aspekcie większego problemu, ponieważ jest on w pełni wodoodporny i jego czyszczenie to czysta przyjemność. Tak, testowałem to kilka dni temu i wciąż jest on w pełni sprawy, także śmiało można go topić. Oprócz wspomnianej siateczki kolejnym materiałem, który zastosowano do budowy głośnika jest gumowany materiał, który sprawia, że głośnik utrzymuje się stabilnie nawet na najbardziej pochyłym i szklanym obiekcie.

Nowym dzieckiem od „świeżych” sterujemy przy pomocy fizycznych klawiszy, które umieszczono zarówno na froncie jak i prawym boku głośnika. O ile frontowe klawisze są przyjemne w użyciu i łatwe do zlokalizowania nawet w kompletnej ciemności, tak te boczne są trudne w lokalizacji. Na szczęście to frontowe klawisze są częściej używane, bowiem to przy ich pomocy sterujemy odtwarzaną treścią.

O stanie głośnika informuje niewielka dioda led. Wszystkie porty zostały umieszczone pod gumową zaślepką, dzięki której zachowana jest wodoodporność – pod nią kryje się gniazdo microusb i złącze aux, dzięki któremu puścimy muzykę przy pomocą standardowego przewodu.

Nie mam dokładnych informacji, co dokładnie znajduje się we wnętrzu tego modelu, ale jest to coś co robi fantastyczną robotę. Napewno znajdziemy tu dwa przetworniki, z czego jeden jest niskotonowy i drugi będzie średnio/wysokotonowy. W symbiozie wykonują kawał dobrej roboty, ponieważ nawet przy niskim poziomie głośności dźwięk jest ciepły, ze słyszalnym basem i klarowny.

Przy maksymalnym poziomie głośności nie występuje natomiast żadna utrata jakości. Na każdym poziomie głośności wszystkie partie dźwięku są dobrze wyważone i nic się nie przebija ponad, dzięki czemu muzyka zawsze brzmi tak samo, niezależnie od sytuacji. Jeśli chcemy uzyskać efekt stereo mamy możliwość sparowania dwóch takich samych głośników w celu polepszenia doznać dźwiękowych.

To urządzenie musi być hitem sprzedażowym! Jakością dźwięku przewyższa nawet większe konkurencyjne konstrukcję, a to mówi samo za siebie

Głośnik będzie oferowany w kilku kolorach do wyboru. Jednym z nich jest mój testowany, czyli – jak już wcześniej „na oko” stwierdziłem – wiśniowy. W ofercie napewno będzie dostępny niebieski i różowy, nie wiem jak z pozostałymi, ale takie było mi dane widzieć na targach IFA w Berlinie. Cena aktualnie nie jest mi znana, ale z pewnością nie będzie wygórowana, ponieważ producent słynie z dobrej renomy jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. W mojej opinii jest to bardzo dobry głośnik, który nie tylko wygląd dobrze, ale i brzmi tak, jakby był kilka razy większym głośnikiem!

Recenzja przedpremierowego głośnika Fresh ‚n Rebel Bold X – ten głośnik musi być hitem sprzedażowym!

(2)

Zalety Wady

Zalety

  • Wysoka jakość zastosowanych materiałów, któ®e są przyjemne w dotyku i wytrzymałe.
  • Czas pracy na baterii wynoszący 8 h ciągłego odtwarzania dźwięku.
  • Wysoka jakość dźwięku z tak małej konstrukcji robi duże wrażenie!
  • Możliwość sparowania dwóch głośników w celu uzyskania efektu stereo
  • Ciekawe wersję kolorystyczne

Wady

  • Boczne klawisze, które są trudno dostępne
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!