Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Recenzja Prawo Jazdy dla iOS. Nauka na prawko w smartfonie
Recenzja Prawo Jazdy dla iOS. Nauka na prawko w smartfonie

Recenzja Prawo Jazdy dla iOS. Nauka na prawko w smartfonie

0

PrawoJazdy dla iOSW AppStore można znaleźć aplikację, która pozwoli na naukę zagadnień testowych na prawo jazdy. W urządzeniu z iOS w dowolnym miejscu możemy wkuwać kolejne testy. Oprogramowanie PrawoJazdy dla iOS kosztuje 1,59 euro.

Znaki, skrzyżowania, reguły, cała wiedza na temat samochodu. Bez przyswojenia tych wszystkich informacji możemy zapomnieć o prowadzeniu auta. Pytania teoretyczne na egzaminie nas wykończą już na starcie, zanim wsiądziemy do samochodu, by pokazać egzaminatorowi, że mamy talent do prowadzenia, niczym Kubica. Idąc na kurs na prawo jazdy, na zajęciach otrzymujemy potrzebne materiały, oraz płytę CD z programem egzaminującym. Dzięki niemu możemy się zaznajomić ze wszystkimi pytaniami, które mogą się pojawić na egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Kiedy kilka lat temu zdobywałem uprawnienia kierowcy, już wtedy wpadł mi do głowy pomysł, że świetnie byłoby móc rozwiązywać egzaminy na ekranie komórki, mając chwilę podczas codziennych czynności. Niestety wtedy jeszcze nie było to możliwe. Stan ten zmienił się po premierze programu Prawo Jazdy, który
jakiś czas temu zawitał do sklepu z aplikacjami Apple – AppStore.

PrawoJazdy dla iOS

Program Prawo Jazdy został stworzony przez polskie studio developerskie AlterMind. Aplikacja dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. Prócz samego testu egzaminacyjnego, program pozwala na naukę nie tylko testów, ale także samych zasad ruchu drogowego, czy znaków.

Po uruchomieniu programu, zabieramy się za czytanie przewodnika. Znajdziemy tam całe kompendium wiedzy dotyczące formalności związanych ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy. Od informacji teleadresowych wszystkich wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, po informacje związane z kategoriami prawa jazdy w naszym kraju, cennikiem egzaminów, czy dopuszczalnych prędkościach na wszystkich typach dróg. Bardzo ważne i przydatne informacje dla kandydata na kierowcę. Po pokaźnej dawce teorii, możemy się zabierać za rozwiązywanie testów. Z dolnej belki wybieramy Ustawienia. W menu należy wybrać kategorię prawa jazdy, z której mają nam się wyświetlać pytania.

PrawoJazdy dla iOS

Do naszej dyspozycji oddano dwa tryby nauki. Pierwszy jest odzwierciedleniem prawdziwego egzaminu, z zachowaniem pełnej procedury dotyczącej punktacji i czasu na rozwiązanie. Drugi to typowy tryb nauki, w którym nie jesteśmy rozliczani z czasu podczas testu. Tryb nauki podzielony jest na kategorie. Pozwala on w pełni opanować wiedzę krok po kroku z każdej dziedziny wiedzy o ruchu drogowym. Tryb ten został podzielony na 11 kategorii. Dodatkowo użytkownik może uruchomić tryb przeglądania lub tryb sprawdzania.

PrawoJazdy dla iOS

Przeglądanie pytań pozwala na naukę polegającą na wyświetlaniu gotowych odpowiedzi na zadane przez program pytanie. Z tego trybu powinniśmy skorzystać w pierwszej kolejności, tak aby opanować sposób zadawania pytań. Kiedy będziemy już podszkoleni z pytań i odpowiedzi, do nauki użyjemy trybu sprawdzania. Tutaj sami zaznaczamy odpowiedzi, które według nas są prawidłowe, a następnie wciskamy przycisk Sprawdź. Program pokaże czy są one prawidłowe, po czym uruchomi następne pytanie z kompletem odpowiedzi. Jest to idealna metoda nauki.

Po nauce czas na egzamin – na razie w naszym telefonie. Funkcję wybieramy z dolnej belki menu. Wystarczy dotknąć przycisku Rozpocznij nowy egzamin. Nie pozostaje nam nic innego, niż odpowiedzieć na postawione przed nami 18 pytań, na co mamy 25 minut. By egzamin zdać, tak jak na prawdziwym, nie możemy się pomylić więcej niż dwa razy.

PrawoJazdy dla iOS

Prawo jazdy na urządzenia z oprogramowaniem iOS, to jedna z bardziej praktycznych propozycji w sklepie AppStore. Program działa bardzo stabilnie. Jest obowiązkową propozycją dla kursantów posiadających telefon iPhone, odtwarzacz muzyczny iPod Touch lub tablet iPad.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *