Recenzja PLATINET Media Player – Streamer mediów z AirPlay, DLNA oraz MIRACAST

Recenzja PLATINET Media Player – Streamer mediów z AirPlay, DLNA oraz MIRACAST

0

IMG_4383

 

Twój telewizor wciąż doskonale działa, ale zaczyna brakować Ci w nim funkcji SmartTV? Nie musisz kupować nowego. Wystarczy ci przystawka Media Player od firmy PLATINET.

 

Dzięki temu urządzeniu możemy wzbogacić leciwy telewizor o modne i powszechnie dostępne funkcje SmartTV. Za jego pomocą dodamy do telewizora internetową przeglądarkę, gry, przejrzymy Facebooka czy odtworzymy multimedia zapisane w pamięci naszych komputerów, tabletów i telefonów. Wszystko to zupełnie bezprzewodowo.

IMG_4384

 

Oparta na androidzie telewizyjna przystawka wyglądem przypomina internetowe modemy sieci komórkowej, które na dobre wpisały się w krajobraz mobilnych użytkowników komputerów. Niewiele większy od tradycyjnego pendriva czy właśnie takiego modemu Media Player marki Platinum podłączamy bezpośrednio do złącza HDMI w naszym telewizorze. Dodatkowo musimy zasilić przystawkę za pomocą dołączonego przewodu USB-microUSB. Można do tego wykorzystać port, który znajduje się w telewizorze lub zwykłą ładowarkę od telefonu.

IMG_4385

 

Tak podłączona przystawka natychmiast uruchomi ekran startowy na naszym telewizorze. Zobaczymy na nim nazwę stworzonej przez nią sieci WiFi oraz hasło. Dodatkowo pokazane są drogi podłączenia urządzenia do komputerów oraz do urządzeń mobilnych jak tablet czy smartfon. Media Player pozwala na współpracę z komputerami pracującymi pod dyktando systemu Windows oraz Mac OS X. W przypadku handheldów obsługiwany jest Android oraz iOS.

IMG_4386

 

Aplikacją, dzięki której możemy przekazywać multimedia z komputera czy telefonu jest EZCast. Można ja pobrać ze strony producenta. Dla ułatwienia na ekranie telewizora wyświetlany jest QR Code, po sfotografowaniu którego uruchomi nam się pobieranie aplikacji. To bardzo wygodne. Po pobraniu aplikacji w dowolnie używanym przez nas sprzęcie musimy połączyć się ze wspomnianą wcześniej siecią WiFi tworzoną przez Player, podać hasło wyświetlane na telewizorze i uruchomić aplikację. Od tej chwili możemy zacząć zabawę w ramach nowych funkcji SmartTV.

IMG_4389

 

Naszym pilotem, za pomocą którego poruszamy się po wyświetlanym menu jest uruchomiona aplikacja. Przystawka daje nam sporo możliwości. Możemy przeglądać strony internetowe, słuchać internetowego radia, przeglądać dokumenty czy korzystać z serwisów Social Media. Jednak najważniejszą funkcjonalnością tego gadżetu w mojej ocenie jest ?bezprzewodowy kabel?.

IMG_4390

 

W zależności od platformy i typu danych, mamy możliwość wyświetlania zdjęć, filmów i muzyki zapisanych w pamięci telefonu czy komputera wprost na ekranie telewizora. Oczywiście telewizor jest tu odbiornikiem umownym. Nic nie stoi na przeszkodzie aby był to projektor, monitor czy cokolwiek innego. Jeżeli bardzo chcielibyście mieć projektor w domu, ale rezygnujecie z tego z powodu konieczności prowadzenia nieestetycznego, grubego i długiego przewodu HDMI to Platinet Media Player jest dla Was.

produit-media-player-streaming-wifi-platinet-sur-pc-simply-pasmd

 

Multimedia przekazywane są w oparciu o protokół DLNA lub AirPlay w zależności od używanej platformy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby również wykorzystać telewizor jako dodatkowy ekran roboczy na którym wyświetlana będzie prezentacja czy jako ekran sklonowany. Funkcja ta pozwala pokazać dokładnie to co dzieje się na ekranie naszego telefonu, tabletu czy monitora w czasie rzeczywistym.

produit-media-player-streaming-wifi-platinet-sur-pc-simply-pasmd-2

 

Możemy z powodzeniem uruchomić film Full HD z dźwiękiem sourround 5.1, a będzie on przesłany i odtworzony bez strat na jakości. Czy zatem jest to rozwiązanie bez wad dla wszystkich tych, którym przeszkadzają kable ciągnące się po kątach domu? Niestety nie. O ile w przypadku przekazywania obrazu z pulpitu, dokumentów czy nawet filmu nie stanowi jak wspominałem żadnego problemu, o tyle problemy pojawiają się w przypadku gier, gdzie opóźnienia w interakcji z użytkownikiem odsłaniają wszelkie niedoskonałości. Podczas, gdy uruchomiłem na telefonie grę w trybie sklonowanego obrazu, na telewizorze wszystko wyświetlane było z dość sporym opóźnieniem (około 1-1.5 sekundy), co w przypadku dynamicznej rozgrywki całkowicie dyskwalifikuje Player w roli transmitera obrazu dla graczy.

 

 

Mimo to PLATINET Media Player to nie tylko rozwiązanie dla osób chcących wzbogacić funkcjonalność posiadanego już kilka lat telewizora. To także doskonała alternatywa dla takich rozwiązań jak Apple TV czy innych przystawek współpracujących z konkurencyjnym systemem. Urządzenie zostało wykonane z dużą starannością, aplikacje, sposób sterowania i działania jest dobrze przemyślany. Jeżeli poszukujące rozwiązania do domu, które pozwoli Wam bezprzewodowo przesyłać filmy do projektora lub z komputera czy telefonu na telewizor, to Platinet Media Player będzie dobrym wyborem.

 

 

Zalety:

 

  • + Przemyślany interfejs
  • + Nie wymaga zasilacza
  • + Plug & Play
  • + Wsparcie dla najpopularniejszych systemów komputerowych i mobilnych
  • + Duże możliwości

 

Wady:

  • Widoczne opóźnienie w przesyle podczas grania

 

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *