Recenzja NJORD Suede Comfort+ by Gabriel dla iPhone 15 Pro

Recenzja NJORD Suede Comfort+ by Gabriel dla iPhone 15 Pro

Recenzja NJORD Suede Comfort+ by Gabriel dla iPhone 15 Pro

0

Jestem zakochany w etui od marki NJORD, a ich najnowsza kolekcja dla iPhone 15 Pro i pozostałych modeli serii 15 są jeszcze lepsze, bo cieńsze od linii dla poprzedniej generacji, a mimo to zachowały swój militarny certyfikat i wysoki poziom ochrony.

Oczywiście najbardziej zaskakującym modelem z całej linii ponownie jest model wyściełany skóra z łososia, specjalnie garbowana i barwiona, pochodząca w 100 procentach z łososi, których skóra normalnie zostałaby zutylizowana jako odpad, a dzięki NJORD jest przetwarzana w 100 procentach przy użyciu odnawialnych źródeł energii na element etui tej duńskiej marki.

Do testów otrzymałem NJORD Suede – etui dla iPhone 15 Pro wyściełane zamszem

Jako, że wiedziałem, iż to etui zostanie na moim telefonie na dłużej, postawiłem na coś mocno klasycznego. Dlatego, gdy otrzymałem propozycję przetestowania tego etui z możliwością wyboru konkretnego modelu, padło na zamszowe NJORD Suede Comfort+ by Gabriel w kolorze czarnym.

Aż 38 procent włókien wykorzystanych do produkcji zamszu pochodzi w tym etui z recyklingu. Etui jest niezwykle przyjemne w dotyku, intryguje miękkością, ale też odpornością na trudy codziennego dnia. Było już umazane w sosie podczas gotowania i kawie. Ale wystarczyło tylko przetrzeć materiał wilgotną ściereczką, aby nie było po tym śladu.

Materiał został przetestowany przez producenta. Jak zapewnia bez szwanku wytrzymało 150 tysięcy cykli ścierania Martindale. Jeżeli wcześniej o tym nie słyszeliście, to jest to niezwykle restrykcyjne badanie trwałości tkanin. Tym bardziej to etui jest warte uwagi, o ile szukacie czegoś nie tylko ładnego, ale po prostu trwałego.

Ekologia w 100 procentach

O podejściu do ekologii przez markę NJORD mogliście już przeczytać w mojej recenzji etui Suede dla iPhone’a 14 Pro. Natomiast wtedy nie byłem świadomy, że ogromną uwagę pod kątem ekologicznym przykłada się nie tylko do samego produktu, ale także do opakowania.

To, że karton został wykonany z papieru poddanego recyklingowi w dzisiejszych czasach nikogo nie zdziwi. Natomiast fakt, że plastikowa zawieszka w etui, na której opakowania trzymają się n sklepowych wieszakach jest plastikiem z recyklingu z certyfikatem GRS robi już wrażenie.

Dzięki temu macie pewność, że to nie jest tylko takie modne ekologiczne gadanie, ale faktycznie szczera walka o to, aby produkcja akcesoriów przez NJORD po prostu nie szkodziła.

Etui jest świetne i trudno znaleźć coś lepszego

Nie będę ukrywał, że poza recenzją często jestem pytany o to jakie etui polecam i w ostatnim czasie wielu osobom poleciłem, żeby sobie sprawdzili ofertę NJORD. Póki co każdy jest zachwycony, więc mój zachwyt nie jest odosobniony.

Etui chroni każdą krawędź, a dziś mogłem się także przekonać w praktyce o jakości militarnego certyfikatu, kiedy telefon przypadkiem strąciłem z biurka na płytki w pracy. Oczywiście nic się nie stało, ale chwila strachu była.

Dużą zaleta jest fakt, że etui mimo tego, że okala telefon z każdej strony, to nie zwiększa odczuwalnie gabarytów telefonu. Nadal pozostaje on smukły i dobrze się go trzyma.

Wypustki dla klawiszy pozwalają na wygodną obsługę telefonu, także nowego klawisza czynności.

Generalnie świetny case dla iPhone 15 Pro, który każdemu polecam.

4.7/5 - (4 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *