Recenzja etui Njord by ELEMENTS Sustainable Suede dla iPhone 14 Pro
Recenzja etui Njord by ELEMENTS Sustainable Suede dla iPhone 14 Pro

Recenzja etui Njord by ELEMENTS Sustainable Suede dla iPhone 14 Pro

0

Na zdjęciu widzicie dość klasyczne etui na telefon iPhone 14 Pro. W rzeczywistości pod tym produktem kryje się coś nieco głębszego – zamiłowanie do ekologii, świadoma realizacja produkcji i topowe materiały, w dużej mierze pozyskane z recyklingu. Njord by ELEMENTS Sustainable Suede to przy okazji najładniejsze etui dla iPhone’a 14 Pro jakie do tej pory testowałem.

Duńska marka z jednej strony grzeszy ekstrawagancją, oferując chociażby etui wykonane ze skóry… ryby. Konkretnie ze skóry islandzkich łososi, uratowanej z hodowali tych ryb znajdującej się na Islandii. Z drugiej, produkuje case’y bardzo klasyczne, skupiając się na prostym, eleganckim wzornictwie i przyjemnych w dotyku materiałach – skóry licowej, miękkiego weluru czy tekstyliów.

Do recenzji otrzymałem etui Njord by ELEMENTS Sustainable Suede dla iPhone 14 Pro, czyli etui z elementami miękkiego weluru. Bardzo ładne, wykonane z bardzo dużą dbałością o detale, wykończenie, ale jak się również okazuje, o wysoki poziom ochrony osłoniętego nim urządzenia. Przy tym etui Njord by ELEMENTS mogą się pochwalić wykonaniem ich w 100 procentach z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, a w przypadku użytego tu weluru w 38 procentach materiały pochodzącego z recyklingu.

Cechą wspólną wszystkich wariantów tego etui, jest korpus etui wykonany z tworzywa sztucznego. To, co rzuca się od razu w oczy, to bardzo smukła konstrukcja etui. Przesiadając się z obudowy od ELEMENTCASE, mam wrażenie, że mój telefon w etui od Njord przeszedł na niezłą dietę. Jest dużo mniejszy w ręce. Do tego stopnia, że przez pierwsze chwile pisania na klawiaturze telefony musiałem się nieco przyzwyczaić do jego nowych, smukłych rozmiarów.

Same tworzywo sztuczne, które tu użyto jest bardzo miłe w dotyku. Posiada jakby satynową powierzchnię, która sprawia, że pewność chwytu jest tu na wysokim poziomie. Telefon dobrze i pewnie trzyma się w jednej ręce podczas przeglądania treści, jak również gdy trzymamy go obiema rękami podczas pisania wiadomości czy postów na socialach.

Obsługę telefonu ułatwiają wypustki na klawiszach regulacji głośności oraz przycisku bocznym Sleep. Nie wpływają one na skok tych klawiszy, co jest kolejną zaletą. Nie ma nic gorszego niż twardo i krótko pracujące klawisze w kiepskich etui, które utrudniają przyciskanie.

Etui osłania korpus telefonu z każdej strony. Jak zapewnia producent, Njord by ELEMENTS są testowane zgodnie z normami militarnymi i ten model pozytywnie przeszedł test wytrzymałości podczas spadania z dwóch metrów.

Choć osobiście nie próbowałem, to jestem w stanie w to uwierzyć z kilku przyczyn – podwyższona krawędź powyżej ekranu chroni ekran przy płaskim upadku, gdyż cała siła uderzenia rozkłada się na krawędzi etui, a nie na samym szkle telefonu. Dodatkowo potwornie wystające kamery iPhone’a 14 Pro z tyłu są także schowane poniżej linii pierścienia wokół kamer, co także pozytywnie wpływa na ochronę obiektywów.

Tył etui jest nie tylko przyjemny w dotyku za sprawą wspomnianego miękkiego weluru, ale po prostu piękny. Mając ostatnimi czasy same pstrokate etui, gdy tylko nałożyłem Njord by ELEMENTS widzę, jak bardzo brakowało mi tej klasyki i piękna. Mam wrażenie, jakby dostał nowy telefon, a nie tylko etui do tych testów.

Oczywiście etui jest zgodne ze wszystkimi nowinkami, jak ładowanie indukcyjne, płatności zbliżeniowe itd. Można także korzystać ze szkieł ochronnych typu edge-to-edge.

Podsumowując – jeżeli szukacie pięknego, świetnie wykonanego etui, które dodatkowo zostało wykonane z materiałów z recyklingu, prawdopodobnie nie znajdziecie nic lepszego.

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Do produkcji użyto tworzywo sztuczne pochodzące w 100% z recyklingu
  • 38% tkaniny pochodzi z recyklingu
  • Wysoki poziom ochrony z certyfikatem militarnym

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *