Recenzja Moshi NAPA dla iPhone 14 Pro, to klasyczne skórzane etui topowej jakości z praktycznym aluminiowym pierścieniem ochronnym dla kamer

Recenzja Moshi NAPA dla iPhone 14 Pro, to klasyczne skórzane etui topowej jakości z praktycznym aluminiowym pierścieniem ochronnym dla kamer

Recenzja Moshi NAPA dla iPhone 14 Pro, to klasyczne skórzane etui topowej jakości z praktycznym aluminiowym pierścieniem ochronnym dla kamer

0

Etui na telefon to prawdziwe must have, chyba że lubimy po niedługim czasie patrzeć na pobite, porysowane czy w inny sposób zmasakrowane smartfony. Moshi NAPA pozwala zwiększyć poziom ochrony na wypadek codziennego zużycia, ale również w razie nieprzewidzianego upadku. Wszystko dzięki swojej przemyślanej konstrukcji i materiałom wysokiej jakości.

Moshi słynie ze swojej wysokiej jakości produktów dla urządzeń marki Apple. Sam producent tak głęboko wierzy w to co produkuje, że każde jego akcesorium jest objęte aż 10 letnią gwarancją! Szok!

Recenzja Moshi Napa iPhone 14 Pro w APPLEMOBILE.PL 1

W przypadku Moshi NAPA, a konkretnie Moshi Napa Midnight Black dla iPhone 14 Pro, mamy do czynienia z etui wykonanym z wegańskiej skóry, bardzo przekonująco imitującej tę naturalną, o konstrukcji Slim, dzięki czemu po założeniu nie mamy przykrego wrażenia mocno przepompowanych gabarytów telefonu.

Skóra jest bardzo przyjemna w dotyku. Daje poczucie luksusu i topowej jakości przy zachowaniu praktycznych zalet, jak pewny uchwyt czy łatwość czyszczenia pojawiających się codziennie zabrudzeń.

Etui ochronią każdą krawędź obudowy telefonu. Producent zadbał także o dół, wycinając wyłącznie otwory dla kanałów dźwiękowych i portu ładowania, a nie pozostawiając cała tę cześć odkrytą jak robią to inni producenci.

Dzięki temu, nawet jeżeli telefon upadnie, to etui jest w stanie zminimalizować siłę uderzenia i zwiększyć szanse na to, że z urządzeniem po takim upadku nic się nie stanie.

Jeżeli zapytacie w serwisie, który element w ostatnich modelach iPhone’a uszkadza się mechanicznie najczęściej, to wbrew powszechnej opinii, wcale nie jest to wyświetlacza, a szkła aparatu fotograficznego. Potężne lunety wystające ponad linię obudowy w iPhonie 14 Pro, choć reklamowane jako ultraodporne na uderzenia i rozbicie, potrafią się bardzo łatwo rozbić od upadku czy po prostu zniszczyć od odkładania telefonu plecami do powierzchni, podczas którego to pierwszym elementem, który spotyka się z powierzchnią jest właśnie obiektyw.

Dlatego jeżeli macie zbite szkło aparatu w iPhone, warto je wymienić w serwisie, a następnie zabezpieczyć obiektywy dobrym etui. I tu Moshi NAPA ma do zaoferowania coś naprawdę świetnego – aluminiowym pierścień dla kamer i całej wyspy.

Dzięki niemu, kamery nie mają jak zostać bezpośrednio uderzone czy to podczas odkładania czy nawet upadku, a nawet jeżeli do takiego dojdzie, to aluminiowy pierścień całą siłę uderzenia powinien wziąć na siebie, chroniąc tym samym szkła kamer.

Na taki wypadek Moshi Napa będzie idealna i trudno znaleźć równie smukłe etui z tak wysokim poziomem ochrony kamer.

Jednak etui Moshi NAPA dla iPhone 14 Pro nie tylko świetnie chroni tył, kamerę czy korpus w iPhonie 14 Pro, ale także całkiem nieźle ochrania ekran. W jaki sposób, skoro go nie przykrywa?

Wszystko dzięki subtelnie ale jednak dość wysoko wystającej krawędzi ponad linię tafli szkła wyświetlacza. W razie gdy telefon upadnie na twardą płaską powierzchnię ekranem, siłą uderzenia przejmie, rozproszy i zatrzyma ta właśnie krawędź. To w połączeniu z dobrym szkłem ochronnym powinna dać duże szanse na brak uszkodzeń przy upadku nawet z całkiem dużej wysokości.

Etui jest przy tym bezpieczne dla powierzchni telefonu. Jeżeli podobnie jak ja wymieniacie telefon co roku, dbając przez ten czas o niego najbardziej jak się da, aby móc go odsprzedać w dobrej cenie i tylko niewielką kwotę dołożyć do nowego, to korzystając z tego etui możecie być spokojni o to czy na powierzchni nie pojawią się przetarcia od etui.

Napa jest wyściełana miękką mikrofibrą, a to zabezpiecza powierzchnie przed obtarciami powstającymi podczas noszenia telefonu w ciasnej kieszeni.

Oczywiście Moshi zadbało o to, aby zabezpieczony iPhone był w pełni funkcjonalny, również nie zapominając o technologii MagSafe. Wbudowany pierścień magnetyczny pozwala nie tylko na skorzystanie z szybkiego ładowania MagSafe, ale również na dopięcie używany przez nas akcesoriów MagSafe jak uchwyty samochodowe, portfele czy powerbanki.

Podsumowując

Bardzo dobre, genialnie wyglądające i przy tym praktyczne bo dobrze chroniące etui dla iPhone 14 Pro od Moshi, to świetny wybór, tym bardziej, że za ten topowy model zapłacimy zaledwie 239 złotych w Jabłecznik, które wysłało nam go do recenzji.

4.8/5 - (23 votes)
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Wegańska skóra
  • MagSafe
  • Wysoki poziom ochrony
  • Aluminiowa ochrona kamer

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *