Recenzja Moshi Deep Purple UV Sanitizer – wysokiej jakości przenośny sterylizer UV, dzięki któremu łatwo i szybko odkazisz całą powierzchnię telefonu z wirusów, bakterii i grzybów

Recenzja Moshi Deep Purple UV Sanitizer – wysokiej jakości przenośny sterylizer UV, dzięki któremu łatwo i szybko odkazisz całą powierzchnię telefonu z wirusów, bakterii i grzybów

Recenzja Moshi Deep Purple UV Sanitizer – wysokiej jakości przenośny sterylizer UV, dzięki któremu łatwo i szybko odkazisz całą powierzchnię telefonu z wirusów, bakterii i grzybów

0

Przychodzisz do domu i myjesz ręce. To oczywiste. Ale co robisz z telefonem? Odkładasz na stolik i.. tyle. Tylko, że telefon jest jednym z największych transmiterów bakterii i wirusów, który dotykamy tysiące razy każdego dnia. Moshi Deep Purple UV Sanitizer pozwala zadbać o sterylność telefonu, zegarka i innych podręcznych przedmiotów, które z racji roli jakie pełnią w naszym życiu, mogą stać się potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przy tym jest podręczny, składany i skuteczny w niemal 100%.

Kał. Bakterie E.Coli. Gronkowiec złocisty. Grzyby. Wirusy. Nie, to nie jest lista zagrożeń, jakie na nas czyhają w publicznej, niezadbanej toalecie, a na powierzchni naszego telefonu. Jak już kiedyś wspominałem przy okazji innego, podobnego urządzenia do dezynfekcji, każdego dnia ponad 2.5 tysiąca razy sięgamy po nasz smartfon, a najbardziej „zaawansowani” użytkownicy ponad 5400.

Za każdym razem, gdy dotykamy taki brudny smartfon, przenosimy te wszystkie bakterie i wirusy na nasze dłonie. Wystarczy chwila zapomnienia, potarcia oka czy sięgniecie po jakąś przekąskę i oblizanie palców, aby to wszystko trafiło do naszego organizmu. Nie wierzycie? Sprawdzono to. Jak się okazało, każdy z nas dotyka mimowolnie twarzy od 500 do 1000 razy dziennie. Potencjalnych sytuacji pozwalających przenieść ten cały syf z komórki jest więc lekko mówiąc, całkiem sporo.

Produkt z Kickstartera

Marka Moshi nie jest Wam zapewne obca. Wielokrotnie testowaliśmy świetne akcesoria tego producenta i to właśnie ona odpowiada za ten sterylizer. Jednak producent nie stworzył tego urządzenia w ciemno. Chcąc poznać zainteresowanie i upewnić się co do zapotrzebowania, skorzystał z najpopularniejszej platformy crowfoundingowej Kickstarter, chcąc sprawdzić, ile osób będzie nim zainteresowanych i od razu zebrać fundusze na jego stworzenie. Jak się szybko okazało, całą potrzebną kwotę zebrano w zaledwie GODZINĘ. Szok!

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym?

Producent dostarczył Moshi Deep Purple UV Sanitizer w eleganckim sztywnym opakowaniu. Wewnątrz znajdziemy kompletną obsługę urządzenia (niezwykle łatwy w obsłudze!), sterylizer oraz krótki, acz wystarczający przewód w standardzie USB-A zakończony wtykiem USB-C.

Nie ma zasilacza. Urządzenie możemy zasilić z ładowarki od smartfona, z portu USB komputera lub za pomocą powerbanku. Moshi oferuje w sprzedaży także zestawy z powerbankiem. Konkretnie z modelem Moshi IonSlim 5K – smukłym i pojemnym, dzięki któremu zasilimy sterylizer, ale przy okazji nasz smartfon czy tablet.

Pierwsze wrażenie

Urządzenie wykonano z niezwykłą starannością, z materiału bardzo wiernie imitującego skórę. Jakościowo produkt ten robi piorunujące wrażenie. Jest przyjemny w dotyku i taki sprawiający wrażenie solidności. Dodatkowej masy dodają mu wbudowane teflonowe płytki o wysokim połysku, mające za zadanie odbijać i rozpraszać generowane przez urządzenie światło ultrafioletowe typu C.

 

Konstrukcja jest bardzo ciekawa, ponieważ jest to takie trochę origami, które po złożeniu nie przekracza 2 centymetrów grubości i z powodzeniem można je zabrać ze sobą w torbie czy plecaku, a po rozłożeniu z powodzeniem zmieścić nie tylko duży telefon, a także różnego rodzaju przedmioty – okulary, słuchawki, zegarek itp.

Wymiary po rozłożeniu to następujące 21,7 x 13 x 6,1 cm.

 

Sterylizer ten sprawia wrażenie głęboko przemyślanego. Producent zadbał o to, aby podczas sterylizacji każdy przedmiot rzeczywiście był całkowicie oświetlany, a dzięki temu wszelkie biologiczne zanieczyszczenia neutralizowane, bez konieczności ręcznego obracania umieszczonych we wnętrzu przedmiotów.

Dba o to opracowana przez Moshi technologia LumiClear™ rozpraszająca i odbijająca światło UV-C po całym wnętrzu sterylizera, pozbawiając wnętrze martwych stref, w których mogłyby się zachować jakieś zarazki.

W jaki sposób przedmioty są sterylizowane i na ile skutecznie?

Za sterylizacje odpowiadają tu wysokiej jakości trwałe diody LED UV-C o wysokiej skuteczności, pozbawione rtęci. Producent udziela aż 10 lat gwarancji na te urządzenie, co też potwierdza jego trwałość.

Wbudowana przezroczysta podstawka pozwala rozpraszać światło ultrafioletowe także pod przedmiotem. Dodatkowo nadrukowano na niej specjalną farbą napis Deep Purple, który zmienia swoją intensywność pod wpływem promienie UV. Jeżeli po zakończeniu sterylizacji i otwarciu sterylizera napis jest mocno widoczny, oznacza to, że nasze urządzenie otrzymało odpowiednią dawkę promieni pozwalających wyeliminować aż 99.9% bakterii, wirusów i grzybów z jego powierzchni.

 

Skąd wiadomo, że aż tyle? Zostało to dokładnie przebadane, a marka Moshi dysponuje dokładną dokumentacją z przeprowadzonych badań, potwierdzających skuteczność swojego Moshi Deep Purple UB Sanitizera. Jeżeli zdecydujecie się na jego zakup, możecie mieć pewność, że Wasze przedmioty codziennego użytku po takiej ultrafioletowej kuracji będą wolne od zarazków i innych bio-niezbezpieczeńśtw.

Jedna sesja sterylizacji trwa około 4 minut. Wystarczy umieścić telefon lub inny przedmiot w środku i zamknąć. Proces uruchamia się automatycznie za pomocą czujnika magnetycznego wbudowanego w pokrywę. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby pokrywa dobrze przylegała, aby magnes odpowiednio zaczepił się i uruchomił proces naświetlania.

Kilka razy zdarzyło mi się, że zamknąłem pokrywę „na odwal” i niestety magnes nie zaczepił, a sterylizacja nie została uruchomiona. Trzeba wiec zwrócić na to uwagę.

O tym, że on się odbywa poinformuje nas dioda LED wbudowana w urządzenie. Gdy proces jest zakończony lub nie został zainicjowany, dioda świeci na zielono.

Zielona dioda oznacza gotowość do pracy lub zakończenie sesji naświetlania.

Kiedy umieścimy w urządzeniu jakiś przedmiot i zamkniemy pokrywę, dioda zmieni kolor na fioletowy i zacznie pulsować do momentu zakończenia procesu.

Pulsująca na fioletowo dioda LED oznacza trwanie procesu sterylizacji. Po zakończeniu dioda LED zacznie świecić na zielono, a przedmiot można wyjąć z urządzenia.

Urządzenie jest bez dźwiękowe. Można z niego skorzystać wszędzie, w pracy, w restauracji podczas lunchu czy w parku. Wystarczy dostęp do zasilania z USB lub powerbank.

Deep Purple UV pozwala odkazić dowolny przedmiot codziennego użytku

Podsumowując

Widziałem już kilka podobnych konstrukcji sterylizatorów, jeden także recenzowałem na APPLEMOBILE.PL, jednak ten różni się od nich wszystkich przede wszystkim bardzo przemyślanymi rozwiązaniami. Inne produkty tego typu, z którymi się spotkałem były urządzeniami typowo stacjonarnymi. Moshi Deep Purple UV Sanitizer jest urządzeniem w pełni mobilnym, pozwalającym na złożenie go i wygodne zabranie ze sobą.

Pozwala zasilać się i z zasilacza od telefonu, z komputera z portu USB lub z powerbanku, gdziekolwiek jesteśmy i gdziekolwiek potrzebujemy go użyć. Aby wraz ze sterylizatorem nie zapomnieć przewodu, producent wyposażył go w pas na pokrywie z wbudowanym magnesem. Dzięki temu możemy wygodnie zaczepić kabelek, nie zapomnieć go i mieć zawsze przy sobie.

Niestety, Moshi nie jest również pobawiony wad. A w zasadzie jednej, największej. Za produkt o tak wysokiej jakości należy dość słono zapłacić. Forcetop, będący polskim importerem marki Moshi oferuje go w cenie 769 złotych. Natomiast pierwsi polscy sprzedawcy wycenili go na grubo ponad 800 złotych. Mówi się, że na zdrowiu się nie oszczędza. Pytanie czy pomimo wysokiej jakości, trwałości i zastosowanej technologii, urządzenie w takiej cenie znajdzie nabywców?

Pierwsi founderzy biorący udział w zrzutce na Kickstarterze mogli otrzymać sprzęt w cenie około 380 złotych. Kolejni przy normalnym 20 procentowym rabacie za 453 złote. To była uczciwa kwota. Obecna, moim zdaniem jest trochę przestrzelona i zapewne w zbiegiem czasu producent będzie musiał pomyśleć o jej obniżeniu. Nie patrząc jednak na cenę, trudno ocenić ten produkt źle. Spełnia swoje przeznaczanie, wygląda bardzo ładnie, wręcz ekskluzywnie, a producent gwarantuje jego trwałość na 10 lat. Czego można chcieć więcej?

AppleMobile.pl POLECA ten produkt

 

Recenzja Moshi Deep Purple UV Sanitizer – wysokiej jakości przenośny sterylizer UV, dzięki któremu łatwo i szybko odkazisz całą powierzchnię telefonu z wirusów, bakterii i grzybów

Zalety Wady

Zalety

  • Bardzo wysoka jakość wykonania
  • Skuteczność dezynfekcji 99.9%
  • Łatwy wobsłudze
  • W pełni mobilny
  • Przewód do zasilania w zestawie
  • 10 lat gwarancji
  • Dezynfekcja 360', bez ręcznego obracania

Wady

  • Wysoka cena
  • Brak zasilacza w zestawie
  • Powerbank w zestawie za dodatkową dopłatą
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.