Recenzja: MiPow POWER TUBE – doładuj swój gadżet w awaryjnej sytuacji

Recenzja: MiPow POWER TUBE – doładuj swój gadżet w awaryjnej sytuacji

2

Firma CaseAddict nadesłała do naszej redakcji interesujący gadżet o nazwie MiPow POWER TUBE. Jest to specjalna bateria, która pozwala na awaryjne naładowanie urządzeń Apple, ale również popularnych telefonów komórkowych, czy konsoli Sony PSP.

MiPow POWER TUBE składa się z baterii, niewiele większej od zwykłego paluszka typu AA, oraz kompletu przejściówek. Pojemność akumulatora według producenta, to aż 2200 mAh.

W zestawie znajdują się końcówki do takich urządzeń, jak konsola PSP, czy Nintendo DS, ale również do telefonów komórkowych firmy Nokia, Motorola, LG, Samsung, Sony Ericsson. Nie zabrakło również ogólnie przyjętych standardów jak USB czy microUSB. Oczywiście jest również końcówka DOSCK 30 pins w standardzie Apple.

Mając taki zestaw pod ręką, jesteśmy w stanie naładować niemal każdy przenośny gadżet, jaki dostępny jest obecnie na rynku.

Jak to wygląda w praktyce? Wszystko jest bardzo proste. Wsadzamy krótki przewód do akumulatora, a do jego końca wpinamy odpowiednia końcówkę. Następnie wsadzamy ją do gniazda w urządzeniu i tyle. Ładowanie zostanie rozpoczęte. Bez żadnych przełączników, ręcznej zmiany napięcia czy jakichkolwiek innych kombinacji.

W pełni naładowany akumulator pozwolił na naładowanie 100% baterii w telefonie iPhone 4, oraz 46% w drugim iPhonie 4. Pojemność akumulatora w tym modelu telefonu to jakieś 1420mAh. Wynik jest więc imponujący. Ten niezwykle praktyczny gadżet może być dla nas ostatnią deską ratunku podczas dłuższej podróży, lub można go stosować jako koło ratunkowe w sytuacjach awaryjnych, kiedy nasz ulubiony telefon czy konsola zaczyna umierać z braku prądu.

Instrukcje obsługi wielu urządzeń przestrzegają przed stosowaniem innych zasilaczy i akcesoriów niż oryginalne z logo producenta lub z odpowiednim certyfikatem. MiPow POWER TUBE jest w pełni bezpieczna dla wszystkich urządzeń mobilnych, ponieważ jego napięcie nie przekracza 5V, a prąd pozostaje na poziomie 500 mA.

Są to wartości porównywalne z parametrami pracy standardu USB. Jeżeli wasze urządzenia można bez większego problemu ładować przez port zainstalowany komputerze, to MiPow tym bardziej nie narobi w nim szkód. Ponadto MiPow POWER TUBE posiada specjalny certyfikat wydawany przez firmę Apple – Made for iPod, oraz Made for iPhone. Gwarantuje nam on wysoką jakość produktu oraz pełną kompatybilność z urządzeniami Apple.

Po rozładowaniu akumulatora, ładujemy go z portu USB w komputerze przez dołączony w zestawie przewód. Podczas ładowania podświetlenie informuje nas o stanie akumulatora. Gdy akumulator jest słaby, dioda świeci na czerwono. We wnętrzu MiPow znaleźć można akumulator litowo-polimerowy o pojemności aż 2200 mAh. Według producenta jego pojemność nie zmniejszy się przez co najmniej 500 cykli ładowania i rozładowania. Samo ładowanie do pełna z portu USB komputera może trwać od 4 do nawet 6 godzin. Wymiary tuby to 22 x 86 mm, a masa 148 gram.

Tuba dostępna jest w kilku kolorach. Za zestaw trzeba zapłacić niespełna 20 funtów. W swojej ofercie ma ją sklep CaceAddict.com

korekta: Iwona Chmiel

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *