Recenzja Logitech Keys-To-Go – uniwersalna klawiatura Bluetooth dla Apple TV, iPada lub iPhone’a

Recenzja Logitech Keys-To-Go – uniwersalna klawiatura Bluetooth dla Apple TV, iPada lub iPhone’a

Recenzja Logitech Keys-To-Go – uniwersalna klawiatura Bluetooth dla Apple TV, iPada lub iPhone’a

0

Wydajność dzisiejszych smartfonów, nie mówiąc już o tabletach, pozwala na korzystanie z nich podczas pracy jak z komputera. Genialne ekrany, funkcjonalne programy, a przy tym dostęp do szybkiego internetu sprawia, że możemy pracować wszędzie, a ułatwić ma to bezprzewodowa, ultracienka klawiatura mobilna Logitech Keys-To-Go.

W zestawie znajdziemy klawiaturę, dedykowaną podstawkę, która pozwoli na wygodne ustawienie przed nią smartfona albo nawet tabletu jeżeli nie posiadamy na niego etui pozwalającego na jego postawienie, a także przewód do ładowania wbudowanej baterii.

Całe szczęście przewód jest uniwersalny typu microUSB, bo z racji wydajnej baterii i nisko konsumpcyjnemu modułowi Bluetooth po kabelek w celu naładowania będziecie sięgać tak rzadko, że prędzej czy później zapomnicie gdzie go zostawiliście.

Klawiatura Logitech Key-To-Go jest przeznaczona dla urządzeń Apple. Producent zachwala świetną współpracę z przystawką telewizyjną Apple TV, iPadem czy iPhonem. Oczywiście nie oznacza to, że nie podepniecie jej do Macbooka czy jakiegoś szmelcu z Androidem. Będzie działać.

Klawiatura jest w pełni uniwersalna, co potwierdzają także opisy na klawiszach – typowo makowe Option i CMD, ale też pecetowe alt. Nie zabrakło typowych przełączników skrótowych, jak prawy alt, ale też klawisza Spotlight, zmiany języka klawiatury, blokowania ekranu czy wskaźnika naładowania. Takich „dodatków” nie zawsze doświadczymy u konkurencji. Tutaj są.

Urządzenie jest niezwykle cienkie (6.3mm), grubości typowego magazynu, który kupujcie w kiosku czy na stacji. Przy tym lekkie (180g) i w całości obite silikonowym materiałem.

Nie straszne więc jej tłuste palce o chipsów podczas korzystania z netflixowym seansem gdy zepniemy ją z Apple TV czy zalanie kawą, gdy zaczniemy pracować w kawiarni czy na leżaku podczas wakacji. Wystarczy przetrzeć całość szmatką i będzie jak nowe. Urządzenie jest wodoodporne. Jedynym miejscem newralgicznym jest port ładowania.

Klawisze są naturalnej wielkości, tak więc nie odczujemy jakieś spektakularnego dyskomfortu podczas pracy Nawet jeżeli normalnie działamy na typowej klawiaturze komputerowej czy tej instalowanej w laptopach. Zastosowano tu mechanizm nożycowy, a skok każdego z przycisków to 1.2mm. Co prawda klawisze są ciut bardziej ściśnięte niż jabłkowa klawiatura komputerowa, ale różnica jest niewielka i niewyczuwalna. Piękny ciemnogranatowy kolor urządzenia od razu zwraca uwagę. Tak więc jeżeli zdecydujecie się używać jej w miejscu publicznym, to musicie się spodziewać zainteresowania przypadkowych gapiów.

Klawiaturę uruchamiamy przełącznikiem z prawej strony, znajdującym się tuż obok portu microUSB do ładowania baterii. Jak zapewnia producent, bateria wytrzymuje nawet 3 miesiące codziennej 2 godzinnej pracy bez wzywania o doładowanie. Mam ją od kilku tygodni i jeszcze nie ładowałem, a kilka rzeczy udało mi się podczas testu na niej napisać.

Czy ma jakieś wady? Silikonowe tworzywo użyte po całości sprawia, że nie ma typowych odczuwalnych przerw między klawiszami. Owszem czuć skok przycisków, ale jest to skok dość krótki i nie każdy od razu nabierze pewności podczas wprowadzania tekstu na klawiaturze takiej konstrukcji.

Wymaga to chwili cierpliwości i praktyki. To jednak nie jest problem. Dużo większym problemem jest brak możliwości przełączania się pomiędzy urządzeniami. Logitech ma genialne rozwiązania w tej materii w swoich myszkach i klawiaturach desktopowych. Dlaczego nie zdecydowano się na jego implementację tutaj? Trudno powiedzieć.

Nie mniej jednak, aby przełączyć się między tabletem, telefonem czy przystawką telewizyjną, musimy wejść w menu urządzenia i tam spiąć się za każdym razem w urządzeniu, w którym chcemy z niej korzystać. Jeżeli wybierzemy tę klawiaturę do użycia tylko z jednym sprzętem, to nie będzie to miało dla nas znaczenia. Natomiast używanie jej z różnymi iGadżetami na dłuższą metę będzie irytować, tym bardziej jeżeli wcześniej posmakuje się rozwiązań bardziej przyjaznych użytkownikowi.

Podstawka dla smartfona, a w zasadzie nawet na niewielki tablet, wykonana została z plastiku. Jest stabilna, pomarańczowa i to w zasadzie wszystko co można o niej powiedzieć. Nie można jej w żaden sposób przypiąć do klawiatury, a tej to na przykład tabletu. Jeżeli o taką klawiaturę Wam chodzi, to musicie poszukać czegoś innego. Jeżeli jednak szukacie takiej, którą wygodnie obsłużycie Apple TV, Smart TV lub w podróży popiszecie jakieś teksty korzystając z ekranu telefonu czy tabletu, to Logitech Keys-To-Go będzie świetny!

Recenzja Logitech Keys-To-Go – uniwersalna klawiatura Bluetooth dla Apple TV, iPada lub iPhone’a

5/5 - (3 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Lekka, niewielka, w pełni funkcjonalna klawiatura
  • Długi czas pracy na baterii
  • W pełni uniwersalna
  • Wodoodporna
  • Praktyczny stand dla telefonu w zestawie

Wady

  • Brak łatwego przełączania między urządzeniami
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *