Recenzja Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W – pół baterii w 30 minut ładowania z gniazdka zapalniczki
Recenzja Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W – pół baterii w 30 minut ładowania z gniazdka zapalniczki

Recenzja Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W – pół baterii w 30 minut ładowania z gniazdka zapalniczki

0

Wszyscy oglądają się za co raz lepszymi ekranami, aparatami, procesorami. Mało kto jednak zauważa jak wielki postęp dokonuje się na naszych oczach względem zasilania wszystkich używanych przez nas gadżetów. A szkoda, bo tak zwane „jutro” akcesoriów zasilających jest dostępne dziś. Chodzi o technologię Power Delivery, którą znajdziemy w najnowszej ładowarce samochodowej od marki KANEX.

Recenzja Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W

Nim zacznę o samym produkcie, trochę o technologii Power Delivery. Jest to technologia, która na dobrze pogrzebie segmentację w kwestii wtyczek i zasilaczy do naszych urządzeń. W zasadzie producenci telefonów, tabletów, konsol przenośnych, a nawet laptopów będą mogli przestać się zajmować produkcją zasilaczy, bo wystarczy, że będziemy posiadać jeden odpowiedni z technologią Power Delivery by móc tylko nim zasilać bardzo małą elektronikę kieszonkową, ale także duży komputer.

Recenzja Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W

Ekspansja standardu USB-C, która dosięgła już nawet Apple, gdzie w najnowszych komputerach, ale także ostatnim iPadzie Pro znajdziemy już tylko port USB-C sprawiła, że sposób zasilania elektroniki nam się całkowicie ujednolica. Skoro jednym kablem USB-C naładujemy już w zasadzie wszystko, dlaczego nie pójść dalej i zasilać te urządzenia jednym i tym samym zasilaczem?

Recenzja Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W

No właśnie. Brak konieczności opracowywania różnych zasilaczy, dla różnych urządzeń, a produkcja tylko jednego uniwersalnego to przecież gigantyczne oszczędności. Taką możliwość daje nam technologia Power Delivery. Jak to działa?

Power Delivery działa w czterech opcjach napięcia – 5V, 9V, 12V oraz 20V. Natężenie prądu będzie zawsze maksymalne dla danego urządzenia. Zatem bez problemu możemy naładować taką ładowarką telefon, który naładowany jest napięciem 5V, ale także Macbooka, który potrzebuje napięcia znacznie wyższego. Dzięki inteligentnemu rozpoznaniu i dopasowaniu parametrów prądu, ładowarka dostarczy najbardziej odpowiednie zasilanie.

Technologię Power Delivery zaczęto stosować również w wysokiej klasy ładowarkach samochodowych. Jedną z nich jest KANEX GoPower. Marki Kanex chyba żadnemu użytkownikowi produktów Apple przedstawiać nie trzeba. Ten amerykański gigant jest jednym z nielicznych producentów akcesoriów wysokiej jakości między innymi dla komputerów Apple, posiadający wiele rozwiązań, których trudno szukać u konkurencji. Nowa ładowarka GoPower pozwala ładować dwa urządzenia równocześnie z gniazda zapalniczki samochodu.

Test Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W

Ładowarka wyposażona została w port USB typu A o mocy 5W. Ponadto drugi port w standardzie USB-C pozwala na skorzystanie z mocy 27W. Tak duża moc zapewniam nam naładowanie niewielkiego komputera Apple jak 12 calowy Macbook wprost z zapalniczki samochodu. Co ważne, oferowana moc nie jest dzielona na porty, dlatego z powodzeniem można ładować w tym samym czasie dwa takie urządzenia.

Dzięki technologii szybkiego ładowania pół baterii iPhone’a X możemy naładować z wtyczki już w 30 minut. Zastanawiacie się po co to komu? A ile razy zdarzało się Wam dojeżdżać do pracy i w trakcie podróży okazywało się, że zapomnieliście naładować przez noc telefonu i ten zaraz Wam padnie? Gwarantuję, że 30 minutowa droga do miejsca pracy zapewni Wam tyle prądu w telefonie, że spokojnie przeżyjecie cały roboczy dzień.

Test Kanex GoPower USB-C Charger with Power Delivery 27W

Oczywiście KANEX to nie jest jakaś tam pierwsza lepsza chińska firemka, która robi akcesoria z pominięciem kwestii bezpieczeństwa. Mimo dostępnej dużej mocy ładowania, nasze urządzenia są bezpieczne, dzięki podwójnemu systemowi zabezpieczającemu na wypadek skoków napięcia, za dużego prądu czy uszkodzeniu obwodów. Układ sterujący wykrywa w mikrosekundzie potrzebne napięcie oraz natężenie wymagane do naładowania urządzenia i dostosowuje moc wyjściową.

Ładowarka kosztuje 99 złotych. Możecie ja kupić w sklepie B2Btrade.eu, który wypożyczył nam ją do recenzji.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *