Recenzja Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516 – inteligentna waga w kuchni
Recenzja Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516 – inteligentna waga w kuchni

Recenzja Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516 – inteligentna waga w kuchni

0

Jednym z niezbędnych małych sprzętów, który powinien znaleźć się w każdej kuchni oprócz miksera, blendera, czy tostera jest waga kuchenna. Przyda się ona każdej osobie, która interesuje się gotowaniem i pieczeniem, zdrowym odżywieniem lub realizuje plany diety rozpisane przez dietetyka, który zazwyczaj podaje konkretną wagę produktów, tak zwaną gramówkę- bez której ani rusz.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie pieczenia bez wagi, bez dokładnego odmierzenia każdego produktu. Na rynku dostępnych jest wiele wag- mniej lub bardziej zaawansowanych. Dzisiaj bierzemy pod lupę wagę marki MEDIA – TECH SMART KITCHEN SCALE BT MT5516. A jak sprawuje się w praktyce?

Recenzja Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516

Zgodnie z obecną modą na odnowę znanych już nam produktów do pozycji „smart” waga marki MEDIA – TECH jest wagą inteligentną- oprócz tradycyjnego ważenia produktów mamy bardzo ważną opcję tarowania (równoważenia tary na wadze przed przystąpieniem do ważenia, odliczenie wagi talerzyka, kubeczka itp, jednak trzeba oczywiście pamiętać o tym, żeby zrobić to przed przystąpieniem do ważenia.

Recenzja Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516

Można też tarować wcześniejszy produkt przed dodaniem do niego kolejnego itd. ) oraz możemy poznać zawarte w produkcie składniki odżywcze. Dostajemy dokładnie informacje o zawartości białka, tłuszczy, węglowodanów, błonnika, soli czy cholesterolu. Czy to przydatne? Jeśli kogoś to interesuje- owszem. Musimy być świadomi tego, że obecne „smart” produkty nie są pomocne dla każdego. Inteligentna smart waga, smart szczoteczka do zębów, smart czajnik czy smart długopis mogą wydawać się dla niektórych bardzo przydatnym gadżetem, a dla innych zupełnie zbędnym.

Aplikacja Dr. Nutrition

Wszystkie opcje inteligentnej wagi kuchennej są dostępne po pobraniu w pełni darmowej aplikacji Dr. Nutrition z App Store. Wymagane będzie połączenie przez Bluetooth wagi z telefonem, zajmuje to dosłownie kilkanaście sekund i jest dziecinnie proste.

Po wciśnięciu przycisku, waga włącza się lub resetuje całkowicie wynik. Oprócz cyfrowego wskaźnika na wadze ciężar produktu będzie również pokazywał się w aplikacji. Po wybraniu nazwy produktu (w bazie jest ich ponad 700, rzadko zdarza się więc, że szukanego asortymentu tam nie znajdziemy) pojawiają się informacje m.in. o kaloryczności, zawartości białka, tłuszczu i węglowodanów tak jak zostało to wspomniane wcześniej.

Jakie produkty możemy ważyć?

Oczywiście do listy składników można dodać własne produkty. Dzięki temu możemy w łatwy i szybki sposób zadbać o swoją dietę, jej kaloryczność i zawartość poszczególnych makro- i mikroelementów. Waga w precyzyjny sposób obliczy zawartość składników odżywczych w ważonym przez nas produkcie.

Waga jest bardzo lekka. Waży zaledwie 33,4 g! Poza tym jest bardzo cieniutka, zajmuje naprawdę mało miejsca, co ułatwia nam jej przechowywanie. Wykonana jest ze stali nierdzewnej. Największym jej minusem jest bardzo niepraktyczne tworzywo, utrudniające utrzymanie jej w czystości- bardzo się palcuje.

Jakie są jeszcze zalety?

Automatycznie wyłącza się po dłuższym czasie nieużytkowania, przez co jest bardzo oszczędna, ale niestety ma bardzo dużą czujność, dlatego też musimy jednak uważać, aby podczas przechowywania znalazła się w takim miejscu, aby nic na niej nie leżało. Posiada wyświetlacz LCD (15 x 55mm), na którym wyświetla się waga danego produktu, informacja o przekroczeniu maksymalnej wagi (do 5 kg), czy słabej baterii. Istnieje możliwość zmiany jednostki: kg, lb oraz st.

PLUSYMINUSY
LekkośćWysoka czujność wagi (włącza się z byle powodu, może to skrócić jej pracę na baterii)
Funkcje smart (liczenie m.in. białek, tłuszczy i węglowodanów)Aplikacja nie zawsze odczytuje polskie znaki (mimo tego, że jest po polsku)
Baza aż ponad 700 produktów i możliwość dodawania swoichObudowa palcuje się
Możliwość tarowania
Prosta w obsłudze
Niska cena
Darmowa współpracująca aplikacja

Recenzja Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516

Waga jest bardzo prosta w obsłudze i nie zajmuje wiele miejsca. Oprócz tego z pewnością można ją pochwalić za jej precyzyjność. Doskonale odmierza każdy gram. Jest to przyrząd kuchenny, w który warto zainwestować, choć nie są to też bardzo duże pieniądze. Może też być ciekawym prezentem. Taka waga przyda się nie tylko osobom, które skrupulatnie liczą „zjadane” kalorie, ale także osobom, które po prostu gotują w domu.

Duże możliwości smart wagi Media-tech Smart Kitchen Scape BT MT 5516

Dzięki możliwości połączenia wagi z aplikacją na telefonie liczenie kalorii staje się mniej uciążliwe w porównaniu do ręcznego przeliczania. A największym plusem jest to, że cały ten proces jest bardzo łatwy. Bez problemu można zważyć produkt, sprawdzić jego składniki odżywcze czy odmierzyć składniki do przygotowania potraw. Przy liczeniu należy pamiętać, aby każdy składnik zważyć osobno (najlepiej przez gotowaniem / pieczeniem itp.) i ewentualnie dodać wszystko to co użyliśmy podczas obróbki termicznej, np. olej.

Oceń post
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *