Recenzja JBL Boombox 2 – fenomenalny dźwięk na wynos!

Recenzja JBL Boombox 2 – fenomenalny dźwięk na wynos!

Recenzja JBL Boombox 2 – fenomenalny dźwięk na wynos!

0

Muzyka w formie przenośnej, jest bardzo często naszym najlepszym kompanem. Głośniki mobilne z roku na rok są coraz lepsze, co jeszcze bardziej sprawia, że my jako konsumenci, decydujemy się na zakup takowego sprzętu. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu zachwycałem się jakością dźwięku, jaki generowany był przez JBL GO, którego darzę ogromnym uczuciem – przede wszystkim za sprawą, że jak na tak niewielkie rozmiary, generował dobrą jakością dźwięku. My jednak dziś porozmawiamy sobie o zdecydowanie większym przedstawicielu głośników z rodziny JBL, czyli o JBL’u Boombox w wersji drugiej.

Kilka lat temu miałem ogromną przyjemność użytkować przez dłuższy okres czasu pierwotną wersję głośnika JBL Boombox. Tak naprawdę do dnia dzisiejszego uważam, że jest to sprzęt ponad czasowy. Niewiele jest głośników, które moim osobistym zdaniem zagrażają mu pod względem jakości dźwięku/poziomu basu w tak „kompaktowym” wydaniu. Tym bardziej poziom mojego zainteresowania wzrósł, gdy otrzymałem możliwość przetestowania udoskonalonej wersji JBL’a Boombox.

Minęło sporo czasu od recenzji pierwszej wersji Boombox’a (link do recenzji), zmieniło się również moje doświadczenie w temacie głośników przenośnych, gdyż w międzyczasie miałem okazję przetestować dziesiątki innych konkurencyjnych urządzeń. Sprawdźmy więc, co zmieniło się w JBL Boombox 2, zapraszam.

Co w zestawie?

Jeśli mieliście do czynienia z jakimkolwiek głośnikiem od JBL’a lub posiadacie pierwszą wersję Boombox’a, tak zestaw sprzedażowy nie będzie dla Was zaskoczeniem. Pudełko zostało zachowane w „tradycyjnym” stylu, który JBL praktykuje od lat, także na sklepowych półkach od razu wiemy z jaką firmą mamy do czynienia.

Zestaw sprzedażowy nie jest zbyt obfity w dodatkowe akcesoria. Wewnątrz, oprócz samego JBL’a Boombox 2, znajdziemy tylko i wyłącznie sporych rozmiarów zasilacz. Trzeba się przygotować do zaakceptowania, że jest on naprawdę sporych rozmiarów. Ma on w końcu co zasilać, ponieważ głośnik na zasilaczu oferuje moc na poziomie 2 x 40 W RMS (tryb zasilania sieciowego) i 2 x 30 W RMS (tryb zasilania akumulatorowego).

Wygląd, budowa, „komfort” użytkowania

Stylistyka JBL’a Boombox jest już znana wielbicielom przenośnego grania od dobrych kilku lat. Dla przypomnienia, JBL Boombox pierwszej generacji swoją premierę miał w 2017 roku – minął więc szmat czasu. Do tej pory jego stylistyka jest ponadczasowa i nic (moim zdaniem) jej nie brakuje. Co w takim razie ma do zaoferowania wersja druga? Otóż sama bryła została bez zmian, co zaliczam na plus, gdyż ten aspekt nie wymagał wprowadzania modyfikacji.

W dalszym ciągu mamy możliwość wygodnego transportowania urządzenia dzięki „rączce”. Całość jest wykonana bardzo solidnie, a porównanie Boombox’a do bazooki nie jest w cale przesadzone, ponieważ wszystkie elementy są perfekcyjnie spasowane, a waga wynosząca 5,9 kg dodatkowo podsyca to jakże pozytywne wrażenie.

JBL Boombox 2 to sprzęt, o który nie trzeba się przesadnie martwić. Przetrwa we wszystkich warunkach, w jakich przyjdzie mu pracować. Głośnik posiada certyfikat wodoodporności IPX7, także bezstresowo możemy robić z tym głośnikiem tak naprawdę co tylko chcemy. Pływanie w basenie? Nie ma problemu. Wypad nad jezioro? Również nie zrobi na nim wrażenia. Cenie sobie to w głośnikach od JBL’a, że są one rzeczywiście bardzo odporne na warunki atmosferyczne i nieprzyjemności, jakie może zgotować im los.

Zasilanie, czas pracy na baterii

JBL Boombox zarówno w wersji pierwszej, jak i drugiej słynie z długiego czasu pracy na jednym ładowaniu. Możemy liczyć na ciągłe odtwarzanie muzyki przez 24h. Dużym plusem jest możliwość używania Boombox’a, jako powerbanka dla naszego telefonu lub innego urządzanie (czego wersja pierwsza Boombox’a nie potrafiła).

Czas ładowania nie należy tym samym do najkrótszych. Wbudowane ogniwo o pojemności 10 000 mAh potrzebuje 6,5 h, aby naładować się w pełni. Nie jest to więc najkrótszy czas ładowania, a na dodatek szkoda, że JBL nie wprowadziło jakiegoś odpowiednika technologii Quick charge, aby szybciej podładować głośnik. Jest to nam jednak w pewien sposób rekompensowane długim czasem pracy na jednym ładowaniu.

Warto również w tym podpunkcie wspomnieć o mocy, gdyż jest ona różna w zależności od wybranej formy zasilania. Tak, jak wspomniałem wyżej, tak głośnik oferuje 2 x 40 W RMS (tryb zasilania sieciowego) i 2 x 30 W RMS (tryb zasilania akumulatorowego). Jest to spory upgrade względem pierwotnej wersji Boombox’a, który oferował 2 x 30 W (tryb zasilania sieciowego) i 2 x 20 W (tryb akumulatora).

O ludzie, jak to brzmi!

To jest najważniejszy etap podczas opisywania każdego głośnika. To tym samym jeden z najmocniejszych, jak nie najmocniejszy punkt, jaki oferuje JBL Boombox 2. Ciężko opisać słowami, jak dobrze brzmi druga wersja przenośnej bazooki. Głośnik zarówno na podłączonym zasilaczu, jak i w trybie pracy na akumulatorze gra r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-i-e.

Tutaj nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach. Spokojnie ten głośnik rozkręci konkretną imprezę i obudzi śpiącego sąsiada. Punktem, który robi największe wrażenie jest czystość dźwięku, przy równoczesnym zachowaniu potężnego, ale to naprawdę konkretnego basu i wysokiemu poziomu głośności. Fajne jest również to, że niezależnie od poziomu głośności, sprzęt ma wyczuwalny bass.

Mocy dodają również nowe przetworniki pasywne, które w odświeżonej wersji mają zdecydowanie wyższy skok, co przekłada się na widowisko podczas słuchania muzyki, a także na sam poziom i głębokość basu, który jest kwintesencją tego, jak bass powinien brzmieć – a już w szczególności w przypadku głośnika mobilnego.. Mimo, iż sprzęt jest na rynku już od jakiegoś czasu, tak bardzo ciężko znaleźć coś równie dobrze brzmiącego, zachowując tak potężny bass i w miarę kompaktowe rozmiary.

Podsumowanie – topowa jakość, topowy dźwięk

JBL Boombox w wersji drugiej kompletnie mnie nie rozczarował. Tak, jak wiele osób narzeka, że zmian jest niewiele, tak moim zdaniem ideał bardzo ciężko poprawić. Mimo, iż głośnik jest delikatnie cichszy od pierwowzoru, tak rekompensuje to zdecydowanie lepszą barwą dźwięku oraz głębszym i bardziej soczystym basem. JBL Boombox 2 to w mojej ocenie najlepiej brzmiący głośnik , który poziomem basu potrafi zawstydzić niejeden większy sprzęt grający.

Recenzja JBL Boombox 2 – fenomenalny dźwięk na wynos!

5/5 - (1 vote)
Zalety Wady

Zalety

  • Fenomenalna jakość wykonania
  • Czas pracy na jednym ładowaniu
  • Wbudowana funkcja "powerbanka"
  • Dźwięk, dźwięk i jeszcze raz dźwięk - to kwintesencja jakości w mobilnym wydaniu
  • Certyfikat IPX7

Wady

  • -
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *