Recenzja Jabra Solemate MAX – potężna głośnikowa stacja stacjonarnie-mobilna
Recenzja Jabra Solemate MAX – potężna głośnikowa stacja stacjonarnie-mobilna

Recenzja Jabra Solemate MAX – potężna głośnikowa stacja stacjonarnie-mobilna

0

W rodzinie stacji głośnikowych Solemate marki JABRA pojawił się jej największy przedstawiciel, – model MAX. Jak można się łatwo domyślić, jest to najmocniejszy, największy gabarytowo i najlepiej grający głośnik, jaki do tej pory JABRA stworzyła. Charakteryzuje się dźwiękiem dolby digital i baterią, która w plenerze zapewni nam do 14 godzin rozrywki.

Jabra_Solemate_Max_image_viewer_1440x810_04

Głośnik dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Potrafi działać dzięki zasilaniu z gniazdka lub dzięki wbudowanemu, naprawdę pojemnemu i wydajnemu akumulatorowi.

Jabrla SOLEMATE MAX w AppleMobile.pl 8

Z tego powodu waży lekko ponad 3 kilogramy i choć producent zapewnia, że jest to sprzęt mobilny, to raczej kwalifikowałbym go do tych, które powinny stać w domu na półce i przygrywać nam ulubione utwory.

Jabra_Solemate_Max_image_viewer_1440x810_02

Wykonany został z plastiku z metalowymi i gumowymi elementami. Niemal wokoło jego obudowy producent zamontował metalową perforowaną maskownicę. Grzbiet jest plastikowy i został wyposażony w manipulator do obsługi odtwarzacza oraz klawisz informacji.

DSC_5546_verge_super_wide

Manipulatorem możemy uruchamiać i pauzować utwory, przełączać je do tyłu i do przodu oraz regulować głośność. Klawisz informacyjny pozwoli nam na odtworzenie głosowych informacji, jak to czy stacja jest podłączona itd. Lektor mówi jedynie w języku angielskim.

Jabra_Solemate_Max_image_viewer_1440x810_05

Prawa krawędź wyposażona została w diody informacyjne o aktualnym stanie naładowania akumulatora oraz komunikacji przez bluetooth. Nad nimi producent ukrył również antenę NFC, dzięki której parowanie urządzenia ze smartfonem wyposażonym w tę technologię sprowadza się jedynie do zbliżenia telefonu do krawędzi Jabry.

maxresdefault

Pod wspomnianymi diodami znajdziemy suwak, dzięki któremu uruchomimy i wyłączymy stację, oraz włączymy tryb komunikacji bezprzewodowej. Tryby te zostały rozgraniczone ponieważ stacja doskonale się spisuje również podczas komunikacji przewodowej, dzięki wejściu Line-In w standardzie JACK 3.5mm. Co ciekawe odpowiedni przewód mamy zawsze przy sobie, ponieważ projektanci znaleźli ciekawy schowek dla niego w podstawie SOLEMATE MAX. .

Jabra_Solemate_Max_image_viewer_1440x810_06-620x350

Pod złączem Line-in znajdziemy port microUSB, dzięki któremu możemy podłączyć stację do komputera i na przykład zaktualizować jej oprogramowanie systemowe. Zamontowanie dużego złącza USB pozwoliło natomiast na wykorzystanie urządzenia w roli przenośnego banku prądu dla smartfona. Wystarczy podpiąć do niego kabel USB z zestawu i o ile nasz telefon pozwala na ładowanie z USB, wykorzystać zmagazynowany w baterii prąd do naładowania baterii telefonu. Świetne rozwiązanie szczególnie, że akumulator JABRY SOLEMATE MAX to prawdziwy potwór o dużej pojemności. (nieoficjalnie 4000mAh).

Jabra_Solemate_Max_image_viewer_1440x810_07

Bateria ta zapewnia nam do 14 godzin pracy na jednym pełnym naładowaniu lub do 400 godzin pracy w trybie czuwania. Oczywiście podczas pracy przewodowej na Line-In i niezbyt wysokim poziomie głośności wynik ten może być jeszcze wyższy.

Jabra_Solemate_max

Wracając jeszcze do mobilnej strony tego urządzenia, jego przenoszenie ma nam ułatwić gumowa rączka zamontowana na prawej krawędzi. Producent zapewnia, że urządzenie świetnie radzi sobie z trudami zewnętrznej pracy. Nie straszny mu kurz, wilgoć, a nawet zachlapanie wodą.

Jabrla SOLEMATE MAX w AppleMobile.pl 2

Za dźwięk w tym urządzeniu odpowiadają dwa przetworniki tonów średnich-niskich oraz dwa tonów wysokich. Producent niestety nie pochwalił się ich specyfikacją.

Jabrla SOLEMATE MAX w AppleMobile.pl 9

Prócz typowego grajka, Solemate to także całkiem niezły sprzęt do prowadzenia rozmów głosowych. Wystarczy sparować z nim telefon i już można rozmawiać. Wszystko za sprawą wbudowanego w stację mikrofonu.

Jabrla SOLEMATE MAX w AppleMobile.pl 10

Dodatkowo producent chwali się, że imponujący dźwięk Dolby Digital Plus można wykorzystać podczas odtwarzania wideoklipów chociażby na tablecie z serwisu YouTube. Gdy zrobimy to poprzez aplikację Jabra Sound App, wtedy dźwięk z odtwarzanego teledysku powali nas na kolana jakością.

Jabrla SOLEMATE MAX w AppleMobile.pl 7

Czar pryska, gdy chcemy wejść do App Store i wspomnianą aplikację pobrać. Producent za wersję wspierająca Dolby Sound, Youtube Streaming i serwis Social Jukebox każe sobie dodatkowo zapłacić 4.49 dolara. Nie wystarczy mu, że wydaliśmy 1699 złotych na sam sprzęt?

Jabrla SOLEMATE MAX w AppleMobile.pl 5

Chcąc ocenić jakość odtwarzanej muzyki, trudno nie zauważyć, że rzeczywiście jest to jedna z najbardziej głośnych i poprawnie grających stacji w swojej klasie. Dźwięk jest głośny dynamiczny, tony niskie choć nie są głębokie jak kanion Colca w Peru, ale wystarczą by rozkręcić mała domową imprezę. Jest dynamicznie, głośno i całkiem przestrzennie. Jak z urządzenia o tak niewielkich rozmiarach (302 x 102 x 138 mm), jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Samo urządzenie wykonane jest też bardzo solidnie, a gumowa podstawka imitującą podeszwę od wielkiego ciężkiego buciora, dodaje jej oryginalności.

 

Zalety:

  • Głośna, dynamiczna, rozkręci niejedną imprezę
  • Solidnie wykonana
  • Bardzo wydajny akumulator
  • Ciekawe rozwiązanie schowka na przewód JACK
  • Możliwość wykorzystania baterii stacji do ładowania telefonu
  • Nie jest droga na tle konkurencji patrząc na moc, gabaryty i funkcjonalność

 

Wady:

 

  • Ciężka
  • Za dodatkowe funkcjonalności aplikacji trzeba płacić
5/5 - (1)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *