Recenzja Bayan Audio soundbook

Recenzja Bayan Audio soundbook

0

 

6 

Pod koniec ubiegłego roku swoją polską premierę miała stacja głośnikowa Bayan Audio soundbook. Ten niewielki głośnik mobilny, który rozmiarami nie prześciga niektórych smartofonów i potrafi wydobyć z siebie wysokiej jakości dźwięk o dużej dynamice i miłej dla ucha scenie. 

5

Frontowa część urządzenia obszyta została grubym plecionym srebrzystym materiałem (wersja White). Jest to aktywna pokrywa, która po jej otwarciu automatycznie uruchamia urządzenie, a po zamknięciu przełącza w tryb uśpienia.

9

Dodatkowo od jej wewnętrznej strony znajdziemy antenę NFC do stykowego parowania urządzeń mobilnych w tej technologii.

8

By ustawić głośnik, pokrywę wywijamy pod niego, tak by to ona była podstawą. Dzięki temu urządzenie stoi stabilnie, a pokrywa nam nie przeszkadza. Pod pokrywą znajduje się aluminiowa, lakierowana maskownica przyozdobiona logo producenta. Pod nią zamontowano dwa jednocalowe przetworniki long throw neodymium oraz jeden dwucalowy pasywny radiator basowy.

10

Panel do obsługi urządzenia został zamontowany na jego bocznej krawędzi wykonanej z jednego kawałka anodyzowanego aluminium. Pierwsze dwa służą do wszelkiego przełączania czy to utworów, czy częstotliwości radia FM.

11

Środkowy to włącznik, którym również zmieniamy tryb pracy – radio FM, Bluetooth i Line-In. Kolejne dwa klawisze służą do regulacji głośności. Pod przyciskiem do włączania producent zamontował czternaście białych diod LED, które informują o aktualnym poziomie głośności.

13

Obok znalazło się miejsce dla wbudowanego mikrofonu, który wykorzystywany jest podczas pracy jako urządzenie do telefonicznej konferencji.

19

Tylna część także została obszyta srebrzystym plecionym materiałem. Jednak nie w całości. Zostawiono okienko dla lepszego rozprzestrzeniania się basu. W prawym dolnym rogu zamontowano dwa złącza JACK 3.5mm oraz mini USB. Pierwsze służą do podłączenia słuchawek oraz zewnętrznego źródła dźwięku poprzez przewód w tym standardzie. Przy pomocy złącza mini USB natomiast ładujemy wbudowany akumulator głośnika.

15

Głośnik komunikuje się ze źródłem dźwięku przy pomocy energooszczędnego modułu bluetooth w wersji 4.0 lub złącza JACK 3.5mm. Mimo iż nie posiada certyfikatu Made for Apple, to bardzo dobrze współpracuje ze wszystkimi urządzeniami Apple, oraz innymi smartfonami, tabletami i komputerami. Dodatkowo wyposażono go w radio FM, więc w przypadku gdy nie mamy ze sobą smartfona czy tabletu, możemy posłuchać ulubionej stacji radiowej.

7

Mimo niepozornych rozmiarów urządzenie to potrafi wydobyć z siebie bardzo głośny i dynamiczny dźwięk, a utwory przesyłane poprzez bluetooth nie tracą na jakości za sprawą kodeka apt-x. Przyznam, że nie spodziewałem się tego, co usłyszałem z  uruchomionego głośnika Bayan Audio soundbook. Jego moc to 15W.  Jest to bardzo fajny głośnik, który z powodzeniem zastąpi ?jamnika? w dziecięcym pokoju i świetnie sprawdzi się podczas letnich wypadów w plener.

21

W zestawie znajdziemy dokumenty, przewody mini USB do ładowania z portu komputera oraz JACK-JACK do podłączenia źródła dźwięku droga przewodową. Wbudowany akumulator wielokrotnego ładowania potrafi zasilać urządzenie przez nawet 10 godzin podczas pracy w trybie radia FM lub Linie-In. Czas ten jest krótszy w przypadku odsłuchiwania utworów z urządzenia sparowanego przez Bluetooth. Jeżeli podczas słuchania muzyki ktoś do nas zadzwoni, urządzenie przełączy się w tryb urządzenia konferencyjnego, dzięki czemu mając wolne ręce możemy rozmawiać i coś robić, a nasz rozmówca będzie doskonale słyszany, jak również nasz głos zostanie przesłany w bardzo dobrej jakości za pomocą wbudowanego mikrofonu.

22

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – testowanej przeze mnie biało srebrnej oraz czarno pomarańczowej. Jego niewielkie rozmiary (160 x 88 x 38 mm), a także niewielka masa sprawiają, że świetnie nadaje się do tego, aby zabierać go wszędzie tam, gdzie mamy na to ochotę, a dobrej jakości dźwięk tylko nas do tego zachęci.

 

Zalety:

  • –       Świetnie wykonany i spasowany
  • –       Głośny i dynamiczny dźwięk
  • –       Radio FM, Bluetooth Line-In – czego chcieć więcej?
  • –       Wydajny akumulator
  • –       Bluetooth 4.0 i NFC

Wady:

  • –       Brak wskaźnika naładowania akumulatora
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *