Recenzja Jabra Elite 75t – najlepsze słuchawki True Wireless na rynku?

Recenzja Jabra Elite 75t – najlepsze słuchawki True Wireless na rynku?

Recenzja Jabra Elite 75t – najlepsze słuchawki True Wireless na rynku?

0

Słuchawki typu True Wireless na rynku istnieją już od wielu dobrych lat. Nie skłamię pisząc, że fenomen na w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne zapoczątkowała firma Apple prezentując swoje AirPodsy, które do dnia dzisiejszego są najpopularniejszymi słuchawkami tego typu na świecie. Nie oznacza to oczywiście, że najpopularniejsze oznacza „najlepsze”.

Słuchawki to kwestia iście dyskusyjna i bardzo sporna, ponieważ każdy lubi co innego. Wiem jednak z własnego doświadczenia, które okraszone jest przetestowaniem na własnej skórze kilkudziesięciu mniej i bardziej popularnych modeli słuchawek typu True Wireless, że nie samymi AirPodsami rynek żyje.

W moje testowe łapki trafił jeden z najpopularniejszych w pełni bezprzewodowych słuchawek na rynku, czyli Jabra Elite 75t. Na wstępie napiszę, że dawno żadne słuchawki nie zrobiły na mnie tak pozytywnego wrażenia.

Jabra to firma, której przedstawiać nikomu nie trzeba. To niekwestionowany lider na rynku słuchawek i urządzeń głośnomówiących. Firma tworzy sprzęt nie tylko z przeznaczeniem o rynku konsumenckim, ale także i biznesowym. Tym samym można powiedzieć, że na tworzeniu sprzętu audio zjedli oni zęby. To widać i czuć od pierwszego kontaktu z Jabra Elite 75t.

Zawartość opakowania, czyli krótko i na temat „co w zestawie”?

Sprzęty od Jabry od wielu lat wyróżniają nie na tle konkurencji unikalnymi opakowaniami z żółtymi wstawkami. Nie inaczej jest z Jabra Elite 75t, które przywędrowały do mnie w klasycznym dla producenta opakowaniu – ładnym, minimalistycznym i z treściwym opisem na temat samego produktu na sobie.

Wewnątrz oprócz samego dzisiejszego bohatera, znajdziemy kabelek usb-c, który przyda nam się do naładowania naszych nowych słuchawek, a także zestaw wymiennych gumek w trzech rozmiarach.

Etui, czyli dock dla naszych słuchawek

Samo etui to pierwszy element, który tworzy pierwsze wrażenie w kontakcie ze słuchawkami od Jabry. Przede wszystkim należy zacząć od tego,, że jest ono niebywałe małe – zdjęcia tego nie oddają, ale spodziewałem się znacznie większego etui, niż jest w rzeczywistości. Jest to jak najbardziej duży plus, ponieważ słuchawki możemy „wrzucić” w każdą kieszeń.

Pudełeczko wykonano z wysokiej jakości matowo-błyszczącego plastiku. Na szczęście matowość odzwierciedla się także przez fakt, że sprzęt nie zbiera przypadkowych zarysowań i po około dwutygodniowych testach, Jabry wyglądają jak dopiero co wyjęte z pudełka. Na minus należy zaliczyć jednak podatność na zbieranie wszelakich zanieczyszczeń, w tym odcisków palców, które szpecą bardzo ładny designe.

Producent podczas tworzenia tego modelu widać, że postawił na maksymalny minimalizm, co jest oczywiście mile odbieranym przeze mnie zabiegiem kosmetycznym. Na froncie etui znalazło się jedynie logo producenta. Tył zawiera port ładowania usb-c, oraz diodę led informującą o stanie naładowania pudełka. Wewnątrz etui nie ujrzymy żadnych dodatkowych elementów, oprócz dania głównego w postaci Jabra Elite 75t.

Producent nie zapomniał iść z duchem czasu, dzięki czemu w standardzie otrzymujemy etui, które naładujemy poprzez położenie go na ładowarce indukcyjnej. To znacznie wygodniejsza forma, niż standardowe wpinanie kabelka w port ładowania – przekonał się o tym każdy, kto choć raz użył indukcji w swoim życiu.

Słuchawki – czy jest tak samo dobrze, jak w przypadku etui?

Najważniejszy element, czyli nasze Jabry Elite 75t wykonane zostały bodajże z tego samego tworzywa, co etui – a przynajmniej takie mam wrażenie po wykonanym badaniu „organoleptycznym”. Moja wersja kolorystyczna, czyli połączenie czarnego i srebrnego sprawia, że słuchawki znacznie łatwiej utrzymać w czystości niż wersje w pełni zachowane w ciemniejszych odcieniach.

Konstrukcyjnia każda z słuchawkę wyposażona zostałą w fizyczny klawisz, do których zostały przypisane wybrane przez nas funkcję. Opcji konfiguracji jest sporo, a wszystko wybieramy sobie według własnych potrzeb w aplikacji „Sound+” na smartfonie. Co więcej możemy konkretne opcje przypisywać pod „jedno kliknięcie”, „podwójne kliknięcie”, a także i „potrójne kliknięcie”, co tym samym stwarza naprawdę duże pole do popisu, aby skonfigurować sobie wszytko pod siebie.

Jakość dźwięku to niekwestionowane mistrzostwo

Dźwięk to trudny punkt do opisywania w każdej recenzji. Każdy z nas jest inny i każdy z nas lubi inaczej brzmiący dźwięk. Jeśli zaś chodzi o mnie to w sprzęcie audio cenie sobie, aby brzmienie wydobywające się z przetworników było jak najbardziej czyste, ale zarazem nie płaskie, jak to często bywa w typowych słuchawkach studyjnych.

Słucham wielu gatunków muzycznych, dlatego dobrze jest, jak każda partia dźwiękowa jest słyszalna. W przypadku omawianych dziś słuchawek Jabra Elite 75t można powiedzieć, że wpadły one do mnie i nie wiem czy wypadną 😀 Na codzień używam „klasycznych” AirPodsów, z których jestem bardzo zadowolony, jednak jakość dźwięku ze słuchawek Jabry jest znacznie lepsza. Oczywiście jest to też podyktowane faktem, że Jabra Elite 75t to słuchawki dokanałowe, więc bass jest o wiele lepiej odwzorowany.

Przede wszystkim cieszy, że posłuchamy na nich każdego rodzaju muzyki – od klasycznej, po dzisiejsze trendy i na metalu kończąc. Jeśli miałbym wskazać najlepiej brzmiące słuchawki True Wireless to bez wątpienia będą to Jabry Elite 75t.

ANC – czyli jak dodać aktywne wyciszenie w aktualizacji?

Jeszcze kilka tygodni temu świat technologiczny ochoczo uznał firmę Jabra za bardzo hojną. W końcu jaki normalny producent daje coś za darmo swoim użytkownikom? Jak widać, są jeszcze tacy na ziemi. Firma Jabra zdecydowała się dodać tryb ANC poprzez aktualizację oprogramowania. Co więcej, samo wygłuszanie działa rewelacyjnie i chyba nikt się nie spodziewał, że uda się tego dokonać jedynie poprzez update.

Patrząc przez pryzmat, że są to słuchawki dokanałowe, samo wygłuszanie działa fantastycznie. Włączając ANC w ruchliwym mieście jesteśmy w stanie odciąć się od świata rzeczywistego – to zgoła niebezpieczne, jednak radykalnie pokazuje, że działa bez zarzutów.

Aplikacja Sound+

Jabra to jedna z niewielu firm, która stworzyła naprawdę dobrą aplikację mobilną dla słuchawek. Podkreślam to za każdym razem, gdy testuję jakiś produkt z gamy Jabry, ale jest to ogromny plus, który polepsza odbiór urządzenia. Samych opcji dla słuchawek Jabra Elite 75t mamy kilka, z czego jedną z najważniejszych jest nowa funkcja ANC, o której wspomniałem wyżej. W aplikacji możemy dostosować także klawisze umieszczone na słuchawkach, aby aktywowały one wybrane przez nas funkcje.

Nie zabrakło również equalizera, który możemy dostosować do własnych potrzeb, lub możemy skorzystać z przygotowanych przez Jabre presetów. Ostatnią funkcją, która wyróżnia aplikacje Jabry, są przygotowane dźwięki, takie jak odgłosy ptaków, padającego deszczu, które mogą przydać się osobą lubiącym tego typu relaks.

Podsumowanie – jeśli zależy Wam na wygodzie i jakości dźwięku to…

warto brać w ciemno. W końcu popularność tego modelu nie wzięła się znikąd. Wiele osób je zachwyca nie tylko ze względu na bardzo dobrą jakość dźwięku, ale także przez fakt, iż kosztują one mniej od konkurencyjnych rozwiązań. Moim zdaniem Jabry Elite 75t są nawet lepsze od droższych rozwiązań, jednak to oczywiście sprawa indywidualna, bo jak wspomniałem – każdy ma inny gust. Patrząc przez pryzmat ceny i dźwięku to ciężko będzie wskazać lepszą propozycję. Polecam!

Recenzja Jabra Elite 75t – najlepsze słuchawki True Wireless na rynku?

4.8/5 - (103 votes)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *