Recenzja Fresh 'n Rebel Twins ANC – słuchawki True Wireless z trybem ANC z prawdziwego zdarzenia!

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins ANC – słuchawki True Wireless z trybem ANC z prawdziwego zdarzenia!

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins ANC – słuchawki True Wireless z trybem ANC z prawdziwego zdarzenia!

0

Słuchawki True Wireless na rynku rozpierają się łokciami. Nie powinno to raczej nikogo dziwić, gdy stwierdzę, iż w pełni bezprzewodowe słuchawki to ostatnimi czasy najchętniej kupowany gadżet. Od czasu, gdy Apple zaprezentowało swoje AirPods’y minęło kilka lat, a na rynku pojawiła się masa w pełni bezprzewodowych słuchawek, które oferowane są w różnych granicach cenowych.

Fenomen na te gadżety, tak naprawdę dopiero się rozpoczyna i jeszcze wiele nowości zobaczymy w tym segmencie rynku. W moje ręce testera, trafiły najnowsze słuchawki od firmy Fresh 'n Rebel, model Twins ANC w spektakularnym (jak dla mnie) miętowym kolorze. Czy wyróżniają się czymś na tle konkurencji? Zapraszam do recenzji.

Firma Fresh 'n Rebel, czyli potocznie nazywana przeze mnie „firma z krabem”, oferuje już w swojej ofercie słuchawki typu True Wireless. Ba, miałem nawet okazję je testować na własnych uszach (link do recenzji słuchawek Twins Tip). Producent postanowiła pójść jednak o krok dalej i stworzyć słuchawki, które zaoferują jeszcze więcej i przekonają do siebie osoby niezdecydowane. Model Twins ANC, jak sama nazwa na to wskazuje, wyróżniają się wbudowanym trybem ANC.

Co w zestawie sprzedażowym?

Fresh 'n Rebel przyzwyczaił mnie, że unboxingi ich produktów zawsze należą do przyjemnych. Zgrabne, eleganckie i minimalistyczne pudełko zawiera na sobie najważniejsze informacje na temat produktu, który skrywany jest wewnątrz. Zależenie od koloru słuchawek, który wybierzemy z oferowanej gamy, tak kolor pudełka będzie się różnić.

Wewnątrz, oprócz samych słuchawek, znajdziemy również skróconą instrukcję obsługi, oraz pudełeczko skrywające przewód zakończony wtykiem usb-c. Nie zabrakło również wymiennych gumek w dwóch dodatkowych rozmiarach. Jest to kolejny produkt od Fresh’a, w którym podkreślam, że bardzo szanuje za zadbanie o to, iż dołączone akcesoria w postaci kabelków i innych elementów, są również zachowane w tej samej kolorystyce, co sam produkt. Mała rzecz, a niewątpliwe cieszy.

Jakość wykonania

Nie jest to mój pierwszy produkt od Fresh’a, tym samym wiedziałem, że mogę spodziewać się wysokiej jakości wykonania produktu. Zaczynając od etui ładującego, które jest podstawą w przypadku wszystkich słuchawek typu True Wireless, jest ono oczywiście wykonane z plastiku, jednak jest to materiał bardzo wysokiej jakości. Cieszy również to, że plastik jest matowy, dzięki czemu o wiele trudniej go zarysować i w ogólne nie zbiera odcisku palców. W porównaniu z takimi AirPodsami, które przez błyszczący plastik rysują się od patrzenia, tutaj – jest rewelacja po tym względem.

Na tyle etui umieszczony został port usb-c, który służy oczywiście do ładowania naszego etui, a tym samym i słuchawek, które znajdują się wewnątrz opakowania. Obok portu ulokowano także niewielką diodę led, która swoim kolorem informuje nas, czy podłączone etui do sieci elektrycznej jest już naładowane, czy też wręcz przeciwnie, a także jaki jest procent naładowania.

Na spodzie znajduje się też subtelnie wtopione logo producenta, które w nienachalny sposób informuje nas i osoby w okół, jakie słuchawki nam towarzyszą.

Ważnym elementem wszystkich słuchawek True Wireless jest klapka w etui ładującym. To po jej podniesieniu dostajemy się do samych słuchawek, oraz to po jej otwarciu słuchawki automatycznie łączą się z naszym wcześnie sparowanym smartfonem. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z klapką w etui lądującym w jakichkolwiek słuchawkach, która byłaby tak solidnie spasowana, oraz nie miała kompletnie żadnych luzów na zawiasie. Dla wielu może być to banał, jednak moim zdaniem podkreśla to wysoką jakość wykonania i zadbanie o najmniejsze i najdrobniejsze detale.

Same słuchawki kontynuują jakość wykonania, które prezentuje etui lądujące. Tutaj również producent zastosował wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które wykończone jest matową powłoką. Elementem kontrastującym są srebrne wstawki z logiem producenta.

Wewnątrz, oprócz samych słuchawek, do których przejdziemy w dalszej części, znajdziemy kolejną diodę led, która tym razem informuje o stanie połączenia naszych słuchawek z urządzeniem. Poniżej znajdziemy również niewielki klawisz, przy pomocy którego uruchomimy tryb parowania.

Dźwięk – jest bardzo dobrze, jednak do perfekcji trochę brakuje

Dźwięk to sprawa pierwszorzędna w każdych słuchawkach. Jest to również kwestia indywidualna dla każdego, gdyż każdy z nas „słyszy inaczej” oraz „chce słyszeć inaczej”. Tym samym, dla jednej osoby produkt „x”, będzie brzmieć dobrze, zaś dla drugiej – brzmienie wydobywające się z produktu będzie nieodpowiednie.

Jeśli zaś chodzi o mnie to jestem zwolennikiem słuchawek, które generują naturalny dźwięk, nie lubię zbyt dużej ilości basu, ale nie przepadam również za zbyt wygórowaną górą, która często sprawia, że dźwięk jest zwyczajnie „piskliwy”.

Jak zatem brzmią słuchawki Fresh 'n Rebel Twins ANC? Bardzo dobrze, jednak nie obyło się bez uwag. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że słuchawki mają brzmienie „klubowe”, idealnie sprawdzają się w przypadku słuchania muzyki imprezowej, z dużą ilością elektroniki i basu. Słuchawki moim zdaniem mają problem z brakiem środkowego pasma, co przeszkadza w przypadku muzyki rockowej i wszelakich pochodnych tego gatunku. Nie oznacza to oczywiście, że jest to dla wada, gdyż tak jak wspomniałem wyżej – każdy z nas lubi inaczej brzmiące słuchawki. Wszystko zależy od Waszych preferencji i upodobań , czy słuchawki zadowolą Was swoim brzmieniem.

ANC – topowa liga!

Każdy, kto choć raz miał okazję sprawdzić działanie funkcji ANC na przykładzie dobrych słuchawek, ten wie, że jest to rewelacyjna funkcja i wygoda, która sprawia, że przy pomocy słuchawek jesteśmy w stanie odciąć się od świata zewnętrznego. Słuchawki Twins ANC są idealnym przykładem tego, jak powinno funkcjonować aktywne wygłuszanie. To nie jest tylko funkcja na papierze, a w pełni działająca technologia.

Funkcja jest aktywowana przy pomocy dwukrotnego tąpnięcia w lewą słuchawkę. Tym samym, aby przełączyć się w tryb normalny, lub „Transparency mode”, również należy dwukrotnie tapnąć w słuchawkę.

Czas pracy na baterii

Elementem wyróżniającym recenzowany model jest bardzo dobry wynik, jeśli chodzi o czas pracy na baterii. W przypadku nieużywania funkcji ANC, możemy wykrzesać z słuchawek aż 9 h ciągłego odtwarzania dźwięku. Samo etui zapewnia zaś dodatkowe 30 h czasu pracy słuchawek.

W przypadku, gdy będziemy używać funkcję ANC, tak możemy liczyć na wynik 7h odtwarzania muzyki, a etui zapewni nam dodatkowe 26 godzin. Jak dla mnie – wynik bardzo dobry. Nawet jeśli wyniki byłyby o połowę niższe, tak nadal spełniałoby to wartości w zupełności wystarczające.

Brak wsparcia dla indukcyjnego ładowania

Wspominałem Wam na początku, że miałem już okazję testować inne słuchawki bezprzewodowe od Fresh’a. Poprzedni model, mimo iż był znacznie tańszy i nie celował w klasę „wyższą”, został wyposażony w funkcję ładowania bezprzewodowego Qi. Naturalnym byłoby, że model Twins ANC również zostanie wyposażony w taką dogodność, jednak – takiej brak na pokładzie recenzowanych słuchawek.

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins ANC – słuchawki True Wireless z trybem ANC z prawdziwego zdarzenia!

Zalety Wady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania - jest lepiej, niż w znacznie droższych modelach konkurencji
  • Wiele ciekawych wersji kolorystycznych do wyboru
  • Sterowanie słuchawkami poprzez "tąpnięcia"
  • Automatyczne pauzowanie muzyki po wyjęciu słuchawek z ucha
  • Rewelacyjny czas pracy na jednorazowym naładowaniu
  • Perfekcyjnie działająca funkcja ANC
  • Certyfikat wodoodporności IPX4
  • Bardzo wygodna obsługa obsługa i rewelacyjne dopasowanie się słuchawek do ucha

Wady

  • W brzmieniu może przeszkadzać brak środkowego pasma
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.