Recenzja iOttie Easy One Touch Wireless – genialny uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarką indukcyjną

Recenzja iOttie Easy One Touch Wireless – genialny uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarką indukcyjną

Recenzja iOttie Easy One Touch Wireless – genialny uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarką indukcyjną

0

Odkąd mam telefon z ładowaniem indukcyjnym oraz CarPlay w samochodzie, przestałem korzystać z uchwytu. Do teraz.

Wcześniej jak poniektórzy wiedzą korzystałem z uchwytu do kratki nawiewu. Kompaktowego i bardzo wygodnego, pozwalającego łatwo odłożyć i podnieść telefon przy wysiadaniu za sprawą mocowania na magnes. Niestety magnes potrzebuje metalowej płytki z tyłu na obudowie lub pod etui. Ta jednak nie pozwala na korzystanie z ładowania indukcyjnego. I tak moja przygoda z uchwytem magnetycznym się skończyła i choć za sprawą CarPlay z telefonu jako takiej w samochodzie do spraw nawigacyjnych już nie korzystam, to jednak brakuje mi wciąż takiego miejsca tylko dla telefonu, a o te dla gigantycznego XS Max’a nie łatwo.

O firmie iOttie słyszałem już bardzo dawno temu. Jest znana z wysokiej jakości akcesoriów do samochodu. Testowany uchwyt samochodowy jest jednym z nich. Jednak do tej pory dość mocno się zastanawiałem co skłania ludzi do płacenia za te uchwyty tak wysokiej ceny, skoro na rynku dostępne są znacznie tańsze. Przecie to „tylko” uchwyt do samochodu.

Teraz już wiem.

iOttie to klasa sama w sobie. Widać to po jakości wykonania, solidność tworzywa sztucznego oraz wszelkich łączeń, śrub, elementów mechanicznych. Płacimy za jakość i opracowane rozwiązania.

Uchwyt iOttie Easy One Touch Wireless to uchwyt, który możemy tradycyjnie zamontować za pomocą przyssawki do przedniej szyby samochodu. Jednak, jeżeli nie lubimy, jeżeli cokolwiek nam dynda przed oczami, a przy okazji może zasłaniać do co się dzieje przed maską, to producent przewidział także montaż na kokpicie lub tunelu skrzyni biegów.

Oczywiście różni producenci stosują dziś różne tworzywa do obicia tych części pojazdów i może się okazać, że to obitej skóra czy tkaniną deski przyssawka się nie przyklei. Co wtedy? Wtedy można rozważyć jednak mocowanie na szybie lub… skorzystać z dołączonej do zestawu przyklejanej nakładki.

Nakładka posiada z jednej strony płaską śliską powierzchnie do której idealnie przyklei się przyssawka iOttie. Niestety dwustronna taśma może uszkodzić strukturę skóry czy tkaniny, którą obity jest kokpit czy tunel. Dlatego przed skorzystaniem z niej mocno się zastanówcie. Raz przyklejona podkładka powinna tam zostać na zawsze.

To nie jest zwykły uchwyt 

Uchwyt wykrywa, kiedy odkładamy do niego telefon. Oczywiście nie stoi za tym żadna skomplikowana technologia, a prosta mechanika. W oparciu uchwytu znajduje się przycisk, który po odłożeniu telefonu zwalania blokadę zaciskając szczęki na telefonie.

Gdyby chcemy telefon wyjąć z uchwytu, zaciskamy blokadę i gotowe. Taki mechanizm zapewnia nam wyjątkowo proste odłożenie telefonu na swoje miejsce zawsze, gdy wsiadamy do samochodu i zabranie go, gdy wysiadamy. Z doświadczenia wiem, że im mniej musimy dać z siebie, aby telefon zamocować w takim akcesorium tym częściej będziemy z niego korzystać. Tak jest w tym uchwycie.

Nie tylko dla uchwytu warto go kupić 

Mocować telefon w tym uchwycie zawsze, gdy wsiadamy do samochodu warto nie tylko dlatego, że telefon będzie zawsze pod ręką i na swoim miejscu, ale także dlatego, że uchwyt iOttie Easy One Touch Wireless posiada wbudowaną ładowarkę indukcyjną.

Nie trzeba wiec już teraz szukać po samochodzie kabla, wpinać go do portu by był gotowy do działania po wyjściu z auta. Wystarczy samo proste odłożenie telefonu w uchwyt, by ładowanie nastąpiło bez kablowo, samoczynnie.

W zestawie z uchwytem znajdziemy ładowarkę do wtyczki zapalniczki. Wystarczy tą ją umieścić, a przewodem na stałe podpiąć się do uchwytu. Kabel jest długi, dlatego starczy go niezależnie od tego, gdzie zamontujemy uchwyt – czy na szybie, czy na kokpicie lub tunelu.

Podsumowując

W sklepie 4GSM.PL uchwyt ten kosztuje 225 złotych. To i tak niewielka kwota biorąc pod uwagę, że w jej ramach dostajemy nie tylko bardzo pewny i stabilny uchwyt na szybę/kokpit, ale także praktyczną ładowarkę indukcyjną w standardzie Qi zapewniającym współpracę z dowolnym smartfonem oferującym ładowanie indukcyjne Qi.

Dużą zaletą uchwytu jest ramie zapewniające spore możliwości dopasowania umiejscowienia telefonu.

Uchwyty samochodowe iOttie najlepiej kupić od oficjalnego partnera, firmy 4GSM. Będziecie mieć pewność, że będzie to produkt oryginalny, a nie zwykła podróbka z ali, a także ich cena będzie najlepsza wśród polskich platform. Link do strony z iOttie znajdziecie na 4GSM.PL

Recenzja iOttie Easy One Touch Wireless – genialny uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarką indukcyjną

5/5 - (4 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *