Recenzja HAMA Universal Holder, genialne proste rozwiązanie mocowania smartfonu na kratce nawiewu

Recenzja HAMA Universal Holder, genialne proste rozwiązanie mocowania smartfonu na kratce nawiewu

Recenzja HAMA Universal Holder, genialne proste rozwiązanie mocowania smartfonu na kratce nawiewu

0

Jak ja lubię takie proste rozwiązania! Hama stworzyła uniwersalny, bo pasujący w zasadzie do każdego telefonu o szerokości między 5.5, a 8.5 centymetra, uchwyt samochodowy instalowany do kratki, który dzięki swojej prostej konstrukcji i powściągliwego wzornictwa będzie pasował do każdego pojazdu. Twojego też.

Sezon na uchwyty samochodowe uznaję za otwarty. To właśnie przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami zawsze najwięcej producentów zgłasza się do nas z prośbą przetestowania ich nowych produktów do mocowania telefonu w pojazdach. W tym roku działania te będą pewnie jeszcze bardziej zintensyfikowane, ponieważ z racji jeszcze trwającej pandemii, która zapewne chwilę z nami zostanie, jeżeli już gdzieś się wybierzemy, to zapewne autem w jakieś przytulne miejsce, bez dużego tłoku.

Uchwyt do samochodu to urządzenie, które przydaje się podczas jazdy w wielu sytuacjach i bynajmniej nie chodzi mi wyłącznie o możliwość korzystania z nawigacji. Wiele pojazdów wyposażonych jest dzisiaj z CarPlay czy po prostu w systemy nawigacyjne na podkładzie, a ich właściciele nie używają telefonu do nawigowania lub jeżeli używają, to na przykład równolegle z aplikacją typu Yanosik czy Waze w celu monitorowania ewentualnych wypadków na drodze.

Uchwyt pozwala też mieć telefon zawsze pod ręką, w odpowiednim dla niego miejscu, a nie walający się gdzieś po fotelu pasażera, a przy mocniejszym hamowaniu również po podłodze. HAMA w swoim uniwersalnym uchwycie postawiła na prostotę i jakość. Uchwyt ma zaciśniętą łapę za pomocą samo zaciskającej sprężyny.

Aby zamocować w nim telefon, należy rozciągnąć łapę, umieścić w nim telefon i puścić. Mocowanie jest silne, utrzyma nawet ciężki telefon wykonany ze stali i szkła jak najnowsze, topowe modele Apple.

Skóropodobne tworzywo znajdujące się na podstawie uchwytu nadaje mu szyku, a niewielkie rozmiary sprawiają, że całe szczęście zainstalowane na kratce akcesorium nie kłuje w oczy, gdy nie jest używane.

Na uwagę zasługuje także mocowanie na lamelce nawiewu. Miękka i mocno zbita guma zapewnia dobry chwyt do kratki. Obracana głowica pozwala nie tylko na montaż na kratce z pionowo zainstalowanymi lamelkami, ale także tymi poziomymi.

Trudno znaleźć jakieś wady w tym małym, tanim i dobrze wykonanym gadżecie. Szczerze polecam, tym bardziej w samochodach o takiej zabudowie, która niewiele ma wspólnego z przestronnością.

Recenzja HAMA Universal Holder, genialne proste rozwiązanie mocowania smartfonu na kratce nawiewu

Zalety Wady

Zalety

  • Możliwość przetestowania, bez rozpakowywania
  • BArdzo dobrze wygląda
  • Zajmuje niewiele miejsca
  • Mocno trzyma telefon
  • Zapewnia solidne mocowanie do kratki nawiewu

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.