Recenzja Gepard Fast Charging Cable X95 – wysokiej jakości kable do iPhone’a o długości 120 i 200 centymetrów
Recenzja Gepard Fast Charging Cable X95 – wysokiej jakości kable do iPhone’a o długości 120 i 200 centymetrów

Recenzja Gepard Fast Charging Cable X95 – wysokiej jakości kable do iPhone’a o długości 120 i 200 centymetrów

0

Nowa marka GEPARD to własność znanej wielu z was firmy LAMEL. To ci od znanych niemal na całym świecie protektorów na ekrany smartfona MyScreen. Testuje ich kabel w najtrudniejszych warunkach czyli… w pracy w serwisie oraz samochodzie, w którym przewód często się pałęta po podłodze, fotelu, jest zaciskany przez szynę, ahh.. nie ma łatwo. I jak się spisuje?

Tu widać wysoką jakość wykonania od razu na pierwszy rzut oka

Kable są grube, ciężkie i mają metalowe końcówki. Wiecie, z racji pracy mam do czynienia z wieloma akcesoriami. Jedne są lepsze, inne słabsze, a ich jakość wcale nie wynika z ceny. Te droższe często potrafią być kiepskiej jakości i szybko się zużywać. I na odwrót – tanie kable bardzo często są dobrze wykonane, mają dobre parametry, a ich żyły sygnałowe nie kruszą, nie łamią i nie zwierają się po kilku miesiącach użytkowania.

wysoka jakość plecionego kabla do iPhone od marki gepard

Z kablami polskiej marki GEPARD jest jeszcze inaczej – używam co prawda od 4 miesięcy, ale nie będę ukrywał, że ostatnio wprowadziliśmy je do sprzedaży także stacjonarnie w naszym serwisie apple w szczecinie właśnie po tym teście. Do tej pory oferowaliśmy wyłącznie kable z jabłkiem, bo tak było najprościej. Stała jakość, każdy wiedział co i za ile kupuje. Jednak GEPARD to jest jakieś rynkowe objawienie, bo za 2/3 ceny kiepskiego kabla Apple, który po kilku miesiącach potrafi się skruszyć, obudowa spękać, a i jego wygląd często pozostawia wiele do życzenia, otrzymujemy gruby niemal jak palec pleciony przewód, który się nie plącze, nie przeciera od normalnego użytkowania i ma megasolidne końcówki z metalowymi obudowami.

metalowe obudowy kabla do iphone

GEPARD Fast Charging Cable X95 jest dostępny w dwóch wariantach długości

Standardowy przewód jest o długości 120 centymetrów. To nieco więcej niż ten metrowy od Apple, ale sami przyznacie, że nie raz przydałoby się Wam te 20 centymetrów, szczególnie przy nocnej szafce, przy której mamy kontakt tuż przy podłodze i przez to podłączony i odłożony telefon ma mocno naciągnięty kabel. Dodatkowe 20 centymetrów daje nam ten komfort, że możemy telefonu spokojnie używać nawet podłączonego do prądu.

kabel się nie płacze i nie zwija

Dla innych zastosowań niż ładowanie podczas snu przyda nam się drugi, jeszcze dłuższy wariant, który mierzy sobie aż 200 centymetrów. To ten kabel używam prywatnie w serwisie, pozwala mi wygodnie operować urządzeniem na stole serwisowym i w razie potrzeby podłączać zasilanie na czas testów i diagnozy telefonów. Długi 2 metrowy kabel, do tego solidny to jedno z tych akcesoriów, które musi mieć każde stanowisko, ale nie tylko. Przecież wiadomo jak wielu z was szuka długich kabli, bo mają nieprzemyślane gniazdko w ścianie gdzieś za meblami, a każde inne jest w miejscu, które wam nie pasuje i tylko długi kabel może uratować waszą sytuację. GEPARD X95 o długości 200 centymetrów jest dla was.

dwa warianty długości kabla gepard

Czy warto wybrać ten kabel Lightning? 

Producent zapewnia bezpieczną pracę z zasilaczami 20W, a więc możemy spokojnie korzystać z trybu szybkiego ładowania w telefonie iPhone. Druga sprawa, przewód pochodzi od polskiego producenta, a co za tym idzie, wspomagamy polską gospodarkę.

kabelek do telefonu iPhone, jaki kabel do iPhone wybrać, test kabli do iPhone, czy kabel do iPhone gepard jest bezpieczny

Ja cenię sobie takie rzeczy, dlatego dla mnie to kolejna zaleta. Jeżeli szukacie naprawdę solidnego kabla do tego w dobrej cenie, szukajcie GEPARD X95! Ja polecam!

FAQ: O to pytaliście

 

Czy kabel GEPARD Fast Charging Cable X95 jest bezpieczny dla telefonu iPhone?

Tak, to wysokiej jakości przewód miedziany, który został zabezpieczony grubym oplotem, dzięki czemu jest bardzo odporny na załamania, otarcia i zniszczenia. Dodatkowo jego metalowe obudowy nie pękają, nie powodują przerwań przewodu i zwarć.

Czy ten kabel pasuje do iPhone'a?

Tak, na zdjęciach mamy wariant Lightning od Apple, ale są także modele USB typu C.

Jakiej długości jest kabel Gepard?

Do testów otrzymaliśmy dwa warianty 120cm oraz 200 cm.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykończenia
  • Nie plącze się
  • Wspiera szybkie ładowanie 20W
  • Metalowe końcówki
  • Atrakcyjna cena

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *