Recenzja Genesis Nitro 550 Gaming Chair – fotel nie tylko dla gracza
Recenzja Genesis Nitro 550 Gaming Chair – fotel nie tylko dla gracza

Recenzja Genesis Nitro 550 Gaming Chair – fotel nie tylko dla gracza

0

Wygodny, wyprofilowany fotel z możliwością dopasowania wysokości podparcia pod łokcie, odchylenia pleców oraz całego siedziska, brzmi trochę jak przepis na komfortową pracę przy komputerze. Genesis Nitro 550 Gaming Chair to fotel bardzo ładny. Wyglądający agresywnie i drogo. A wcale drogi nie jest.

Fotel kupujemy w zestawie do samodzielnego montażu. Gigantyczny karton lepiej zamówić z dostawą, bo może się okazać, że przesyłka nie zmieści się do waszego coupe, tak jak to miało miejsce w moim przypadku, a już na pewno nie do paczkomatu pod domem.

W zestawie znajdziemy wszystko – każdy element fotela, od najmniejszej śrubki, po narzędzia do jego złożenia. Nie potrzebujemy więc po zakupie nic, poza 15 minutami czasu na skręcenie zgodnie z załączoną, intuicyjna instrukcją i ewentualnego pomocnika. Choć ten ostatni nie jest konieczny. Wszystkie śruby są podzielone i opisane, aby użyć dokładnie tych, które są przypisane do danego elementu. Nie sposób wiec złożyć fotel źle.

Każdy poszczególny element fotela jest osobno zapakowany, tak aby w dostawie żadnemu nic się nie stało.

Wspomniana intuicyjna instrukcja jest typowo rysunkowa. Nie sprawi więc nikomu trudności.

Zaczynamy składanie fotela od dołu 

Gamingowy fotel Genesis Nitro 550 jest fotelem biurowym na gółkach. Kołek jest 5, po jednym na każdym ramieniu podstawy fotela.

Kółka są kauczukowe, a dzięki temu dość cicho poruszają się po podłodze, a przy tym nie rysują jej i nie pozostawiają czarnych śladów.

Podstawa fotela jest metalowa. To gwarantuje stabilne siedzisko i solidność, także w przypadku osób, które mają lekki nadmiar kilogramów. Regulowanie wysokości fotela jest możliwe za sprawa pneumatycznego siłownika. Wysokość można regulować w zakresie 48 do 55 centymetrów.

Wspomniane koła montujemy w gwieździstej podstawie na wcisk. Nacięte tule solidnie, ale dość łatwo dają się wetknąć w podstawę. Kółka bardzo łatwo obracają się w każdą stronę. Można wygodnie przesuwać się po podłodze, bez używania zbytniej siły.

Drugim krokiem jest złożenie siedziska 

Fotel Genesis Nitro 550, który otrzymałem do testów jest obity pośrodku tkaniną, a na boczkach imitacją skóry.

Dzięki temu wygląda niczym z jakiegoś sportowego samochodu. Charakteru i agresywności dodają mu czerwone nici przeszywające skórzane elementy oraz czerwone logotypy producenta. Trzeba przyznać, że fotel ten prezentuje się naprawdę dobrze i na zdecydowanie droższy, niż jest w rzeczywistości.

Siedzisko posiada funkcję odchylania. Kąt odchylania można regulować przy pomocy pokrętła, a blokować przy pomocy sprzęgła. Cały mechanizm do sterowania tą funkcjonalnością mocujemy do spodu siedziska przy użyciu dołączonych śrub.

Kolejnym krokiem jest przymocowanie podłokietników, co jest już bardzo prostą czynnością, a następnie spięcie siedziska z podparciem pleców.

Tu przyznaję, że do połączenia tego w całość przydałaby się druga osoba do pomocy. Akurat nie miałem nikogo pod ręką, dlatego poradziłem sobie stawiając całą konstrukcję na boku i dokręcając liczne śruby.

Duży plus dla producenta, który pomyślał o tym, aby właśnie je zasłonić dodatkowymi czarnymi osłonami z tworzywa sztucznego. Dzięki temu całość wygląda po prostu lepiej.

Regulowane oparcie 

Wspomniałem, że można odchylać siedzisko, a także regulować to, z jak dużą łatwością można regulować to odchylanie. Natomiast fotel Nitro 550 posiada jeszcze jedną funkcję komfortu – odchylanie oparcia.

Możemy więc nie tylko „bujać” się na fotelu, którą to funkcję posiada większość foteli biurowych, ale dodatkowo opuścić sobie oparcie do tyłu i rozsiąść się w nim jeszcze wygodniej.

Wystarczy pociągnąć za dźwignie, siłą ciężaru ciała opuścić oparcie i puścić dźwignie, aby zablokować kąt opuszczenia oparcia.

Podsumowanie 

Fotel gamingowy Genesis Nitro 550 to bardzo interesujące siedzisko o przykuwającym wzrok wzornictwie. Wygląda niczym wyjęty ze sportowego pojazdu.

Przy tym jest bardzo komfortowy, na co wpływają możliwości regulacji wysokości siedziska, odchylenia siedziska, odchylenia oparcia, a także regulacja wysokości podłokietników oraz dołączone do zestawu dwie poduszki z możliwością ich przesuwania na różne wysokości.

Trzeba jednak powiedzieć uczciwie, że jest to fotel rozmiaru M/L. Idealny dla nastolatka czy szczupłej osoby dorosłej. Natomiast przyzwyczajony do dużo większego, a raczej szerszego siedziska typu XL, w fotelu Genesis Nitro 550 czułem się komfortowo, ale jednak dość ciasno, szczególnie czując ograniczenie w nogach, które z racji wyprofilowanych boczków w siedzisku i jednak węższego siedziska niż w moim dotychczasowym fotelu, wprowadzał uczucie ciasnego.

Dlatego też szukając fotela do pracy, jeżeli masz ponad 180 cm i ponad 85 kilogramów wagi, weź pod uwagę, że możesz mimo wszystko oczekiwać szerszego siedziska, niż te, które oferuje Nitro 550.

Fotel do testów dostarczył importer, firma IMPAK.COM.PL

5/5 - (4)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *