Gamingowy fotel GENESIS ASTAT200 | ciekawy fotel z ogromnymi możliwościami dopasowania do naszego ciała
Gamingowy fotel GENESIS ASTAT200 | ciekawy fotel z ogromnymi możliwościami dopasowania do naszego ciała

Gamingowy fotel GENESIS ASTAT200 | ciekawy fotel z ogromnymi możliwościami dopasowania do naszego ciała

0

Innowacyjny system szkieletowej konstrukcji dopasowującej się do krzywizny kręgosłupa oraz perforowana oddychająca część pleców próbowały mnie zachęcić do wymiany fotela na GENESIS ASTAT 200.

To nie pierwszy fotel biurowy marki Genesis, który mam okazję testować. Tym jednak razem firma IMPAKT będącą bezpośrednim dystrybutorem akcesoriów marki GENESIS w Polsce dostarczyła do mnie intrygująca konstrukcje, która już na pierwszy rzut oka wzbudza zainteresowanie przez prześwitująca część pleców, spod której widać charakterystyczny szkielet podtrzymujący nasze plecy.

W zestawie znajdziemy wszystko co niezbędne do samodzielnego złożenia fotela. Śruby zostały specjalnie posegregowane tak, aby użytkownikowi było łatwo wybrać te niezbędne do skręcenia konkretnego elementu według instrukcji. Nie zabrakło także klucza imbusowego.

Choć początkowo to przy jego pomocy skręcałem fotel, to jednak po mocnym dokręcaniu śrub dość szybko się zużył i ostatecznie używałem markowego klucza. Taki tez polecam, choć miło, że producent pomyślał, że kupując ktoś taki fotel, może po prostu nie posiadać narzędzi w domu.

Montaż rozpoczynamy od złożenia gwiazdy podstawy i nałożenia kółek. Kółka są miękkie i gumowe, dzięki temu nie musimy się obawiać o naszą podłogę. Nie porysuje nam jej. Podstawa jest dość wysoko zawieszona nam podłogą. To bardzo dobrze, ponieważ siłownik za pomocą którego regulujemy wysokość siedziska jest dość krótki, a przy tym dość nisko osadzony.

Kolejnym krokiem jest skręcenie siedziska, a konkretnie przymocowanie do niego podłokietników.

Podłokietniki są solidne z tworzywa sztucznego i stali. Same podpórki są dość miękkie, więc komfort opierania łokci na podpórkach jest bardzo wysoki.

Same podpórki przesuwają się w płaszczyznach góra-dół, przód-tył, a także odchylają na boki. Mamy więc komplet jeżeli chodzi o możliwość dopasowania podpórek do własnych preferencji.

Podpórki przykręcamy za pomocą śrub do podstawy. Odległość podpórki od siedziska można regulować, dzięki temu jeżeli potrzebujemy więcej miejsca w fotelu, to za pomocą śrub wyregulujemy sobie szerokość.

W podstawę instalujemy również mechanizm do blokowania i bujania fotelem. To dzięki niemu także siedzisko jest mocowane na siłowniku. Najtrudniejsza dla mnie okazała się instalacja oparcia do podstawy. Jednak głównie dlatego, że fotel skręcałem bez niczyjej pomocy. Tu jednak potwierdzam, że spokojnie można to zrobić samemu. Wystarczy skorzystać z pomocy kartonu od fotela.

Gdy mamy już ustawioną podstawę na siłowniku z kółkami pozostaje nam już tylko zainstalować podparcie dla karku. Podparcie jest regulowane, więc można dopasować je sobie do swoich potrzeb.

Natomiast największą zaleta tego modelu fotela jest możliwość dopasowania podparcia kręgosłupa do jego krzywizny. Mamy możliwość ustawienia trzech stopni podparcia, a wspomniana konstrukcja dopasowuje się do niego, podtrzymuje go i utrzymuje poprawną podstawę podczas siedzenia.

Podsumowując

Największą zaleta tego fotela jest bardzo duża możliwość personalizacji. Możemy nie tylko dopasować sobie podparcie pleców do krzywizny naszych pleców, ale także dopasować podparcie karku, a także łokci.

W przypadku łokci możemy regulować wysokość, wypchnięcie podstawek do przodu, a także odchylenie na boki. Fotel kosztuje około 800 złotych. Zdecydowanie jest wart tej ceny!

Fotel do recenzji dostarczył dystrybutor, firma IMPAK S.A

4.6/5 - (5)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *