Recenzja etui ze szkłem ochronnym High FIVE Glass & Case dla Apple Watch 4/5

Recenzja etui ze szkłem ochronnym High FIVE Glass & Case dla Apple Watch 4/5

Recenzja etui ze szkłem ochronnym High FIVE Glass & Case dla Apple Watch 4/5

0

O tym jak delikatnym urządzeniem jest Apple Watch dowiedziałem się zaraz po zakupie modelu 4 generacji, który już następnego dnia zniszczyłem uderzając o skalną ścianę. Dzięki High FIVE Glass & Case możecie uniknąć tego typu niespodzianek, ponieważ te etui połączone ze szkłem ochronnym dobrze zabezpieczy Wasz jabłkowy czasomierz.

Nieważne czy stalowy, czy aluminiowy, zegarek Apple Watch do najbardziej odpornych na uderzenia nie należy, co zresztą tylko potwierdza ciesząca się u nas ogromną popularnością usługa naprawy zbitych szybek w zegarkach Apple. Nic więc dziwnego, że na rynku można znaleźć różnego rodzaju nakładki, etui i obudowy dla Watchów wszystkich generacji, a szkło ochronne na zegarek, to w zasadzie podstawa.

Marka High FIVE, której produkty można znaleźć w sklepie internetowym zgsklep.pl oferuje połączenie etui ze szkłem ochronnym dla zegarków Apple. Do testów otrzymaliśmy High FIVE Glass & Case, który sprawdziłem dla Was podczas używania z Apple Watch 5.

Co w zestawie z High FIVE Glass & Case? 

W zestawie z etui znajdziemy wyłącznie czyściki niezbędne do przygotowania powierzchni ekranu do przyjęcia ochronnego szkła. Za pomocą czyścika należy usunąć nieczystości oraz wypolerować ekran. Mocny alkohol, w którym nasączono czyścić bardzo w tym pomaga.

Jak zamontować High FIVE Glass Case? 

Producent zabezpieczył spodnią część szkła ochronnego folią zabezpieczającą. Co ważne, szkło ochronne w tym wypadku nie jest tu przyklejane do ekranu. Jest zawieszone lekko na jego powierzchni.

W praktyce oznacza to, że trzeba przyłożyć dużą uwagę do przygotowania ekranu.

Choćby jeden paproch czy nie do końca wytarta kropelka płynu sprawi, że albo po założeniu będzie to wyglądać słabo, albo w przypadku cieczy, pojawi się pod szkłem nieestetyczna plama. A etui naprawdę bardzo silnie trzyma się zegarka i zdjęcie go do poprawienia czyszczenia wcale nie jest łatwe.

Mi całe szczęście udało się zamontować etui za pierwszym razem.

Jak działa dotyk? 

Skoro szkło ochronne nie jest przyklejone do ekranu, a jedynie jakby przyłożone do niego, to jak w takim razie radzi sobie interpretacja dotyku przez ekran. Już śpieszę z odpowiedzią – bez problemu. Glass & Case jest wykonane niezwykle precyzyjnie, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizn Apple Watcha.

To sprawia, że szkło ochronne bardzo dobrze przylega do jego powierzchni, a dotyk prawidłowo interpretuje nasze muśnięcia. Podczas używania nie miałem ani jednego problemu z obsługą zegarka przez założone etui ze szkłem.

Jak to się prezentuje? 

Posiadam ciemną wersję kolorystyczna Watcha 5 w wersji aluminiowej z paskiem Nike. Kolorystyka etui idealnie zgrywa się z kolorem paska, dlatego też po założeniu etui zupełnie nie widać jakiegoś „odcięcia”. Etui wygląda jakby było częścią paska i dobrze się z nim komponuje.

Etui trzyma się telefonu na wcisk. Siła z jaką „wskakuje” na zegarek jest taka, że dość ciężko się go pozbyć, gdy bardzo chcemy je zdjąć, nie mówiąc o tym, że w zasadzie nie ma szans, aby samo nam się odpięło i odpadło z czym miałem do czynienia wielokrotnie przy etui Spigena.

Czy warto kupić High FIVE Glass & Case? 

Jeżeli zależy Wam na bezpieczeństwie Waszego Apple Watcha, bo nie chcecie wydawać setek złotych na naprawę uszkodzonego ekranu czy obudowy, to ten produkt jest dla Was. Te tanie etui ze szkłem ochronnym rozwiązuje większość problemów, przez które stresujemy się każdego dnia nosząc zegarek na ręce, uważając, aby nie uderzyć nim o ścianę czy gdzieś go nie zarysować. Z High FIVE Glass & Case będzie bezpieczny.

Etui do testów dostarczył sklep ZGSKLEP.PL

Recenzja etui ze szkłem ochronnym High FIVE Glass & Case dla Apple Watch 4/5

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.