Recenzja Etui Ombre na iPhone’a 13 Pro od Speck
Recenzja Etui Ombre na iPhone’a 13 Pro od Speck

Recenzja Etui Ombre na iPhone’a 13 Pro od Speck

0

Użytkownicy iPhone’ów, którzy bez obudowy na telefonie nie wychodzą z domu, dzielą się na dwa typy. Pierwszy typ preferuje etui, które jest maksymalnie widoczne z daleka, oryginalne i nadające osobistego charakteru. Wybierane są wtedy obudowy z dodatkami, wystającymi elementami, brokatem, napisami, naklejkami, wymieniać tego można multum. Jednak drugi typ użytkowników etui preferuje klasykę i minimalizm. Zazwyczaj jednego koloru lub przeźroczyste, skromne, ale jednak efektowne… i to oferuje nam etui od firmy Speck. Oczywiście oprócz znakomitego wyglądu, możemy znaleźć wiele innych zalet.

etui ombre

Uważam, że na pierwszy ogień należy skomentować znakomitą ochronę ekranu oraz wyspy obiektywów. Boki obudowy na tyle wystają poza ekran, że są w stanie ochronić również założone na nim szkło hartowane. Jest to dla mnie ogromna zaleta, ponieważ jak wiadomo człowiek jest tylko człowiekiem i każdemu z nas telefon upadł przynajmniej raz w życiu. Jak wspomniałam parę zdań temu, aparaty także są chronione w odpowiedni sposób. Każdy użytkownik iPhone’a 13 Pro (zresztą nie tylko tego modelu) wie, że wyspa obiektywów jest naprawdę mocno wystająca i przy tym ogromnie narażona na zarysowania i uszkodzenia. Kładąc telefon w tym etui na stole czy innym płaskim miejscu nie musimy się martwić, że zepsujemy aparaty, nawet w momencie jak niechcący iPhone „przeszura” po tej powierzchni. Warto wspomnieć także o technologii IMPACTIUM™ Shock Barrier, która chroni telefon przed uszkodzeniami podczas upadku dzięki dwóm warstwom, zewnętrznej i wewnętrznej. Producent zapewnia, że były przeprowadzane testy upadku z 4 metrów, które potwierdzają wytrzymałość etui. Ja jednak… chyba nie będę tego testować i zaufam, że faktycznie tak jest 🙂

etui ombre

Case zakłada się w prosty sposób, jednak żeby je zdjąć z iPhone’a potrzeba ogromnej siły. Jest to ciężki orzech do zgryzienia, bałam się, że uszkodzę telefon. Samo etui jest dość twarde i sztywne, mogłoby być bardziej elastyczne by usprawnić zdejmowanie. Pamiętać także trzeba o tym, żeby dokładnie wyczyścić telefon oraz obudowę od środka przed założeniem, ponieważ przy przeźroczystych etui widać każde odciski palców i zabrudzenia, więc nie wygląda to estetycznie.

Wszystkie niezbędne wycięcia w obudowie, są wykonane w odpowiednim miejscu na idealną wielkość. Jedynie do czego mogłabym się przyczepić, to że przełącznik trybu cichego nie jest idealnie w środku otworu. Jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu i nie zwraca się na to tak mocno uwagi, zatem nie nazwałabym tego „wadą”.

etui ombre

Firma Speck zapewniła w etui także specjalną powłoką antybakteryjną Microban, która chroni przed plamami i śladami powodującymi rozrost drobnoustrojów. Dodatkowo producent informuje także o tym, że case jest odporny na przebarwienia i żółknięcia. To niestety jestem w stanie potwierdzić dopiero po paru ładnych miesiącach użytkowania. Nie wykluczam, że tak jest, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że może się to okazać tylko chwytem marketingowym, ponieważ większość takowych etui niestety żółknie.

etui ombre kompatybilne z magsafe

Na koniec należy skomentować fakt, że case jest kompatybilny z ładowarkami MagSafe firmy Apple. Faktycznie po przyłożeniu telefonu, trzyma się on na magnesie, szkoda tylko, że bardzo słabo. Wystarczy lekko dotknąć iPhone’a i „odkleja” się on od ładowarki, podejrzewam, że przyczyną jest grubość obudowy. Jeśli w przyszłości będę nosić to etui to raczej z MagSafe nie będę korzystać. Strach przed upadkiem telefonu jest chyba za silny 😉

Podsumowanie

Etui Ombre od firmy Speck na pewno dostaje ode mnie 5 gwiazdek za ochronę, dodatkowo jest ładne i estetyczne. Przy tak wielu właściwościach jakie oferuje producent, uważam, że cena (139zł) aż tak nie odstrasza. Dla osób, które maksymalnie chcą ochronić swoje iPhone’y, lubiących minimalizm ale i dość wysoką jakość produktu, ten case będzie idealny.

Etui do recenzji dostarczył sklep B2Btrade.eu

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Estetyczne wizualnie
  • Maksymalna ochrona ekranu
  • Maksymalna ochrona wyspy aparatów
  • Wszystkie niezbędne wycięcia prawidłowo umiejscowione
  • Powłoka antybakteryjna Microban
  • Kompatybilne z MagSafe...

Wady

  • ...ale słabo trzyma się ładowarki
  • Etui jest sztywne i twarde co utrudnia zdejmowanie
Oceny
  • Etui Ombre na iPhone'a 13 Pro od Speck

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *