Recenzja CRONG Leather Case With Key Ring – etui do kluczy dla AirTag’a

Recenzja CRONG Leather Case With Key Ring – etui do kluczy dla AirTag’a

Recenzja CRONG Leather Case With Key Ring – etui do kluczy dla AirTag’a

0

Jeżeli nie macie ochoty przepłacać za drogie uchwyty do kluczy czy walizki od Apple przeznaczone do AirTag’a, to jest świetna alternatywa od marki CRONG.

AirTag to jeden z najlepiej działających lokalizatorów do zgubionych przedmiotów na świecie. Lokalizowanie przy jego pomocy działa tak dobrze, że wiele osób zaczęło go używać do śledzenia osób, często tego nieświadomych. Choć te zapędy Apple zaczęło mocno studzić kolejnym aktualizacjami, mającemu na celu ujawnianie się znajdującym się w pobliżu osobom, to trzeba przyznać, że swoją pierwotną funkcję realizują niemal bezbłędnie.

Największą wadą AirTaga jest brak fabrycznego mocowania. Dlatego wydając 159 złotych na sam lokalizator, co może jeszcze nie jest kwotą mocno wygórowaną, musimy doliczyć minimum 159, a nawet 215 złotych za uchwyt do niego od Apple. Rynek akcesoriów zareagował bardzo szybko na te wygórowane ceny, dzięki czemu zamiast drogich uchwytów Apple, mamy nawet 3 razy tańsze od innych firm. Jedną z nich jest dobrze Wam znanych z łamów APPLEMOBILE.PL marka CRONG, której dystrybutorem w Polsce jest TopBuy.eu dzięki któremu mogliśmy się zapoznać z nowymi uchwytami do AirTagów wykonanych ze skóry oraz silikonu.

Do recenzji otrzymałem po dwa produkty wykonane z dwóch różnych materiałów. Model LEATHER CASE, to uchwyt wykonany z prawdziwej skóry. Podobnie jak te od Apple, również marka CRONG ma w swojej ofercie uchwyty w kilku kolorach. Mi przyszło ocenić w genialnym kolorze czerwonym oraz mniej mi odpowiadającym brązowym.

Ponadto drugi model, czyli SILICON CASE to etui wykonane ze silikonu. Takiego Apple nie ma w swojej ofercie, a ma on sporo zalet. Jedynym dostępnym z oferty Apple jest AirTag Loop, który testowaliśmy przy okazji recenzji AirTag.

Jednak z perspektywy kilku tygodniu używania powiem, że jest trochę za duży do tego, aby korzystać z niego po przypięciu do kluczy. Nadaje się on bardziej do jakiejś torby lub walizki. Ale tym razem ja nie o tym, a o produktach CRONG.

Skórzany brelok CRONG dla AirTag

W schludnym opakowaniu nie znajdziemy nic poza samym breloczkiem. Jak wspominałem pierwszym na jakiś zwróciłem uwagę, był skórzany model w kolorze wyrazistej niczym lakier sportowego samochodu czerwieni.

Skóra jest prawdziwa, pachnie kawałkiem zwierzaka, który do tej pory ją nosił. Została pięknie obszyta i przygotowana.

Kółko na klucze jest bardzo solidne i muszę to przyznać, trochę za sztywne. Wsunięcie na nie kluczy jest małym wyzwaniem, ale trzeba przyznać, że przecież robimy to tylko raz i później już tylko korzystamy.

Samego AirTaga umieszczamy podobnie jak w przypadku breloka Apple w takiej „kieszonce”, która otwieramy po pociągnięciu za pasek.

Ten przytwierdzony jest przy pomocy takiego klipsu na zatrzask. To ten srebrny element nad otworem na AirTaga z widocznym logo Crong.

Tak zabezpieczony i zapięty lokalizator nie ma prawa się samodzielnie wymsknąć z objęć breloka. Czujemy, że jest tam bezpieczny i zniesie trudny codziennego dnia.

Silikonowy brelok CRONG dla AirTag

Drugi model breloka to wersja wykonana w całości ze silikonu. One również są dostępne w kilku kolorach, w tym w przepięknym atramentowym o dużej głębi koloru czy w takim brudnym pudrowym różu, który zapewne spodoba się paniom.

Silikonowy model w odróżnieniu od tego skórzanego choć na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, to różni się od niego zupełnie. Nie posiada otwieranej kieszonki, ani zatrzasku.

Lokalizator mocujemy „na wcisk”, ugniatając go trochę w silikonowym kołnierzu. W ten sam sposób go z niego wyciągamy.

Wygląda to bardzo dobrze, jakby AirTag był w nim od zawsze. Silikon, z którego wykonano gadżet jest bardzo przyjemny w dotyku.

Co ważne jest wodoodporny, więc nic mu się nie stanie jeżeli przypadkowo coś na niego wylejemy czy zamoczymy urządzenie.

Na skórze w takim wypadku mogą pojawić się plamy i już tak dobrze wyglądać nie będzie.

Uchwyty dla AirTag od marki CRONG możecie kupić w TopBuy.eu. Cena za model silikonowy to zaledwie 39 złotych. Skórzany kosztuje 59. Zdecydowanie nie warto przepłacać za te od Apple.

Recenzja CRONG Leather Case With Key Ring – etui do kluczy dla AirTag’a

5/5 - (4 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *