Recenzja Case Spigen Classic One 10th Aniversary, czyli jak zmienić iPhone’a X w iPhone’a 1!

Recenzja Case Spigen Classic One 10th Aniversary, czyli jak zmienić iPhone’a X w iPhone’a 1!

Recenzja Case Spigen Classic One 10th Aniversary, czyli jak zmienić iPhone’a X w iPhone’a 1!

0

żyjemy w czasach, w których to na każdym kroku możemy spotkać powtarzające się rzeczy. Coraz rzadziej zaskakuje nas ktoś czymś naprawdę oryginalnym. W świecie technologicznym, producenci nawzajem kopiują od siebie pomysły, co powoduje, że na rynku znajdziemy klony tych samych urządzeń, tylko pod inną nazwą. Jednak, gdy pojawi się jeszcze ktoś, kto potrafi zaskoczyć oryginalnym produktem, temu należy się przysłowiowe 5 minut na wizji!

Marki Spigen chyba nie muszę nikomu przedstawiać – jest to producent, który od wielu lat tworzy wysokiej jakości etui ochronne na smartfony. Sam osobiście na praktycznie wszystkich swoich smartfonch jakie użytkowałem, miałem właśnie etui stworzone przez amerykańską firmę. Popularność tej firmy nie wzięła się znikąd – wysoka jakość i idealne dopasowanie sprawiły, że to właśnie Spigen stało się jedną z najlepszych firm tego typu, do której klienci mają zaufanie.

W moje ręce trafiło chyba jedno z najbardziej pomysłowych produktów, z jakimi ostatnimi czasy miałem do czynienia. Spigen Classic One to etui, które zostało stworzone z okazji 10 rocznicy wydania pierwszego, przełomowego modelu iPhone’a, który zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Popularność Ajfonów trwa do dziś, także możemy mówić o wielkim sukcesie.

Case imituje wygląd pierwszego jabłkowego smartfona, a dokładniej sam jego tył i oczywiście krawędzie. Wszystkie miejsca newralgiczne, przyciski, kratki od głośnika idealnie dopasowują się do telefonu, także Spigen zadbał o najmniejsze detale.

W zestawie z pokrowcem, producent dorzuca folię ochronną, którą nakleją się w miejscu, gdzie znajduje się logo Apple. Jest to miły dodatek ze strony producenta i z drugiej strony powodujący uśmiech na twarzy, że producent pomyślał o wszystkich newralgicznych miejscach, aby były one należycie zabezpieczone – w końcu przez takie wycięcie, mogłoby dostać się coś niepowołanego i zarysować niezabezpieczone miejsce. Sam osobiście zawsze patrzyłem z dystansem na wszystkie etui, które mają wycięcie na „jabłko”, ponieważ przez taki otwór mogło się dostać wiele, tak jak wspomniałem wyżej – niechcianych rzeczy.

W odróżnieniu jednak od pierwowzoru, czyli iPhone’a 1, do wykonania tego case’a nie użyto aluminium, a elastycznych materiałów, jak poliwęglan i TPU, czyli wytrzymałe i zarazem przyjemne w użytkowaniu specyfiki. Moim zdaniem zastosowanie gumowych materiałów zamiast aluminium jest jak najbardziej dobrym podejściem, ponieważ case jest lżejszy i lepiej trzyma się samego telefonu poprzez elastyczną naturę samego materiału.

Musze jednak zaznaczyć, że jak na gumowy case, to jest on dosyć śliski, szczególnie patrząc przez pryzmat  tego, że wykonany został z gumowych materiałów, ale pokrytych czymś, co jednak sprawia, że nie wywołuje to tak pewnego chwytu jak w przypadku standardowych sylikonowych etui.

Podobnie jak inne covery marki, Spigen Classic One jest tak skonstruowane, aby zapewnić jak najlepsze pochłanianie siły wywołanej podczas uderzenia lub upadku. Wszystko dzięki hybrydowej konstrukcji i wzmocnionym rogom. Imitująca stal część etui wykonana jest z poliwęglanu (PC), a czarna strefa z TPU.

Warto wspomnieć, że recenzowany model uzyskał certyfikat militarny, także etui jest nie tylko ładne i oryginalnie wyglądające, ale spełnia ono ochronne aspekty, czyli to do czego tak naprawdę służy tego typu case.

Spigen Classic One 10th Aniversary dostępny jest na urządzenia marki Apple, a konkretnie na trzy modele – iPhone X, iPhone 8/8 Plus

Etui do testów dostarczył sklep Flavour-Design.pl, gdzie możecie je kupić za 39 złotych

Recenzja Case Spigen Classic One 10th Aniversary, czyli jak zmienić iPhone’a X w iPhone’a 1!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!