Recenzja BRAVEN 2200m – niewielki głośnik o sporej mocy i bardzo pojemnej baterii z funkcją stereo
Recenzja BRAVEN 2200m – niewielki głośnik o sporej mocy i bardzo pojemnej baterii z funkcją stereo

Recenzja BRAVEN 2200m – niewielki głośnik o sporej mocy i bardzo pojemnej baterii z funkcją stereo

0

Pamiętacie moją recenzję z końca 2017 roku modelu 2300? Jeżeli nie, to odsyłam do niej, gdyż będzie świetnym uzupełnieniem możliwości Braven 2200m z tej recenzji, czyli modelu nieco mniejszego i bardziej poręcznego.

Braven 2300 bardzo mi się podobał. Oferował niesamowicie głęboki i potężny dźwięk, znacznie przekraczający to, czego po tej wielkości konstrukcji można było się spodziewać. Kiedy do tego dodać pojemny akumulator, możliwość stworzenia stereo i praktyczną aplikację, może by się wydawać, że Braven 2300 to głośnik idealny. No nie… Niestety, jak na urządzenie mobilne jest zdecydowanie za ciężki i za duży do tego, aby móc go zabrać na plenerową imprezę.

Co w zestawie sprzedażowym BRAVEN 2200m?

Zestaw w zasadzie niczym nie różni się od tego, jaki dostajemy z większym głośnikiem. Nawet uchwyt do montażu na ścianie się tutaj znalazł, a przecież przy tej wielkości głośnika raczej nikt by się go tutaj nie spodziewał. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i grafitowej. Do dyspozycji użytkownika oddano zasilacz sieciowy z wymiennymi końcówkami do lokalnych gniazd zasilania oraz przewód JACK-JACK do podłączenia źródła dźwięku przez AUX.

 

Pierwsze wrażenie

Mimo mniejszych gabarytów i mniejszej wagi, głośnik ten w dalszym ciągu nie należy do najlżejszych. Niestety, chcąc zaoferować dwa sporej wielkości przetworniki w solidnej obudowie do tego pojemny akumulator o pojemności 8800mAh, trzeba liczyć się z tym, że po wsadzeniu go do torby czy plecaka, jego waga będzie dla nas odczuwalna.

Na te 3 kilogramy masy składa się wysokiej jakości obudowa z tworzywa sztucznego, dwa 3 calowe przetworniki o mocy 2x15W z 30W wzmacniaczem oraz dwie 20mm kopułki. Do tego akumulator, który potrafi nie tylko zasilić głośnik przez nawet 10 godzin, ale z powodzeniem naładuje baterię naszego telefonu czy tabletu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Głośnik ma dość proste, a przez to ponadczasowe wzornictwo. Niewiele różni się od większego 2300, a widoczne różnice są wynikiem wyłącznie mniejszych rozmiarów, a nie ingerencji designerów. Tu warto dodać, że za projekt tego urządzenia w 100 procentach odpowiadają amerykanie.

W górnej części znajdziemy pięć przycisków oraz trzy wskaźniki LED informujące o uruchomieniu urządzenia oraz trybie pracy Bluetooth lub AUX. Za pomocą wspominanych przycisków możemy sterować uruchomieniem głośnika, wybierać źródła, obsługiwać odtwarzacz oraz regulować poziom głośności. Co więcej, głośnik pozwala za jego pomocą realizować rozmowy głosowe i to w całkiem komfortowy sposób za sprawą mikrofonów z funkcją redukcji hałasu

Jak to gra?

Mniejszy niestety ustępuje większemu. Oczywiście zdziwienia nie było. 5 przetworników w tym jeden niskotonowy w modelu 2300 kontra dwa w modelu 2200m sprawiają, że mniejszy model nie ma szans w takim starciu. BRAVEN 2200m jest więc nie tylko mniej wszechstronny dźwiękowo, ale również nie tak głośny jak poprzednio testowany model. Na plus tego urządzenia przemawia wszelka zastosowana technologia „ulepszająca” dźwięk i pozwalająca wycisnąć nieco więcej z zainstalowanych przetworników. I tak dzięki Balance Bass Optimization model 2200m bardzo sprawnie generuje niskotonowy pomruk, a TrueWireless oferuje utworzenie z dwóch współpracujących ze sobą głośników prawdziwe stereo.

Choć z uwydatniania dolnych partii dźwięku będzie co najwyżej zadowoleni, o tyle średnia i górne partie wydobywające się z 2200m to prawdziwy majstersztyk. Niestety dość blisko siebie umiejscowione przetworniki trochę odbierają nam poczucie szerokości z dość nielubianym przeze mnie efektem punktowego generowania dźwięku. Trzeba jednak oddać producentowi, że jest on klarowny, ciepły i przyjemny dla ucha. Prawdziwą frajdę dadzą nam jednak dopiero dwa takie głośniki połączone w parę i rozstawione nieco od siebie.

Podsumowując o BRAVEN 2200m

Poza przyjemnym dźwiękiem BRAVEN 2200m oferuje nam nieco więcej w dedykowanej aplikacji. Więcej na jej temat napisałem w recenzji modelu 2300, do którego link podałem wcześniej. Gdyby jednak nie chciało się Wam tam zaglądać, to z najważniejszych funkcjonalności dodatkowych trudno nie wspomnieć o funkcji budzika czy dość ograniczonemu, ale jednak dostępnemu equalizerowi, pozwalającemu mieć choć minimalny wpływ na generowany dźwięk. Generalnie powiem wprost – jeżeli możesz sobie pozwolić na zakup 2300 to bierz go w ciemno. Jeżeli jednak większy model jest dla ciebie za duży, za ciężki i za drogi, to BRAVEN 2200m da Ci jedynie niewiele mniej.

Głośnik do recenzji wypożyczył sklep TOPBuy.eu

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Pojemna bateria
  • Możliwość stworzenia stereo
  • atrakcyjna cena
  • przyjemny dla ucha dźwięk

Wady

  • dość ciężki
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *