Recenzja Bose SoundLink Color II – legendarna firma i jej ciekawa propozycja dla mobilnego grania
Recenzja Bose SoundLink Color II – legendarna firma i jej ciekawa propozycja dla mobilnego grania

Recenzja Bose SoundLink Color II – legendarna firma i jej ciekawa propozycja dla mobilnego grania

0

Konkurencyjnych przedmiotów szczególnie w branżach technologicznych nigdy za wiele. Głośniki mobilne, które nazywamy też przenośnymi to w głównej mierze sprzęty skierowane dla osób aktywnie spędzających dzień na świeżym powietrzu. Jednak takie urządzenia spisują się też bardzo dobrze w domowych warunkach, szczególnie gdy mają do zaoferowania naprawdę dużą moc. Takie głośniki od lat prężnie działają w moim zaciszu domowym, które po ich włączeniu zamieniają spokojne miejsce w pełną dźwięków sale koncertową. Gdy mam tylko możliwość przetestowania nowości w temacie owych urządzeń, z uśmiechem na twarzy przyglądam się co dany sprzęt potrafi i co ma do zaoferowania. W moje łapki trafił jeden z lepszych głośników od firmy Bose – Soundlink Color ii.

Zawartość opakowania sprzedażowego

Sprzęt przychodzi do nas zapakowany w standardowe, niewielkie opakowanie. W zestawie otrzymujemy standardowy kabelek do ładowania głośniczka i to wszystko, tak naprawdę to i tak więcej nie potrzebujemy do szczęścia.

We Are The Rhoads
Client: BOSE

Wraz z głośnikiem otrzymujemy również darmowy program dostępny na urządzenia z systemem IOS i Android – Bose Connect. Aplikacja jest przejrzysta i minimalistyczna, w momencie jeśli posiadamy więcej niż jedno z urządzeń bose, właśnie tam je znajdziemy. Aplikacja służy również do odnajdowania zgubionych przez nas słuchawek Bose, które posiadają taką opcję.

Wykonanie i jakość Bose SoundLink Color II

Głośnik wykonany został pokryty w całości z gumy, co powoduje że trzymanie go w ręce jest komfortowe, szczególnie zimą gdy inne wykonane np. z aluminium głośniki są po prostu zimne i nieprzyjemnie się je transportuje. Guma jak to guma jest materiałem zdecydowanie bardziej odpornym na jakiekolwiek upadki lub rysy.

Po wzięciu głośnika do ręki pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to że jest on naprawdę fajnie wykonany, a guziczki służące do sterowania znajdujące się na górnej części sprawiają że chce się je klikać – może to zabrzmi dziwnie ale uwielbiam skok klawiszy, które zastosował Bose w swoim głośniku, każde naciśnięcie powoduje natychmiastową reakcję.

Waga Soundlink Color ii wynosi 540 gramów, w moim odczuciu nie jest to dużo, wręcz optymalnie, ale spotkałem się z głosem bliskiej mi osoby, że na kobiece rączki jest „ciężkawy”.

Czas pracy na baterii, wodoszczelność

Wbudowany w głośnik akumulator pozwala na odtwarzanie muzyki przez około 8h, a o stanie naładowania mówi nam w ojczystym języku Pani, która ma nieco irytujący głos, ale liczą się chęci! Na górnej części znajdziemy również diody informujące o stanie naładowania baterii.

Warto dodać, że omawiany głośnik jest wodoszczelny, potwierdza to certyfikat IPX4, podkreślam jednak, że nie nadaje się on na całkowite moczenie w wodzie, przetrwa mniej ekstremalne warunki takie jak zachlapania od pryskającej wody. Należy jednak tą całą wodoszczelność traktować z przymrużeniem oka, nie wiadomo czy przypadkiem woda nie dostanie się w miejsce, w które dostać się nie powinna.

Jakość reprodukowanego dźwięku

Jak gra taki pomarańczowy kolega? Odpowiem, że gra rewelacyjnie, a nawet lepiej niż rewelacyjnie. Głośnik nie jest duży, dlatego nie spodziewałem się, że pokaże on pazur, ale jednak zrobił to, a jego kły spowodowały mój pozytywny skowyt!

Dźwięk jest krystalicznie czysty, a bas dobrze podkreślony. Głośność stoi również na bardzo dobrym poziomie i na maksymalnym poziomie nie ma problemów ze zniekształcaniem, ani utratą detali z piosenek. Przyczepić mogę się do tego, że na krytycznie niskim poziomie głośności, urządzenie wydobywało z siebie nieprzyjemne przestery. Osobiście często używam mobilnych głośników do oglądani filmów w łóżku z laptopa czy też telefonu i do tej pory nigdy nie byłem bardziej zadowolony z niczego tak jak z Bose SoundLink Color II – dźwięk jest przestrzenny, a efekty i basy dodają pikanterii.

Kilka słów na zakończenie o Bose SoundLink Color II

Podsumowując, Bose SoundLink ii to dobra propozycja dla wszystkich szukających głośnika w przedziale do około 600 zł. Sprzęt oferuje rewelacyjny dźwięk, mocne i soczyste basy, a także fajne wykończenie miękką w dotyku gumą.

Firma Bose znowu udowadnia mi, że dalej jest jedną z czołowych i najlepszych firm produkujących sprzęt audio. Dostępny jest na rynku w kilku wersjach kolorystycznych, które na zdjęciach wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, dlatego warto je sobie zobaczyć w sklepie przed zakupem.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • gumowe wykończenie
  • jakość dźwięku
  • wygodne klawisze funkcyjne
  • łatwość parowania
  • możliwość podłączenia dwóch urządzeń bluetooth jednocześnie

Wady

  • irytujący polski głos podczas uruchamiania głośnika
  • "umowna" wodoszczelność
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *