BetterTouchTool – Wyciśnij jeszcze więcej z Magic Mouse, TrackPada i TouchBar Macu

BetterTouchTool – Wyciśnij jeszcze więcej z Magic Mouse, TrackPada i TouchBar Macu

0

Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które producenci inicjują w swoich urządzeniach. Dobrym tego przykładem jest TouchBar montowany w Macbookach Pro, który może i jest dla wielu zbędnym dodatkiem, ale wiele osób widzi w nim dużo uroków za sprawą dotykowego paska nad klawiaturą. Dzięki zewnętrznym firmom i aplikacjom możemy uzyskać zdecydowanie więcej możliwości  i ułatwień za sprawom dodatkowego oprogramowania na naszym komputerze z jabłkiem na tyle. Dla wielu mogą być to tylko zbędne megabajty zalegające na dysku, ale część osób może sprawić, że taki program będzie jednym z najczęściej używanych i nie będzie można się bez niej obejść. 

BetterTouchTool na Mac

BetterTouchTool jest programem, dzięki którym możemy efektywniej pracować na naszym komputerze. Wszystko za sprawą skrótów, które definiujemy osobno dla trackpada, myszki Magic Mouse, Touch Bara, oraz innych komponentów. Na komputerze, który wyposażony został w dodatkowy ekran w obrębie naszej klawiatury, dzięki omawianemu programowi zwiększymy jego efektywność i użyteczność. Może i nie będzie to karta przetargowa, żeby wybierać akurat wersję Pro z Touch Barem, ale jest napewno ciekawą opcją dla osób, które chcą zyskać więcej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki program sprawdzić na własnej skórze, bowiem jest on dostępny w wersji „Trial” na 45 dni – sporo czasu, żeby wyrobić sobie zdanie na jego temat.

BetterTouchTool na Mac

 

BetterTouchTool jest rozbudowanym programem, wyposażonym w wiele ustawień ułatwiających konfigurowanie poszczególnych opcji każdemu pod własne oczekiwania. Ostatnio opisywałem aplikację „skróty” dostępnej na systemy IOS, można powiedzieć że omawiany dziś program jest czymś w miarę do niego podobnym. Tak samo jak w skrótach większość długich i żmudnych zadań możemy zautomatyzować tworząc w programie kombinację.

BetterTouchTool na Mac

Program dostępny jest do pobrania z oficjalnej strony producenta jak już wyżej wspomniałem w wersji trial na 45 dni. Po instalacji oprogramowania na komputerze z systemem MacOS, otworzy nam się okno startowe aplikacji. Na górnej belce systemowej, po prawej stronie znajdziemy natomiast skrót mieszczący w sobie szybkie opcję związane z aplikacją.

BetterTouchTool na Mac

W górnej części programu znajdują się wszystkie dostępne zakładki przenoszące nas do komponentu komputera, w którym chcemy utworzyć skróty. Kolejną czynnością jaką należy wykonać, aby utworzyć skrót jest wciśnięcie na dole „plusika”, potem już tylko wystarczy z dostępnych opcji wykonać kombinację jakiej oczekujemy.

BetterTouchTool na Mac

Program daje wiele ciekawych możliwości konfiguracyjnych, dlatego uważam, że warto dać jej szanse, może akurat odkryjecie, że ta aplikacja odmieni wasze codzienne żmudne zadania. W momencie zakupu przyjdzie nam zapłacić za pełną wersję programu 6,50 USD za licencję dwuletnią, w którą będą wchodzić najnowsze uaktualnienia. Dożywotnia licencja kosztuje natomiast 20 USD, która upoważnia również do pobrania wszystkich aplikacji, które producent udostępni w ciągu dwóch lat od jej zakupu.

BetterTouchTool

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *