Recenzja Audio-Technica ATH-ANC700BT – pionierski model z aktywną redukcją szumów
Recenzja Audio-Technica ATH-ANC700BT – pionierski model z aktywną redukcją szumów

Recenzja Audio-Technica ATH-ANC700BT – pionierski model z aktywną redukcją szumów

0

Muzyka to dla wielu z nas jedyna możliwa droga, aby odciąć się od świata zewnętrznego. Niejednokrotnie przekonałem się o tym osobiście, że muzyka uratowała mnie od niefajnych momentów w życiu. Dlatego dla mnie dobre słuchawki to podstawa. Kupując je chcem, żeby słuchana muzyka ożyła i zaczęła wybrzmiewać indywidualnie tylko dla mnie.

Mieliście kiedyś tak, że słuchając muzyki na słuchawkach w zupełnie przypadkowym miejscu czuliście jakby piosenka była grana specjalnie dla was na życzenie, a instrumenty stały obok waszych uszu? Takich rzeczy doświadczymy tylko w momencie, jeżeli będziemy mieć dobry sprzęt, który nam to umożliwi. W moje ręce trafiły nowe słuchawki od legendarnej firmy Audio-Technica, która uporała się z problemem i zaprezentowała pierwsze w ich ofercie „grajki” z aktywną redukcją szumu, które jednocześnie są bezprzewodowe.

Zawartość opakowania Audio-Technica ATH-ANC700BT

Audio Technica ath-anc700bt bo o nich będzie mowa zostały opakowane w standardowe jak na firm, porządne opakowanie, które skrywa w sobie słuchawki przykryte delikatną, miękką w dotyku szmatką. W zestawie znajdziemy również kabelek służący do ładowania, oraz kabelek AUX dzięki któremu uzyskamy jakość dźwięku na poziomie Hi-Res.

Przy okazji opisywania tego tematu, naszły mnie przemyślenia, czy uda nam się kiedyś tak bardzo dopracować łączność bezprzewodową, że jakiekolwiek kable nie będą nam potrzebne, żeby uzyskiwać jak najlepszą jakość dźwięku. W zestawie znajduje się również porządne, skórzane etui, które zapewni bezpieczny, bezproblemowy transport z miejsca na miejsce. Lubie, gdy firma nie zapomina o tym elemencie. W końcu płacimy niemałe pieniądze za sprzęt i taka zawartość powinna być zawsze w standardzie, dobrze że Audio-Technica o tym nie zapomniała!

 

Wykonanie? Audio-Technica nie zawiodła?

Jakość wykonania każdego sprzętu to dla mnie druga po możliwościach najważniejsza rzecz na jakiej się skupiam przy wyborze. W moim warsztacie „przerabiałem” już kilka propozycji słuchawek od „audio-technicznych” i zawsze byłem zachwycony jak fantastycznie ich sprzęty są wykończone i zbudowane. Najnowsza propozycja niestety nie zalicza się do elity najlepiej wykonanych słuchawek Audio-Techniki.

Grajki wykonano w całości z plastiku, który jest bardzo solidny i dobrze spasowany, no ale jednak pozostaje niesmak. Nie zrozumcie mnie źle, nie mówię że Audio Technica ath-anc700bt są tandetnie wykonane – co to, to nie. Żałuję tylko, że nie jest to aluminium, które wygląda jednak bardziej ekskluzywnie niż plastik, mimo iż dobry to wciąż tylko plastik. Aluminiowy jest natomiast wewnętrzny pałąk, co sprawi że ciężko będzie je przypadkiem połamać.Na minus zaliczyć muszę również fakt, że po nałożeniu na głowę strasznie „odstają” na boki, przez co nie wyglądają one zbyt estetycznie na uszach.

Jak one grają, czy jest to klasa sam w sobie?

Jakość dźwięku Audio Technica ath-anc700bt to klasa sama w sobie. Dźwięk jest czysty, a z membran wybrzmiewa pełen treści dźwięk. Na rynku uplasowało się kilka szkół jeśli chodzi o idealne brzmienie z słuchawek. Jedni wolą bardzo dużo basu, ale takiego dudniącego, pozbawionego jakiejkolwiek spójności. Drudzy wolą czysty dźwięk z przyjemnym, niedudniącym na pełen regulator basem.

 

Oczywiście, nie mówię że bas jest zły – uwielbiam go, ale w momencie jak jest on przyjemny dla ucha, może być dobrze podkreślony, ale musi on spełniać jakieś standardy. Gdyby było inaczej to do zestawu kina domowego kupowalibyśmy tylko niskotonowe subwoofery i jakiś tam mały głośnik „dla efektu”, nie o to w tym chodzi. Omawiane słuchawki właśnie są przedstawicielem klasy, która ma wszystko na swoim miejscu. Wadą (dla mnie) jest zbyt mocno podkreślona górna partia dźwięków, przez co czasem zdarzały się momenty, że dźwięk zaczynał „trzeszczeć” i tracił spójność i kontakt z resztą partii.

Słuchawkami sterujemy za pomocą gestów na lewej membranie. Pierwsza styczność nie budziła wielkiego zachwytu, ale z czasem stało się to dla mnie mnie naturalnym odruchem. Za każdym razem jak wydałem jakieś polecenie słuchawkom to otrzymałem odpowiednią od nich odpowiedź. Pod względem sterowania – rewelacja!

Podsumowując o Audio-Technica ATH-ANC700BT

Audio Technica ath-anc700bt to słuchawki, na które na pewno warto zwrócić uwagę. Nie dla każdego będą one odpowiednie ze względu na barwę dźwięku, zachęcam do sprawdzenia ich na własnej skórze. Może akurat będą to słuchawki, które spełnią wszystkie wymagania jakie oczekujecie. Cena została ustalona na 999zł, czyli ani dużo, ani mało.

Słuchawki wypożyczył nam do recenzji salon TopHifi.pl

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • zawartość opakowania, szczególnie dobrej jakości etui
  • jakość spasowania
  • wygoda użytkowania
  • całkiem sprawnie działające wyciszenie

Wady

  • cena
  • plastikowe wykonanie
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *