Home Newsy W przyszłym roku Apple może utrzeć nosa firmie Qualcomm
W przyszłym roku Apple może utrzeć nosa firmie Qualcomm
0

W przyszłym roku Apple może utrzeć nosa firmie Qualcomm

0

Qualcomm to jeden z wielu dostawców dostarczających gigantowi z Cupertino komponenty do jabłkowych urządzeń. Niestety wymieniony podwykonawca znajduje się obecnie na wojennej ścieżce z Apple. Obie firmy sądzą się już od jakiegoś czasu, a spór zdaje się dopiero przybierać na sile. Stąd też pojawiają się spekulacje, iż kalifornijska firma może w przyszłym roku skorzystać z usług innych producentów takich jak Intel oraz MediaTek w zakresie wytwarzania modemów LTE dla jabłkowych smartfonów.

Autorem tych informacji jest serwis DigiTimes, który raportuje o działaniach Apple zmierzających do uniezależnienia się od firmy Qualcomm. Już w przyszłym roku nowe modele iPhone’a, czyli prawdopodobnie odsłona Xs, model Plus oraz iPhone 9 otrzymają całkiem nowe modemy LTE. Oczywiście całkowite odejście od usług firmy Qualcomm w 2018 roku będzie niemożliwe jednak proces odłączania się od spornego wykonawcy następować ma stopniowo. Spekuluje się, że sporą część zamówień na modemy LTE za rok przejmie firma MediaTek.

Szacuje się, że we wrześniu 2018 roku do oferty Apple trafią trzy, nowe modele jabłkowej słuchawki. Ma być to następca obecnego flagowca, czyli odsłona Xs, iPhone 9 z wyświetlaczem LCD 6,1 cala oraz wariant Plus z ekranem OLED o przekątnej ekranu wynoszącej blisko 6,5 cala. Każda z wersji ma posiadać na pokładzie technologię TrueDepth oraz Face ID. Apple rzekomo całkowicie zrezygnuje z czytnika linii papilarnych.

Źródło: DigiTimes

 

W przyszłym roku Apple może utrzeć nosa firmie Qualcomm

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *