Przejściówka Baseus UCN3272 – brak portów w MacBooku zażegnany.
Przejściówka Baseus UCN3272 – brak portów w MacBooku zażegnany.
0

Przejściówka Baseus UCN3272 – brak portów w MacBooku zażegnany.

0

MacBook – komputer elegancki, lekki, wydajny oraz funkcjonalny. Czy tak jest w rzeczywistości? Wraz z wprowadzeniem na rynek 12 calowego (po prostu) MacBooka, coś się w tej kwestii zmieniło. Zapraszam!

Dlaczego Apple? Dlaczego?!

Firma z Cupertino rozszerzając swoją ofertę dodała do niej MacBooki 12 calowe – komputery z założenia stworzone do pracy biurowej, idealne do damskiej torebki czy aktówki. Komputery lekkie i małe, jednocześnie zachowujące świetny design i jakość materiałów z których zostały wykonane. Doczekaliśmy się także odświeżenia serii MacBooków Pro, które to projektowane są (jak sama nazwa wskazuje) dla użytkowników profesjonalnych – wymagających od urządzenia więcej, niż przeciętna osoba. Komputer od Apple z dopiskiem Pro nie jest do przeglądania maila czy surfowania w sieci. On ma służyć przede wszystkim do pracy – wymagających prac graficznych, montażu audio-wideo, projektowania 3D czy pracy na dużych bazach danych. Dlaczego więc komputery z założenia tak idealne firma postanowiła UBIĆ jednym, bardzo irracjonalnym krokiem? Nie wiemy. Tłumaczeń o „przyszłości” i „żeby było jak najchudziej” nie kupuję, gdyż konkurencja pokazała że da się równie chudo – ale zachowując jakieś standardy. O czym mówię? USB typ C – zmora każdego profesjonalisty a także zwykłego użytkownika domowego. Przejściówka Baseus UCN3272

Czy USB C było warte takich kroków? 

To już zależy tylko i wyłącznie od tego, czego oczekujecie.  Rozumiem frustracje profesjonalnych (obierzmy sobie za punkt odniesienia fotografów) fotografów. Nie po to kupuję sprzęt (komputer) za x-naście/dziesiąt tysięcy złotych, abym do mojego równie drogiego sprzętu (aparatu) musiał dokupywać kilka przejściówek, których nie dość że cena do tego nie zachęca, to i zapomnieć ich zawsze można. Rozumiem także, że jest to celowanie w przyszłość – w końcu ten standard złącza pozwala na osiąganie ogromnych prędkości przesyłu danych czy niezwykle szybkie ładowanie (i to w jednym gnieździe!), ale my jako konsumenci nie byliśmy gotowi na tak nagłą zmianę. Urządzenia z USB C na dobrą sprawę dopiero w bieżącym roku zaczęły upowszechniać się jako „standard” i wielu użytkowników po raz pierwszy miało z czymś takim styczność. Przedłużki, rozgałęźniki, huby i inne przejściówki dopiero niedawno zaczęły być sprzedawane w cenach, które nie zmuszają ludzi do rezygnacji z jedzenia w danym miesiącu (no może ciut przesadziłem – ale tysiąc złotych za przejściówkę? To powinni być karane).Przejściówka Baseus UCN3272

Naprzeciw temu wychodzi firma Baseus

Do recenzji dostałem przejściówkę UCN3272, która została stworzona z myślą o urządzeniach wyposażonych w małą ilość portów USB C. Hej! Takimi właśnie są… nowe MacBooki. A właściwie to nie nowe, bo produkowane są od 2016 roku, jednakże na dzień dzisiejszy wszystkie (MacBook, Air, Pro) modele posiadają TYLKO złącza USB C. Niektóre z nich (MacBook 12”) są wyposażone TYLKO w JEDEN port. Drogie Apple, co w sytuacji kiedy chcę podładować komputer i podłączyć pendrive? No cóż, chyba nikt w Cupertino nie miał nigdy takiego problemu.

Wygląd urządzenia – „wow!”

Urządzenie wyglada niezwykle futurystycznie i elegancko. Wykonane zostało z metalu oraz plastiku o wysokim połysku (ajjj… będzie się rysować). Od spodu natomiast mamy dwie gumowe nóżki, które zapewnią nam bezpieczeństwo w razie przesunięcia urządzenia na biurku. Góra urządzenia jest oklejona folią, aby zapobiec zniszczeniu się błyszczącej powierzchni. Złącze USB C natomiast ma na sobie zaślepkę, która zabezpiecza je przed dostaniem się do środka kurzu/pyłu/piasku, który mógłby uszkodzić wtyczkę.

Funkcjonalność – jest bardzo dobrze.

Jestem zaskoczony ilością portów – oczywiście pozytywnie. Za cenę 40 dolarów (około 150 złotych) dostajemy:

  • Jedno gniazdo USB C PD
  • Dwa gniazda USB 3.0 typ A
  • Port HDMI 4K
  • Gniazdo Minijack 3,5 mm 

Jeżeli byłoby wam mało, to ten Hub ma w sobie jeszcze jedną rzecz, która rozkochała mnie w sobie na zabój… Chodzi o wbudowaną ładowarkę do Apple Watcha. Tak! Błyszczący plastik w okrągłym zagłębieniu skrywa indukcyjną ładowarkę do zegarka Apple. Byłem w szoku, bo widzę coś takiego na oczy po raz pierwszy w życiu. Od samego początku jak tylko to zobaczyłem wiedziałem, że dzięki temu dodatkowi pokocham ten HUB – i tak się stało. Stał się on moim must havem w każdej podróży. 

Podsumowując produkt jest niezwykle kompaktowy, przyjemny w użytkowaniu a przede wszystkim ma przyjemną dla klienta cenę. Oferuje dużo – za niewiele. Tego właśnie oczekujemy. Oby tak dalej Baseus! Polecam ten HUB oraz zachęcam wszystkich gorąco do jego zakupu, jeżeli macie choć jedno urządzenie, które tych przejściówek wymaga!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *