Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Przegląd aplikacji na iPhone dla fanatyków gotowania i nie tylko!
Przegląd aplikacji na iPhone dla fanatyków gotowania i nie tylko!

Przegląd aplikacji na iPhone dla fanatyków gotowania i nie tylko!

0

Witam Was bardzo serdecznie w kolejnym przeglądzie aplikacji na iPhone. Dzisiaj zajmiemy się gotowaniem, które być może stanie się Waszym głównym hobby podczas kwarantanny. Zapraszam i życzę… Smacznych wrażeń! Zaczynamy. Na pierwszy ogień idzie…

Kitchen Stories

Ktokolwiek kocha gotowanie, choć raz zastanawiał się o udostępnieniu swoich podbojów kulinarnych w sieci. Teraz to możliwe, a co lepsze – możecie je nagrywać, opisywać lub jedynie korzystać z tych przygotowanych przez innych maniaków. Dostępnych jest mnóstwo przepisów, a dodatkowo aplikacja posiada wiele ciekawych funkcji, takich jak kreator listy zakupów.

Jedynym minusem, w zasadzie, jest brak języka polskiego w puli. Liczmy jednak, że za niedługo będzie to dodane. Przepisy są niezwykle proste, a każdy z nich ma ocenę w gwiazkach od innych użytkowników. Nie martwcie się więc, że przygotujecie tak zwanego „bubla”. Wszystko powinno być okej, o ile dostosujecie się do porad autora. Uważam, że warto zainstalować Kitchen Stories na swoich iUrządzeniach, gdyż może Was zainspirować (szczególnie w te dni, gdy zmuszeni jesteśmy do przesiadywania w domach). Powodzenia i miłego gotowania!

Foodie

Jak sprawić, żeby jedzenie wyglądało jeszcze bardziej… Smacznie? To proste. Wystarczy zainstalować stuprocentowo darmowe Foodie, które służy właśnie do obróbki graficznej jedzonka. To cudowna aplikacja, która wymieniana była już w innych moich artykułach, a także idealnie sprawdzi się dla wszystkich tych, co od czasu do czasu lubią wstawić ładny posiłek na Instagrama czy Facebooka. Niżej wstawiam Wam kilka propozycji, które wyglądają moim zdaniem naprawdę pysznie. Zauważycie też interfejs, który jest prosty i bardzo, bardzo przejrzysty.

Nie musicie ograniczać się tylko do filtrów, które, swoją drogą, mają nazwy żywności (np. pączka czy hot-doga). Możecie pobawić się nieco bardziej, a mam tu na myśli dogłębną edycję. Zmiana jasności, kontrastu, koloru cieni… Wszystko to i wiele więcej znajdziecie właśnie w Foodie. Wybierzecie do obróbki zdjęcie z galerii, ale także zrobicie je bezpośrednio z poziomu aplikacji. Fajne, czyż nie? Polecam Wam tę apkę bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że zagości na Waszych smartfonach. Co o niej sądzicie?

Zdrowe Zakupy

Zakupy… To zawsze sprawia problem mistrzom kuchni. Dlaczego? Pytanie: jakie pomidory wybrać, którą mąkę, procent tłuszczu w śmietanie (i tak dalej). Gorzej jest w obecnych czasach, bo przecież wiele z produktów, które wydają nam się dobre dla zdrowia, są zupełnym kłamstwem i powinniśmy się trzymać od nich z daleka. Być może niektóre Wasze potrawy nie smakują tak jak miały, bo użyliście złych produktów, choć nie braliście tego punktu nawet pod uwagę. W takim przypadku nadchodzą Zdrowe Zakupy, czyli aplikacja pozwalająca na skanowanie produktów spożywczych i otrzymywanie w związku z tym informacji o zawartości konkretnych składników.

Nie musicie znać się na chemii – wszystko zrobi za Was aplikacja. W jej bazie jest ogromna ilość produktów, więc nie musicie się bać, że ten, który zechcecie zeskanować, się w niej nie znajdzie. Polecam robić to z tymi produktami, które macie w domu – dowiecie się dzięki temu czy aby na pewno jadacie dobre jedzenie. Pamiętajcie – droższe nie oznacza lepsze. To naprawdę przydatna aplikacja. Możecie sami dodawać produkty, co pozwoli innym użytkownikom na jeszcze bardziej swobodne korzystanie. Naprawdę uważam, że musicie dać Zdrowym Zakupom szansę. Kto wie, może będzie z tego… Sukces?!

Dziękuję Wam za uwagę. Korzystając z sytuacji, życzę Wam dużo zdrowia i wytrwałości podczas epidemii wirusa. Mam nadzieję, że zainteresujecie się kilkoma artykułami na applemobile.pl. Jeżeli tak, to zapraszam Was na moje pozostałe serie: „aplikacja tygodnia” oraz „wtyczka tygodnia”, gdzie omawiam najlepsze tweaki dla fanatyków tematyki Jailbreak. Pozdrawiam Was ciepło i do zobaczenia!

Przegląd aplikacji na iPhone dla fanatyków gotowania i nie tylko!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/