Prototypowy iPod Classic na aukcji internetowej

Prototypowy iPod Classic na aukcji internetowej

0

Poniższą treść można potraktować jako pewną ciekawostkę, bowiem nie sądzę, że szybko znajdzie się chętny za zakup gadżetu jaki trafił na jedną z aukcji internetowych w USA. Powód? Cena bliska 100 tysięcy dolarów amerykańskich jaką życzy sobie pewien użytkownik za prototyp iPoda Classic.

W serwisie aukcyjnym e-bay znalazła się ostatnio oferta, która raczej nieprędko znajdzie chętnego na zakup, choć za sprawą sprzedawanego przedmiotu budzi spore zainteresowanie miłośników marki Apple i mediów. Pewien użytkownik o nicku „TheAppleGuru” postanowił wystawić na sprzedaż prototyp drugiej generacji iPoda Classic za bagatela 99.995 USD.

Aukcja wzbogacona jest o zdjęcia elementów konstrukcji urządzenia, które mają dowodzić, iż faktycznie jest to egzemplarz prototypowy. Takie szczegóły jak czerwona płyta główna z wybitym rokiem 2002, czyli datą premiery iPoda Classic drugiej generacji oraz oznaczenie modelu jako M8541 stosowane dla poprzednika z 2001 roku może to potwierdzać.

Ponadto jak zauważają redaktorzy serwisu 9To5Mac w tylnej części obudowy pod logo Apple znajduje się inne oznaczenie – P95 DVT, które prawdopodobnie jest kodową nazwą urządzenia stosowaną przez producenta w fazie testów kilku różnych wersji prototypowych. Rezultatu nie daje również wyszukiwanie iPoda za pomocą numeru seryjnego.

Co ciekawe w zasobach aukcyjnych wspomnianego użytkownika znajduje się więcej rarytasów. Wśród nich można wymienić choćby prototyp słuchawek EarPods w cenie 750 USD, czy pierwszy model iPada za 5000 USD.

Źródło: 9To5Mac

 

Prototypowy iPod Classic na aukcji internetowej

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *