Home Bez kategorii Procesory do tegorocznych modeli iPhone’a wyprodukuje firma TSMC
Procesory do tegorocznych modeli iPhone’a wyprodukuje firma TSMC

Procesory do tegorocznych modeli iPhone’a wyprodukuje firma TSMC

0

Zazwyczaj dobrze poinformowany serwis DigiTimes opublikował właśnie informację zgodnie z treścią której wyłącznym dostawcą procesorów do tegorocznych modeli iPhone’a będzie tajwańska firma TSMC. Dane te mają pochodzić od rzetelnych źródeł będących podmiotami współpracującymi z gigantem z Cupertino. Chip nieoficjalnie został nazwany A12.

Procesory mają być produkowane w 7-nanometrowym procesie technologicznym i po raz pierwszy w historii zostanie w nich zastosowana technologia extreme ultraviolet, która pozwala na zwiększenie ilości tranzystorów na pojedynczym waflu krzemowym. W rezultacie przełoży się to na jeszcze większą wydajność jabłkowych smartfonów bez konieczności zwiększania ich rozmiarów.

Warto wspomnieć, iż firma TSMC także w zeszłym roku jako jedyna wytwarzała procesory do iPhone’a. Apple zwiodło się rok wcześniej na firmie Samsung, której komponent wykonywany był w innej technologii niż produkt TSMC i w testach wypadł on znacznie gorzej. POskutkowało to zerwaniem kontraktu z Koreańczykami.

Źródło: MacRumors

 

Procesory do tegorocznych modeli iPhone’a wyprodukuje firma TSMC

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.