Home Newsy Problemów z Touch ID w iPhone 8 ciąg dalszy
Problemów z Touch ID w iPhone 8 ciąg dalszy
0

Problemów z Touch ID w iPhone 8 ciąg dalszy

0

Na przełomie kilku ostatnich miesięcy co jakiś czas przewija się przez sieć plotka, iż premiera rynkowa tegorocznego, flagowego modelu smartfona od Apple może być mocno opóźniona, a powodem są wciąż nie do końca rozwiązane problemy natury technicznej.

Jednym z takich aspektów specyfikacji, nad którymi Apple pracuje jest czytnik linii papilarnych, który ciężko jest zespolić z wyświetlaczem. Problem z punktu widzenia inżynierii jest dość poważny i może całkowicie w tym roku wykluczyć w iPhone 8 Touch ID z użytku. Kilka dni temu analityk Ming Chi Kuo poddał właśnie zastosowanie czytnika w wątpliwość twierdząc, że Apple zrezygnuje z niego na rzecz sensora 3D rozpoznającego twarz użytkownika.

Analityk Andy Hargreaves z KeyBanc Capital Markets nie jest tego jednak aż tak pewny. Jego zdaniem Apple wciąż testuje Touch ID i ma jeszcze czas do końca lipca, by uporać się z niedoskonałościami w obrębie tego elementu konstrukcji. Z końcem miesiąca ma zapaść też ostateczna decyzja związana z jego faktycznym wykorzystaniem lub zastąpieniem wspomnianym wyżej skanerem twarzy użytkownika. Najbliższe trzy tygodnie są z punktu decyzyjnego istotne biorąc pod uwagę fakt, że iPhone 8 ruszy ze sprzedażą pod koniec października lub na początku listopada.

Autor tego raportu jest również zdania, że skaner twarzy użytkownika nie jest w stanie należycie zabezpieczyć urządzenie przed dostępem osób niepowołanych, może on być także problematyczny podczas autoryzacji transakcji dokonywanych za pośrednictwem usługi Apple Pay. Dlatego właśnie czytnik Touch ID jest tak ważnym elementem konstrukcji nadchodzącego smartfona.

Źródło: Barron’s

 

Problemów z Touch ID w iPhone 8 ciąg dalszy

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)