Home Newsy Prezentacja Xiaomi Mi Watch już za nami – co nowego?
Prezentacja Xiaomi Mi Watch już za nami – co nowego?
0

Prezentacja Xiaomi Mi Watch już za nami – co nowego?

0

Xiaomi właśnie pokazało owoc swojej pracy – smartwatcha z wearOS. Zapraszam!

Chińczycy opisują swoje urządzenie jako minismartfona, który zmieści się na waszym nadgarstku. Wyposażony jest w 1,78 calowy wyświetlacz AMOLED z trybem AOD. Rozmiar koperty to 44 mm – więc podobnie jak u jabłkowców. Obudowa jest ceramiczna, nie zabrakło również miejsca na przycisk i koronkę podobną (żywcem zerżniętą) jak w Apple Watchu. Nie zabrakło także GPS, NFC czy eSIM. wearOS został dosyć mocno zmodyfikowany poprzez nakładkę MIUI a w samym zegarku znajdziemy około 40 dedykowanych, preinstalowanych aplikacji.

Zegarek działa w oparciu o Snapdragon Wear 3100 wspierany dodatkowo przez 1GB RAM-u. Szczęśliwy posiadacz urządzenia będzie mógł przechowywać swoje dane na zegarku, bo ten ma 8GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Bateria pozwala na użytkowanie zegarka przez około 36 godzin z włączonym 4G! W tej chwili Mi Watch jest dostępny wyłącznie w Chinach i nie wiemy kiedy pojawi się jego międzynarodowy wariant. Sprzedaż zacznie się 11 listopada, a cena wynosi 185$. Pojawi się również edycja premium, wykonana z lepszych jakościowo materiałów, ale także i droższa.

Prezentacja Xiaomi Mi Watch już za nami – co nowego?

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/