Podsumowanie finansowe drugiego kwartału 2011
0

Podsumowanie finansowe drugiego kwartału 2011

0

Znamy już podsumowanie finansowe Apple, drugiego kwartału 2011 roku, które z resztą dla firmy wypada bardzo pomyślnie.

Liczby podane w raporcie naprawdę robią wrażenie. Wystarczy przytoczyć dwa fakty: 18,65 miliona iPhone?ów i 20 milionów iPadów znalazło już swoich nabywców.
Jeśli dodać że firma odnotowała rewelacyjne wyniki w sprzedaży komputerów Mac ( niemal 4 miliony ) i nie gorsze w wypadku iPoda ( 9 milionów ) pozycji firmy na rynku urządzeń elektronicznych nie trzeba szczególnie komentować.

Wszystkie te sprzedane urządzenia przekładają się na ogromne zyski dla Apple. Do drugie kwartału tego roku firma zarobiła 24,6 miliarda dolarów, a zysk netto wynosi niemal 6 milionów dolarów. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik Apple.
Z resztą nie ma się co dziwić, bo w ciągu ostatnich kilku miesięcy Apple sprzedało ogromną ilość iPadów drugiej generacji, a zyski pomnożyła doskonała sprzedaż iPhone’a 4.
Pisaliśmy też już w zeszłym miesiącu o zmianach we wszystkich komputerach Mac, które również miały na celu pozyskanie nowych klientów.
Apple wypełniło doskonale wypełniło swoje założenia, i utrzymuje się na szczycie dzięki przemyślanej polityce firmy.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się jednak podsumowanie całego roku 2011. Do doskonałych wyników dojdą kolejne sumy, za ciągle świetnie sprzedające się tablety i telefony. A jeśli oczekiwany iPhone piątej generacji pojawi się w tym roku, suma zarobionych pieniędzy w tym okresie będzie trudnym do pobicia rekordem.

Bez wątpienia sukcesy Apple są wynikiem ciężkiej pracy wszystkich pracowników firmy, którzy skutecznie docierają ze swoimi produktami do coraz to nowych klientów.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *