Podobno iPhone 15 Pro ma port Thunderbolt ze znaczną przewagą nad Lightningiem
0

Podobno iPhone 15 Pro ma port Thunderbolt ze znaczną przewagą nad Lightningiem

0

Ming-Chi Kuo mówi, że iPhone 15 Pro i Pro Max będą wyposażone w port USB-C z obsługą co najmniej USB 3.2 lub Thunderbolt 3. Zapewni to urządzeniom znaczną przewagę prędkości nad istniejącymi modelami.

Thunderbolt 3 teoretycznie oferuje przepustowość do 40 Gb/s. Złącze Lightning zapewnia prędkość USB 2.0 do 480 Mb/s na wszystkich istniejących iPhone’ach. Nawet przy rzeczywistych ograniczeniach wydajności, iPhone 15 Pro z portem USB-C obsługującym Thunderbolt oferowałby znacznie większe prędkości przesyłania danych. To znacznie przyspieszyłoby pobieranie i wysyłanie dużych plików z iPhone’a, takich jak 48-megapikselowe zdjęcia ProRAW.

Nawet jeśli modele iPhone’a 15 Pro otrzymają tylko obsługę USB 3.2, oznaczałoby to teoretyczne prędkości transferu od 5 Gb/s do 20 Gb/s. Nadal byłoby to znacznie szybsze niż Lightning.

Większość iPadów z portami USB-C oferuje już szybsze prędkości transferu. Modele iPada Pro z układem M1 i nowszymi obsługują Thunderbolt 3 dla przepustowości do 40 Gb/s. iPad Air piątej generacji obsługuje przepustowość 10 Gb/s. Natomiast iPad Air czwartej generacji i najnowszy iPad mini mają przepustowość do 5 Gb/s. Jedynym wyjątkiem jest nowy standardowy iPad 10. generacji z portem USB-C, który pozostaje ograniczony do prędkości USB 2.0.

Kuo powiedział, że standardowe iPhone 15 i 15 Plus pozostaną ograniczone do prędkości USB 2.0. AirDrop pozostanie opcją szybszego bezprzewodowego przesyłania danych na tych urządzeniach.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *