Nowy iPad, to podrasowany iPad Air 1

Nowy iPad, to podrasowany iPad Air 1

0

Pod koniec zeszłego miesiąca Apple po cichu odświeżyło swoją ofertę produktów dodając do portfolio między innymi akcesoria do Apple Watch’a, czerwoną wersję iPhone’a 7 oraz 7 Plus oraz iPada o przekątnej ekranu 9,7 cala.

Ten ostatni został rozebrany na części pierwsze przez serwis iFixit i oceniony pod kątem samodzielnej naprawy. Przy okazji rozbiórki wyszedł jednak na jaw ciekawy fakt, o którym poniżej.

Okazuje się, iż wraz z nowym modelem tabletu Apple powróciło do matrycy ekranu starego typu, który nie jest w całości laminowany oraz, w którym brak jest powłoki antyodblaskowej. Zastosowanie takiego komponentu przyczyniło się też do zwiększenia grubości obudowy urządzenia o całe 1,4 mm względem iPada Air 2.

Tym samym najnowszy model iPada zbliżył się konstrukcyjnie z zewnątrz do iPada Air pierwszej generacji. Co ciekawe sprzęt uzyskał w teście 2 na 10 możliwych punktów, czyli dokładnie tyle samo, co iPad Air 1 oraz 2.

Można zatem napisać, że najnowsza propozycja tabletu to odświeżona o nowy procesor wersja iPada Air 1 sprzed trzech lat. iPad air pierwszej generacji został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku 2013 roku.

Źródło: iFixit

 

Nowy iPad, to podrasowany iPad Air 1

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *