Home Newsy Nowy iPad 7 generacji trafi do sprzedaży 30 września w USA
Nowy iPad 7 generacji trafi do sprzedaży 30 września w USA
0

Nowy iPad 7 generacji trafi do sprzedaży 30 września w USA

0

60% użytkowników chcąc kupić swój pierwszy tablet, wybiera iPada. Oferta Apple jeżeli chodzi o iPady jest obecnie bardzo rozbudowana. Można wybierać między modelem Mini dla poszukujących w pełni mobilnego tabletu, po Air, który wydaje się być dziś najbardziej uniwersalnym urządzeniem, po model Pro, który jest najbardziej zaawansowany. 30 września na rynku zadebiutuje nowa odsłona iPada w wersji Air.

To już siódma generacja iPada. W nowym wydaniu model Air zyska ekran o nowej przekątnej o wielkości 10.2 cala. Ekran wyświetla 3.5 miliona pikseli. Dzięki dużemu zagęszczeniu, jest ekranem Retina. Urządzenie za sprawą portu Smart Conector współpracuje ze SmartKeybord oraz Apple Pencil. Tablet będzie pracował pod kontrolą systemu iPadOS 13. W nowym OS znajdziemy odmieniony ekran startowy z przeprojektowanym wyświetlaniem widżetów, funkcją małej klawiatury do obsługi kciukiem, a także inne funkcji, jak chociażby SplitView czy AppleTV+. Ta ostatnia usługa VOD dla nabywców nowego iPada będzie bezpłatna przez rok od zakupu.

Warto dodać, że aluminium, z którego wykonano ten tablet w 100% pochodzi z recyklingu. Podstawowy model będzie oferowany w cenie 329 dolarów. Dla uczniów będzie jednak tańszy – za 299 dolarów. Do sklepów w USA i pewnie zaraz potem u nas trafi już pod koniec września.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.